* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Temat postu: Re: Powrót Darka na forum.
PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 2:12 pm 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
wfifiak napisał(a):
Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale podobno był już za życia Pana Janusza taki przypadek. Zbanowany użytkownik wystosował takie żądania jak Dark. I Pan Janusz straszony sądem usunął jego konto i posty.

Pozdrawiam Wojtek.

Jak to podobno? Wojtku, albo masz jakieś sprawdzone informacje albo rozsiewasz plotki. Masz?

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 2:17 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Dominik Woś napisał(a):
szot napisał(a):
Fajne jest to forum, mimo zgrzytów i kłótni. Szkoda byłoby gdyby umarło.

Nie miej czarnych myśli, nie umrze, zadbamy o to. :D Zadbamy też żeby było nadal fajne.

Na razie 6 użytkowników wyraziło swoiste poparcie w tym wątku dla kolegi darka. Nie jest to jakaś liczba powalająca na kolana. :wink: Poparcie raczej słabe bym powiedział. :wink:

Dla przykładu podam link do radosnego podejścia darka do sprzedaży filtra H-beta Baadera, który miał dawać obrazy takie jak filtr Astronommika. :wink: Później okazało się, że chyba nie do końca jest to prawda a moje grzeczne zwrócenie uwagi, że te filtry mogą się trochę różnić spotkało się z wrogim podejściem. :wink: Filtr wrócił potem do sprzedaży ale brak było nim zainteresowania nawet za cenę 330 zł. :wink: Sprzedaż musiałem zamknąć, gdyż ze wzgędu na bana kolega dark nie byłby w stanie odpowiadać na zapytania na PW (tak to niestety jest).

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=55231

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=55811

Dark dostał bana na kilka dni, wrócił, ale podejście i ton jego wpisów się nie zmienił. :wink: Pewnie testuje czy ban "na stałe" działa. :D

Krzysztof_P ma czasowego bana do Wigilii, a kolega Mareg chyba o jeden dzień dłużej.

Pozdrawiam,
Dominik

Też się przyłączam do prośby o bana czasowego nie stałego, bo jednak Dark sporo na forum i wniósł.
Co do filtra to był on w Krakowsko/Olkuskiej ekipie testowany - Taurus 16" ze zamontowanym paskiem filtrowym, więc przekładka filtrów była natychmiastowa, bez odrywania głowy od wyciągu.
Jako konkurentów miał Astronomika i Lumikona. Wypadł na ich tle blado, ciemny z dość wąskim pasmem. Oceniliśmy na ok 70% jakości Lumikona więc wypowiedzi Darka w temacie sprzedaży nie były dobre i uważam, że nie są dobre w ogóle jak ktoś chce tylko sprzedać. Nie jest nas dużo i oszukiwanie się jest słabe.
Natomiast ostatnia cena, zapewne jeszcze do lekkiej negocjacji była niezła, bo ten filtr jednak nie był tragiczny.

ES 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 2:50 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Dominik Woś napisał(a):

Jak to podobno? Wojtku, albo masz jakieś sprawdzone informacje albo rozsiewasz plotki. Masz?

Pozdrawiam,
Dominik

Sprawdzonych informacji nie mam. Ale, jak by to powiedział Ferdek Kiepski, jest taka "tajemnica poliszynszyla" o której słyszałem z paru niezależnych źródeł. Więc chyba rozsiewam plotki :-).

Pozdrawiam.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 3:25 pm 

Orzech napisał(a):
Też się przyłączam do prośby o bana czasowego nie stałego, bo jednak Dark sporo na forum i wniósł.

viewtopic.php?p=510031#p510031

Czy w kontekście tego postu nadal podtrzymujesz swoją prośbę o czasowego bana? Czy weźmiesz na siebie odpowiedzialność, że po wygaśnięciu bana kolega Dark nie zrobi nam kipiszu na forum? Ja w kontekście tego co przeczytałem i co dostałem od niego na skrzynkę e-mailową nie wezmę. :(

Orzech napisał(a):
Co do filtra to był on w Krakowsko/Olkuskiej ekipie testowany - Taurus 16" ze zamontowanym paskiem filtrowym, więc przekładka filtrów była natychmiastowa, bez odrywania głowy od wyciągu.
Jako konkurentów miał Astronomika i Lumikona. Wypadł na ich tle blado, ciemny z dość wąskim pasmem. Oceniliśmy na ok 70% jakości Lumikona więc wypowiedzi Darka w temacie sprzedaży nie były dobre i uważam, że nie są dobre w ogóle jak ktoś chce tylko sprzedać. Nie jest nas dużo i oszukiwanie się jest słabe.
Natomiast ostatnia cena, zapewne jeszcze do lekkiej negocjacji była niezła, bo ten filtr jednak nie był tragiczny.

Czyli potwierdziłeś, że w kontekście sprzedaży filtra H-beta przez Darka było coś co mogło wywołać pytania z mojej strony a zamiast rzeczowych odpowiedzi doczekałem się ataku na moją osobę (znaFco, lepiej po sobie posprzątaj, itp.). Co więcej mam wrażenie, że to była wręcz próba zatajenia niezbyt pochlebnych informacji, w celu uzyskania jak najlepszej ceny za filtr Baadera. Niezbyt ładnie, jak na kogoś kto niby ma duże zasługi na forum, jeśli stara się oszukać kolegów forumowiczów. :evil: Takie transakcje są właśnie najgorsze, tworzone jest wrażenie, że kupujesz coś od szanowanego kolegi, z bardzo dobrą reputacją, a tu masz babo placek. :wink: Jak widać po wielokrotnie obniżanej później cenie filtra, forumowicze zachowali jednak czujność. :D

viewtopic.php?f=31&t=55811

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 3:53 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Bezapelacyjnie za pierwszym razem przegiął. Natomiast filtr nam podesłał i powiedział żeby przetestować, bo jest pewien, że będzie porównywalny.
Mieliśmy możliwość odesłania go i to też uczyniliśmy. Także ten.
W drugim temacie wydaje mi się, że się już nie upierał i obniżał cenę do momentu realnej wartości tego filtra.
Odpowiedzialność to ja mogę wziąć za moich pracowników a nie usera na jakimś forum. Po prostu z zasady staram się ufam ludziom i dawać szansę. Można na tym dużo zyskać :wink:

ES 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 5:52 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: spod Krakowa
wfifiak napisał(a):
Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale podobno był już za życia Pana Janusza taki przypadek. Zbanowany użytkownik wystosował takie żądania jak Dark. I Pan Janusz straszony sądem usunął jego konto i posty.

Pozdrawiam Wojtek.

A na jakiej podstawie prawnej ktoś może wystosować takie żądanie? Być może niektóre wpisy (ale z pewnością nie wszystkie) kwalifikowałyby się do ochrony z tytułu praw autorskich i wówczas można by ew. podnosić, że np. regulamin niedostatecznie jasno precyzował kwestię licencji jakiej użytkownik udziela wydawcy serwisu. Ale ta problematyczna potencjalnie droga, nawet uwieńczona sądowym sukcesem, nie mogłaby służyć usprawiedliwieniu żądania hurtowego usunięcia *wszystkich* wpisów.

Inna podstawa roszczeń - i tutaj wydawca może obawiać się nie tylko sprawy cywilnej ale i karnej - to ewentualność, że czyjś wpis zawiera zniesławienie (pomówienie) będące przestępstwem z art. 212 KK. Odmowa reakcji na skargę w tej sprawie naraża wydawcę czy administratora na zarzut współudziału w przestępstwie. No ale tutaj ktoś miał żądać usunięcia własnych wpisów, więc raczej nie złożyłby doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa na samego siebie, nawet jeśli jego własne wpisy byłyby dla niego kompromitujące...

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 7:37 pm 

Orzech napisał(a):
Bezapelacyjnie za pierwszym razem przegiął. Natomiast filtr nam podesłał i powiedział żeby przetestować, bo jest pewien, że będzie porównywalny.
Mieliśmy możliwość odesłania go i to też uczyniliśmy. Także ten.
W drugim temacie wydaje mi się, że się już nie upierał i obniżał cenę do momentu realnej wartości tego filtra.

Widzisz, a wystarczyłoby jedno magiczne słowo przepraszam, ale zamiast tego kolega Dark postanowił dalej "jechać" po administracji forum, skarżąc się jak to niszczy dorobek Janusza. :wink:

dark napisał(a):
Banowanie za własne zdanie jest śmieszne i bzdurne. No ale taką mamy administrqcje. Janusz budował to forum od lat a koledzy administratorzy rozwalili w kilka miesięcy.

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 7:59 pm 

A mogę wiedzieć za co Krzysztof P. dostał bana? Zawsze lubiłem jego wpisy na temat okularów,zdaje się,że bardzo dużo o nich wie...szkoda by było żeby zniknął. Stąd też moja ciekawość co takiego zawinił...

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 8:14 pm 

Miejscowość: OSTRAVA
bebeto52 ,

zadaj sobie trochę trudu, przeczytaj wątek Klasyczny Cassegrain 8" w sekcji SPRZET ASTRONOMICZNY i wszystko będzie Ci jasne.
Są tam wpisy Krzysztofa_P , administratora forum Dominika Wosia ...

Nie śledzę dokładnie wszystkich postów w sprawie darka i nie pasjonuję się tym - ale mam pytanie :

Administrator zbanuje uzytkownika dożywotnio. Czy ma prawo usunąć wszystkie jego wpisy ( bez zgody zbanowanego) , jakich dokonał na forum ?

Dziękuję za wyjaśnienie !

Zbyszek

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 8:30 pm 

aldebaran1 napisał(a):
Administrator zbanuje uzytkownika dożywotnio. Czy ma prawo usunąć wszystkie jego wpisy ( bez zgody zbanowanego) , jakich dokonał na forum ?

Dziękuję za wyjaśnienie !

Zbyszek

Wyciąg z zaakceptowanych zasad działania forum, zaakceptowanych przy rejestracji jako użytkownika:

"Zgadzasz się, że administracja "www.astromaniak.pl" ma prawo do usuwania, edycji, przesuwania i zamykania każdego Twojego tematu oraz Twoich postów."

Oczywiście nikt tego nie nadużywa ale można.

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 8:30 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
aldebaran1 napisał(a):

:shock: :D

Przecież nikt tu nie płacił wlaścicielom forum za przechowywanie jego twórczości do końca świata, a przynajmniej przeniesienia się ludzkości na Marsa!
Zresztą mikro-regulamin podczas rejestracji zdaje się pisze nawet o modyfikowaniu postów czyli mogą skasować lub zmienić post jak chcą.

Tak czy owak tak absurdalnej idei aby właściciel nie mógł wymazać tekstów na ścianach jego domu nie wymyśliłby chyba nawet Lenin z Platonem po pijanemu :wink:

To jest odwrotnie. Właściciel pozwala pisać po swoich ścianach i zostawia napisy póki mu się to podoba, a piszący mogą i powinni być mu za to wdzięczni :idea:

Siema
p.s.
Krzysztof i ktoś inny dostali bana na krótko.

Załączniki:
pijaki.png
pijaki.png (109 KiB) Obejrzany 1147 razy

Ostatnio edytowany przez ekolog, Pią Gru 20, 2019 8:39 pm, edytowano w sumie 1 raz
 Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 8:36 pm 

bebeto52 napisał(a):
A mogę wiedzieć za co Krzysztof P. dostał bana? Zawsze lubiłem jego wpisy na temat okularów,zdaje się,że bardzo dużo o nich wie...szkoda by było żeby zniknął. Stąd też moja ciekawość co takiego zawinił...

Dostał bana na okres do 24 grudnia br. za uporczywe wpisy nie związane z tematami wątków, pomimo wielokrotnego napominania aby tego zaniechał, gdyż zaśmieca tematy innym użytkownikom forum. Po każdym, zwróceniu mu uwagi przepraszał i pisał, że już nie będzie zaśmiecał, po czym robił dokładnie to co wcześniej. Wątek o CC 8", o którym wspomniał kolega Zbyszek jest tutaj klasycznym przykładem.

Pozdrawiam,
Domnik

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 9:02 pm 

Miejscowość: OSTRAVA
ekolog napisał(a):
aldebaran1 napisał(a):

Przecież nikt tu nie płacił wlaścicielom forum za przechowywanie jego twórczości do końca świata, a przynajmniej przeniesienia się ludzkości na Marsa!
Zresztą mikro-regulamin podczas rejestracji zdaje się pisze nawet o modyfikowaniu postów czyli mogą skasować lub zmienić post jak chcą.

Tak czy owak tak absurdalnej idei aby właściciel nie mógł wymazać tekstów na ścianach jego domu nie wymyśliłby chyba nawet Lenin z Platonem po pijanemu :wink:

To jest odwrotnie. Właściciel pozwala pisać po swoich ścianach i zostawia napisy póki mu się to podoba, a piszący mogą i powinni być mu za to wdzięczni :idea:

Ekologu , proszę, odpowiedz mi zwięźle na zadane pytanie : TAK , NIE :)

Sorry, nie zauważyłem ze Dominik wcześniej odpowiedzial . Dziękuję !

Ostatnio edytowany przez zbignieww, Pią Gru 20, 2019 9:15 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 9:13 pm 
Awatar użytkownika

aldebaran1 napisał(a):
Ekologu , proszę, odpowiedz mi zwięźle na zadane pytanie : TAK , NIE :)

TAK, Właściciel forum może kasować co chce i jest to formalnie, prawnie i gospodarczo bez zarzutu!

A jak to ocenią ludzie to ich sprawa (emocjonalno-intelektualna wewnątrzgłowowa).

Siema

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 20, 2019 9:17 pm 

Zbyszku, odpowiem jako administrator w imieniu ekologa :wink:

TAK

Tylko byłoby z tym usuwaniem wpisów tyle roboty, że musiałby być skńczonym idiotą aby się w to bawić.

Jest opcja, w panelu administracyjnym, usunięcia użytkownika wraz z wszystkimi jego wpisami, ale też administrator musiałby być skończonym idiotą do kwadratu :wink: aby rozwalać forum (są pewnie tematy i wpisy powiązane z tymi, które zostałyby wykasowane hurtowo).

Wyjasniłem?

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 9:49 am 

Dominik Woś napisał(a):

TAK

Tylko byłoby z tym usuwaniem wpisów tyle roboty, że musiałby być skńczonym idiotą aby się w to bawić.

Jest opcja, w panelu administracyjnym, usunięcia użytkownika wraz z wszystkimi jego wpisami, ale też administrator musiałby być skończonym idiotą do kwadratu :wink: aby rozwalać forum (są pewnie tematy i wpisy powiązane z tymi, które zostałyby wykasowane hurtowo).

Wyjasniłem?

Pozdrawiam,
Dominik

Informuję, że niejaki Adam Jesion, właściciel forum Astropolis wywalił wszystkie moje posty ze swojego forum.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 10:00 am 
Awatar użytkownika

Fotosnajper 12 napisał(a):
... administrator musiałby być skończonym idiotą do kwadratu
...
Informuję, że niejaki Adam Jesion, właściciel forum Astropolis wywalił wszystkie moje posty ze swojego forum.

Skąd wiesz, że człowiek o owym nicku to zrobił, może jakiś jego moderator co miał na Ciebie osobistą alergię?

No oczywiście to smutna wiadomość. Jak tamto wydarzenie - największa tragedia morska gdzie "wywalono" ze zbioru ludzi żywych około 10 tys. ludzi.

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 10:48 am 

Dominik Woś napisał(a):

TAK

Wyjasniłem?

Pozdrawiam,
Dominik

Ciekawe, musiałeś chyba mocno upierać się aby Adam lub moderatorzy to zrobili. Groziłeś im sądem jeśli zostawiliby Twoje posty na Astropolis? Może nie mieli wyjścia, musieli pousuwać, zostali zmuszeni lub posty były z jakiegoś powodu groźne dla tamtego forum? :wink: Może były niezgodne z regulaminem lub naruszały prawo lub ich czytanie groziło ogólnoforumową rebelią?

Tak czy siak, trudo się mówi a my cały czas do przodu. Nie przenośmy jednak problemów z innych forów astronomicznych czy też innych na Astromaniaka. Mamy tutaj własne problemy z banowaniem bogu ducha winnych użytkowników przez wyjątkowo wredną administrację forum. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 10:53 am 

ekolog napisał(a):
Skąd wiesz, że człowiek o owym nicku to zrobił, może jakiś jego moderator co miał na Ciebie osobistą alergię?

Ekolog, daj spokój.
Po pierwsze, to nie jego nick a imię i nazwisko.

Nie mam ani potrzeby, ani ochoty, ani obowiązku się tłumaczyć Tobie z kim rozmawiałem, kto podjął decyzję i kto ją wykonał. Podałem fakt. Czy Tobie to pasuje do ogólnego postrzegania for internetowych czy nie, to już Twoja sprawa.

I nie jest to przeniesienie problemów z innego forum tutaj, bo akurat to dla mnie żaden problem tamta sytuacja. Może dla innych, ale to ich problem.

Przeczytaj jeszcze raz co zacytowałem powyżej i spróbuj to zrozumieć.

Udział w tym temacie z mojej strony uważam za zakończony.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 11:08 am 

I nie jest to przeniesienie problemów z innego forum tutaj, bo akurat to dla mnie żaden problem tamta sytuacja. Może dla innych, ale to ich problem.

Udział w tym temacie z mojej strony uważam za zakończony.

Nie chodziło mi o przeniesienie problemów innego forum tylko z innego forum. Nie jest tutaj istotne czyich problemów. :wink:

Fajnie, że zachowałeś dystans do tamtej sytuacji. Może wynikała ona z tego, że ktoś z administracji miał danego dnia, jak to się potocznie mówi "gorszy biorytm".

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 11:12 am 

Podałem fakt

Bez kontekstu :roll:

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 11:27 am 

Karol napisał(a):
Podałem fakt

Karolu, a co ma zamieścić zrzuty z ekranu, tłumaczyć się co tam zaszło. Chyba to jednak nie jest odpowiednie do tego miejsce. Informację, że wszystkie posty użytkownika zostały usunięte przyjeliśmy do wiadomości. :wink:

Tutaj zgłaszamy uwagi na temat funkcjonowania forum AM i ewentualnie "jedziemy" po administracji forum, tego forum. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 12:01 pm 

Dominik Woś napisał(a):
Karol napisał(a):
Podałem fakt

Karolu, a co ma zamieścić zrzuty z ekranu, tłumaczyć się co tam zaszło. Chyba to jednak nie jest odpowiednie do tego miejsce. Informację, że wszystkie posty użytkownika zostały usunięte przyjeliśmy do wiadomości. :wink:

Tutaj zgłaszamy uwagi na temat funkcjonowania forum AM i ewentualnie "jedziemy" po administracji forum, tego forum. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik

Właśnie nie wiem po co przenosić sprawy innego forum na nasze, to raz. A dwa, podać fakt jedynie usunięcia postów w kontekście "administrator musiałby być skończonym idiotą do kwadratu" sugerując, że Adam jest takim administratorem. Dlatego to był fakt podany z komentarzem ;) Fotosnajper podaje fakt bez kontekstu (np. jaki był powód usunięcia postów).

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 12:12 pm 

Karol napisał(a):
A dwa, podać fakt jedynie usunięcia postów w kontekście "administrator musiałby być skończonym idiotą do kwadratu" sugerując, że Adam jest takim administratorem. Dlatego to był fakt podany z komentarzem ;) Fotosnajper podaje fakt bez kontekstu (np. jaki był powód usunięcia postów).

Karolu, nie generalizujmy w kontekście administratora myślałem raczej o sobie, nie rozciągajmy poprzez analogię w tym przypadku. :wink:

Nie za bardzo interesuje mnie czytanie co i dlaczego tam się wydarzyło z Fotosmajperem, tym bardziej, że napisał o końcu tematu z jego strony. :wink: Kiedyś popełniłem drobne opracowanie na temat innego forum i więcej się w tym nie babram. Skupmy się na naszym ulubionym Astromaniaku i tym co można poprawić i dlaczego. Kogo jeszcze zbanować/odbanować i dlaczego? :D Tylko już ten temat logo zakopmy głęboko, odkopiemy go za 2-3 lata. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 5:59 pm 

Dominik Woś napisał(a):
Karol napisał(a):
A dwa, podać fakt jedynie usunięcia postów w kontekście "administrator musiałby być skończonym idiotą do kwadratu" sugerując, że Adam jest takim administratorem. Dlatego to był fakt podany z komentarzem ;) Fotosnajper podaje fakt bez kontekstu (np. jaki był powód usunięcia postów).

Karolu, nie generalizujmy w kontekście administratora myślałem raczej o sobie, nie rozciągajmy poprzez analogię w tym przypadku. :wink:

Tylko nie o Twoją wypowiedź/intencję/myśl chodzi ...

Ale dobra. Dla mnie wszystko jasne.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości