* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
 Temat postu: Astrobazar
PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 11:46 am 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Po kilkunastu latach funkcjonowania pora na odświeżenie Giełdy Astromaniaka. Zmiany mają na celu ułatwienie sprzedającym oraz kupującym dostępu do aktualnych ofert sprzedaży i zakupu sprzętu astronomicznego. Dlatego też zdecydowaliśmy się na połączenie działów „Sprzedam” i „Kupię” w jednym dziale „Giełda”. Wzorem innych giełd ze sprzętem ogłoszenia powinny pojawiać się ze znaczkiem „[S]” dla ofert sprzedaży, „[K]” dla ofert zakupu i „[Z]” dla ofert wymiany. Zrezygnujemy z opcji „Oddam za darmo” gdyż po pierwsze nie było zbyt wiele tego typu ofert na giełdzie i zawsze można sprzedać za przysłowiową złotówkę lub koszty wysyłki.

Pojawi się zupełnie nowa możliwość sprzedaży lub zakupu poprzez utworzony dział „Astrobazar”. W dziale tym można będzie zamieszczać oferty bez podania ceny lub z prośbą o wycenę przez forumowiczów (liczymy tutaj na udzielanie pomocy w wycenie, osobom jej potrzebującym, przez doświadczonych forumowiczów Astromaniaka). Utworzenie nowego działu ma za zadanie uprościć dostęp do możliwości zaoferowania często już niepotrzebnego teleskopu i akcesoriów astronomicznych, które z jakichś powodów nie pojawiają się w sprzedaży w dziale giełdowym, głównie ze względu na trudności z ich wyceną lub przygotowaniem atrakcyjnej oferty do działu „Giełda” (na przykład pokazania zdjęcia, dobrego opis przedmiotu, porównania z ofertą komercyjną sklepów astronomicznych). Po przygotowaniu odpowiedniej oferty zawsze można będzie ją przenieść (na początku poprzez prośbę do Administratora forum) do działu „Giełda” lub na przykład zamienić na inny sprzęt z działu Astrobazar po „dogadaniu się” z osobą zamierzającą sprzedać lub kupić, o którego dostępności nie miało się wcześniej pojęcia.

Tak więc pora na czyszczenie szuflad z nieużywanych teleskopów, obiektywów, aparatów, kamer, złączek i innych nie zawsze już potrzebnych akcesoriów astronomicznych, które mogą przydać się innym forumowiczom. Dział oparty będzie na zasadzie – “pokaż co tam masz, może będzie ktoś zainteresowany zakupem” lub “powiedz czego potrzebujesz, może ktoś ma lub mógłby zaoferować to na sprzedaż”.

Dział „Giełda” będzie miał tak jak dotychczas bardzo dobrą renomę i cechował się dużym bezpieczeństwem transakcji zarówno dla kupujących jak i sprzedających, więc będzie nadal posiadał prestiż Giełdy Astromaniaka.

Liczę na Wasze komentarze a propos powyższej inicjatywy. Tylko nie piszcie, że fajne jest to co jest i lepiej aby tak zostało, świat się zmienia i jedziemy cały czas do przodu.

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Astrobazar
PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 12:04 pm 
Awatar użytkownika

Zamiast kombinować z ta giełdą (która jest dobra :mrgreen: ) - to jeśli energia rozpiera - lepiej scalić tematy "Zakupy sprzętu" razem ze "Sprzętem astronomicznym"... Wątki w tych tematach się po prostu zazębiają.

refraktory: TS 102/1122 ED, Vixen 80/1200; pryzmaty: Baader-Zeiss T2, Vixen 1,25"; okulary: Zoom Vixen LV 8-24, Abbe T-circle 6mm, Abbe V-circle 12mm, RKE Edmund 8mm, RKE Edmund 28,7mm, Kellner Daiichi Kogaku 40mm , BCO 10mm. Kamerka Neximage5.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 12:53 pm 

Miejscowość: Kraków
Co za głupota zniżać giełdę astromaniaka do poziomu grup facebookowych pt. "cena na priv" :lol:
Ten nowy pomysł to piękna furtka do zrobienia syfu na giełdzie. Znasz piąte prawo Murphy'ego? ;)

Ostatnio edytowany przez mcmaker, Wto Lut 25, 2020 1:01 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 12:58 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieś koło Łukowa, Lubelskie
Lepiej zostawić jak jest, można iść do przodu oczywiście ale w dobrą stronę a ten ruch moim zdaniem taki nie jest bo niby w jaki sposób ma nam to ułatwić korzystanie? Wrzucając wszystkie ogłoszenia w jeden worek? Jak nie jestem zainteresowany sprzedawaniem czegoś to teraz będę musiał tak czy inaczej oglądać wszystkie tematy z obecnego działu kupię? Znamy to rozwiązanie z różnych for i dla mnie osobiście jest to bajzel.
Właśnie dlatego, że świat idzie do przodu nie stanowi to dla nikogo problemu otworzyć dwie podstrony gdy ma ochotę przejrzeć oba działy a w drugą stronę to nie działa, ja nie będę mógł odfiltrować sobie tylko ofert z działu sprzedam bo silnik na to nie pozwala.
Oczywiście wiem, że zdania nie zmienicie jako administracja więc cieszę się jedynie, że już od jakiegoś czasu nie korzystam z giełdy, sprzęt jaki zgromadziłem całkiem fajnie się uzupełnia.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 1:05 pm 
Awatar użytkownika

O ile z działem "zamienię lub oddam" można by coś faktycznie zrobić, to jeżeli chodzi o wymieszanie "kupię" i "sprzedam" to kompletnie nietrafiony pomysł. Zrobi się bajzel.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 1:20 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Kurde, przecież Sprzedam i Kupię jest tak czytelne że hej. Po co zmienić coś co jest bardzo dobre?
To oddam i zamienię to faktycznie takie trochę bez sensu

ES 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 2:33 pm 

Znacie ten dowcip? Prezydent Bush mówi do swoich doradców, zabijemy 1000 islamistów i jednego żyda. Na to jeden z doradców: żyda, dlaczego? Bush na to: tak jak przypuszczałem, tymi 1000 zabitymi islamistami nikt się nawet nie zainteresuje. :wink:

Dotychczasowe odpowiedzi w tym temacie jakoś dokładnie pasują do tego schematu. :lol:

No to co z tym Astrobazarem?

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 2:54 pm 
Awatar użytkownika

Sory, ale Astrobazar jest bez sensu...
Jeśli ktoś nie wie jaką dać cenę wywoławczą, to niech da jakąś z kosmosu, a potem będzie obniżał - tak to działało i działa do tej pory - i dobrze działa. Najprostsze schematy są najlepsze. Po co to komplikować?

Jak juz chcesz to wywal ten dział oddam za darmo... - zauważ idziemy na kompromisy :mrgreen:

refraktory: TS 102/1122 ED, Vixen 80/1200; pryzmaty: Baader-Zeiss T2, Vixen 1,25"; okulary: Zoom Vixen LV 8-24, Abbe T-circle 6mm, Abbe V-circle 12mm, RKE Edmund 8mm, RKE Edmund 28,7mm, Kellner Daiichi Kogaku 40mm , BCO 10mm. Kamerka Neximage5.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 3:06 pm 

JSC napisał(a):
Sory, ale Astrobazar jest bez sensu...
Jeśli ktoś nie wie jaką dać cenę wywoławczą, to niech da jakąś z kosmosu, a potem będzie obniżał - tak to działało i działa do tej pory - i dobrze działa.

... - zauważ idziemy na kompromisy :mrgreen:

Wydaje mi się, że kosmiczna cena może tylko zniechęcić potencjalnych kupujących. Warto byłoby zaoferować coś po rozsądnej cenie z punktu widzenia sprzedającego i kupującego. To jest właśnie przysłowiowy kompromis (lepsze słowo - konsensus). :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 3:08 pm 
Awatar użytkownika

Wg mnie osobne działy Kupię i Sprzedam są bardzo dobre i czytelne, i nic bym przy tym nie kombinował. Ponadto pomoc w wycenie przez doświadczonych forumowiczów też jest wg mnie nietrafiona. Niech każdy wystawia za ile chce, najwyżej mu to nie zejdzie, to obniży cenę. Po co w to mieszać osoby trzecie? Zrobią się tylko niepotrzebne dyskusje i awantury :twisted:

Lornetki: Fujinon 10x50, Fujinon 16x70 | żuraw dwulornetkowy

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 3:09 pm 

Podejdźmy do tematu konstruktywnie, chodzi o to aby było lepiej niż jest i nie było tak jak było. :wink:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 3:40 pm 
Awatar użytkownika

Dominik Woś napisał(a):
Podejdźmy do tematu konstruktywnie, chodzi o to aby było lepiej niż jest i nie było tak jak było. :wink:

To dlaczego kombinujesz żeby było gorzej ? :?

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 3:42 pm 

Astromarek napisał(a):
Dominik Woś napisał(a):

To dlaczego kombinujesz żeby było gorzej ? :?

A co my jesteśmy, Krudowie? :wink: Nie da się lepiej?

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 3:44 pm 

Po co zmieniać na siłę coś co działa dobrze? Ja wiem, że chmury nie odpuszczają, ale są inne sposoby na nudę :roll:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 3:50 pm 
Awatar użytkownika

Wg mnie scalenie działów "Kupię" i "Sprzedam" to pierwszy krok do bałaganu, bo jak mam szukać czegoś co mnie interesuje i chcę kupić jeśli mam wymieszane na stronie właśnie opcje kupię i sprzedam a jedynym ich rozróżnikiem będzie literka [K] bądź [S]?

Dominik Woś napisał(a):
Wzorem innych giełd ze sprzętem ogłoszenia powinny pojawiać się ze znaczkiem „[S]” dla ofert sprzedaży, „[K]” dla ofert zakupu i „[Z]” dla ofert wymiany.

I pytanie jak będzie się pojawiać ten znacznik? Wystawiający ma o tym pamiętać czy może system sam to zrobi? Bo jak wystawiający, to jeszcze szybciej się zrobi "bajzel" gdyż mogę się założyć sporo osób będzie o tym zapominało.

Poza tym taki "eintopf" znacząco obniży efektywność giełdy. Z osobistych doświadczeń - nie chce mi się męczyć by identyfikować małą literkę na początku tematu determinującą czy to co w opisie mogę kupić czy może ktoś chce kupić a może zamienić.

Dominiku -akurat takie łączenie działów giełdowych coraz bardziej odchodzi w zapomnienie właśnie z racji braku czytelności i efektywności.

Idąc tym tropem można też połączyć działy "Amatorska Budowa Teleskopów..." i "Sprzęt astronomiczny" tylko z prefiksami np [B] bo buduję, [M] bo modyfikuję i [G] bo sprzęt gotowy. A potem szukaj między tym tego co Cię interesuje.

I jeszcze jedno:

Dominik Woś napisał(a):
Liczę na Wasze komentarze a propos powyższej inicjatywy. Tylko nie piszcie, że fajne jest to co jest i lepiej aby tak zostało, świat się zmienia i jedziemy cały czas do przodu.

Po co się pytasz o komentarze skoro z góry założyłeś, że i tak się zmieni, bo tak już postanowione zostało?

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 4:08 pm 

zloty_2000 napisał(a):
Wg mnie scalenie działów "Kupię" i "Sprzedam" to pierwszy krok do bałaganu, bo jak mam szukać czegoś co mnie interesuje i chcę kupić jeśli mam wymieszane na stronie właśnie opcje kupię i sprzedam a jedynym ich rozróżnikiem będzie literka [K] bądź [S]?

Dominik Woś napisał(a):
Wzorem innych giełd ze sprzętem ogłoszenia powinny pojawiać się ze znaczkiem „[S]” dla ofert sprzedaży, „[K]” dla ofert zakupu i „[Z]” dla ofert wymiany.

I pytanie jak będzie się pojawiać ten znacznik? Wystawiający ma o tym pamiętać czy może system sam to zrobi? Bo jak wystawiający, to jeszcze szybciej się zrobi "bajzel" gdyż mogę się założyć sporo osób będzie o tym zapominało.

Poza tym taki "eintopf" znacząco obniży efektywność giełdy. Z osobistych doświadczeń - nie chce mi się męczyć by identyfikować małą literkę na początku tematu determinującą czy to co w opisie mogę kupić czy może ktoś chce kupić a może zamienić.

Dominiku -akurat takie łączenie działów giełdowych coraz bardziej odchodzi w zapomnienie właśnie z racji braku czytelności i efektywności.

Zerknj tutaj:

https://www.astrobuysell.com/uk/propview.php

lub tutaj:

https://astromart.com/classifieds/astro ... fieds/show

Ja lubię mieć przegląd rynku, nawet jeśli czegoś nie zamierzam kupić lub sprzedać, jeśli coś mnie zainteresuje lub ktoś czegoś potrzebuje a u mnie leży w szyfladzie lub szafie to się zastanowię. :wink:

zloty_2000 napisał(a):
Idąc tym tropem można też połączyć działy "Amatorska Budowa Teleskopów..." i "Sprzęt astronomiczny" tylko z prefiksami np [B] bo buduję, [M] bo modyfikuję i [G] bo sprzęt gotowy. A potem szukaj między tym tego co Cię interesuje.

Wydawało mi się, że dyskutujemy o dziale giełdowym?

zloty_2000 napisał(a):
I jeszcze jedno:

Dominik Woś napisał(a):

Po co się pytasz o komentarze skoro z góry założyłeś, że i tak się zmieni, bo tak już postanowione zostało?

Gdzie o tym przeczytałeś? Sam to może wydedukowałeś? Skąd takie posądzenie? :shock:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 4:14 pm 

Miejscowość: Tuszyn [pod Łodzią]
To jedyne przejrzyste forum na inne nie chce mi się wchodzić.Już Delte poprawili nic od tego czsu tam nie kupiłem i nie próbuje znaleść.Jest tu super nie rozumię po co robić bazar Różckiego .Może kupię może sprzedam.To ma być użyczenie sprzętu którego nie używamy a innym się przyda.

Polarex 102/1500 f-15,,Unitron 75/1200 f-16, Vixen 50/800 f-16, GSO-12" Mak-102.Intes Mak Newton 180.Lunt 50 Bino Nikon Powermate x2 .Vixen SilverTop -5mm,7.5-,15,26,TV Ploosl- 10,5 Orto 6 i9mm.U Konig- 32 Celestron Ultima 30 42mm.Yashica 7x50.

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 4:17 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Jak to mawiają w Teksasie: "ain't broken - don't fix it". Nie widzę w proponowanych zmianach żadnego sensu.

A jak ktoś nie wie za ile coś tam sprzedać - można po prostu zapytać w dziale dotyczącym dyskusji o sprzęcie czy też jego zakupach (i też bym się skłaniał do połączenia akurat tych działów w jedno, skoro już coś musi zostać połączone). Albo np. wrzucić to np. na Allegro do licytacji od złotówki czy tam od dowolnej innej kwoty - i niewidzialna ręka rynku sama zadziała :D Nie bardzo wyobrażam sobie coś podobnego na forum, nie ma tu odpowiednich mechanizmów i nie ma raczej sensu ich tworzyć.
Można też po prostu zezwolić na wrzucenie linków do aukcji (w formie licytacji) - jak ktoś chce coś sprzedać i nie wie za ile, to to byłoby najprostsze rozwiązanie. Wiadomo by było kto z forum daną rzecz sprzedaje, więc potencjalni kupujący mogliby sobie ocenić, czy są ewentualnie zainteresowani.

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 4:26 pm 

Krzysztof z Bagien napisał(a):
Jak to mawiają w Teksasie: "ain't broken - don't fix it". Nie widzę w proponowanych zmianach żadnego sensu.

A jak ktoś nie wie za ile coś tam sprzedać - można po prostu zapytać w dziale dotyczącym dyskusji o sprzęcie czy też jego zakupach (i też bym się skłaniał do połączenia akurat tych działów w jedno, skoro już coś musi zostać połączone). Albo np. wrzucić to np. na Allegro do licytacji od złotówki czy tam od dowolnej innej kwoty - i niewidzialna ręka rynku sama zadziała :D Nie bardzo wyobrażam sobie coś podobnego na forum, nie ma tu odpowiednich mechanizmów i nie ma raczej sensu ich tworzyć.
Można też po prostu zezwolić na wrzucenie linków do aukcji (w formie licytacji) - jak ktoś chce coś sprzedać i nie wie za ile, to to byłoby najprostsze rozwiązanie. Wiadomo by było kto z forum daną rzecz sprzedaje, więc potencjalni kupujący mogliby sobie ocenić, czy są ewentualnie zainteresowani.

Zauważ, że potencjalny sprzedający nie musi wiedzieć co ma za sprzęt, który odziedziczył na przykład po dziadku, nie wiedzieć jak zrobić dobry opis przedmiotu a tym bardziej wystawiać na Alledrogo. :D Zobaczy, że ktoś podobnego przedmiotu szuka lub ewentualnie potezebny sprzedaje, wyśle PW, wymieni parę maili, pokorespinduje z forumowiczami w sprawie ewentualnej wartości.

Kolejna anegdota. Wysłali sprzedawcę butów na Wyspy Szczęśliwe w celu identyfikacji czy jest rynek na buty. Sprzedawca doniósł, że rynku nie ma, gdyż tam wszyscy chodzą boso, bez obuwia. :wink: Na to producent, to jest dopiero perspektywiczny rynek, oni jeszcze nie mają butów. :lol:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 4:37 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Tak jak napisałem - jak ktoś ma jakiś sprzęt i nie wie co to jest, to po prostu może zapytać w którymś z istniejących działów. A chętni na zakup tego cuda mogą się wtedy do niego odezwać.
Mam wrażenie, że na siłę wymyślasz problemy do rozwiązania na zasadzie "a gdyby tu było przedszkole w przyszłości".

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 4:49 pm 

Krzysztof z Bagien napisał(a):
Mam wrażenie, że na siłę wymyślasz problemy do rozwiązania na zasadzie "a gdyby tu było przedszkole w przyszłości".

A ja mam wrażenie, że odbijam się od jakiegoś forumowego "betonu", chociaż to miło czytać, że jest nawet bardzo dobrze. :D

Zdajecie sobie sprawę, że ponad połowa ogłoszeń w dziale Sprzedam jest niezgodna z regulaminem forumowej Giełdy? :wink:

"2. Każda oferta sprzedaży musi zawierać dokładny opis stanu przedmiotu, jego zdjęcia oraz jego cenę."

Do tego Netykieta:

"1. Jeśli nie chcesz czegoś kupić lub sprzedać zbędnie nie komentuj."

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 4:50 pm 

Zrobić ewentualnie dział główny "Giełda" gdzie typy ofert są wymieszane na jednej liście jak kto woli.

A w tym dziale poddziały "Sprzedam", 'Kupię", "Zamienię". Do kliknięcia list danego typu na żądanie.
No ale to rozwalanie forum na pełno poddziałów.

Czy tak już kiedyś nie było na forach astro?

Poza tym kto wchodzi w linka "nowe posty" sam wyłapuje na bieżąco wszystkie posty które go interesują.

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 4:55 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tarnów
...

Ostatnio edytowany przez alinoe, Wto Lut 25, 2020 5:28 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 5:04 pm 
Awatar użytkownika

Dominik Woś napisał(a):
zloty_2000 napisał(a):

Dominik Woś napisał(a):

Zerknj tutaj:

https://www.astrobuysell.com/uk/propview.php

lub tutaj:

https://astromart.com/classifieds/astro ... fieds/show

Ja lubię mieć przegląd rynku, nawet jeśli czegoś nie zamierzam kupić lub sprzedać, jeśli coś mnie zainteresuje lub ktoś czegoś potrzebuje a u mnie leży w szyfladzie lub szafie to się zastanowię. :wink:

Wiem, znam te strony (nie tylko te) i do czasu zmian praktycznie ich nie odwiedzam od czasu zmian.

Jeszcze jak https://www.astrobuysell.com nie "kopie" po oczach to strona https://astromart.com/classifieds/astromart-classifieds/show tymi żółtymi "anon-smentami" i innymi wtrętami tak męczy oczy, że nie widzę sensu tak się szarpać. Te strony były kiedyś dla mnie zdecydowanie bardziej przyjazne i czytelne a teraz właśnie wg mnie wrócili do wspominanych przez Ciebie Krudów. Choć przynajmniej Astromart nadal ma możliwość posortowania ogłoszeń typami, co łatwo znaleźć w przeciwieństwie do astrobuysell, gdzie silnik jest strasznie nieintuicyjny.

Druga sprawa, to że chcąc znaleźć na giełdzie dajmy na to MAK127 - nie mam chęci widząc opis MAK 127 sprawdzać jeszcze prefiksu [K],[Z],[S], to dodatkowa strata czasu i rozmydlenie czytelności

Dominik Woś napisał(a):
zloty_2000 napisał(a):

Wydawało mi się, że dyskutujemy o dziale giełdowym?

Tak piszemy o dziale giełdowym, to co napisałem to był przykład na to by jeszcze lepiej scalić forum i zrobić je bardziej nieczytelne - to był łagodny sarkazm co napisałem.

Dominik Woś napisał(a):
zloty_2000 napisał(a):
I jeszcze jedno:

Dominik Woś napisał(a):

Gdzie o tym przeczytałeś? Sam to może wydedukowałeś? Skąd takie posądzenie? :shock:

A choćby z tych Twoich wypowiedzi Dominiku:

Dominik Woś napisał(a):

Dominik Woś napisał(a):
Znacie ten dowcip? Prezydent Bush mówi do swoich doradców, zabijemy 1000 islamistów i jednego żyda. Na to jeden z doradców: żyda, dlaczego? Bush na to: tak jak przypuszczałem, tymi 1000 zabitymi islamistami nikt się nawet nie zainteresuje.

Dominik Woś napisał(a):
Podejdźmy do tematu konstruktywnie, chodzi o to aby było lepiej niż jest i nie było tak jak było.

Dominik Woś napisał(a):
A co my jesteśmy, Krudowie? :wink: Nie da się lepiej?

Z tych słów wynika dla mnie, że i tak zmieni się schemat giełdy, nie ważne co by Użytkownicy forum napisali i jak motywowali swoje odczucia.

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 5:10 pm 

" ... ruszamy z posad bryłę świata, .... dziś niczym, - jutro wszystkim my. Bój to jest nasz ostatni " :wink:

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości