LVW 22mm, giełda astronomiczna, handlarze itp.

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

PostArcturus23 | 18 Paź 2020, 11:47

Hej,

Piszę tu, bo nie chce zaśmiecać działu sprzedam.

Pojawił się LVW 22mm za 650 zł. Jakiś czas temu, taki okular był za... 1500 zł (sprzedający na innym forum napisał,dlaczego sprzedaje i skąd taka cena). Okular został wycofany z giełdy. Czy się sprzedał i to za takie pieniądze, to wie tylko sprzedający.

Jeśli przeglądnie się działy sprzedam na giełdach astronomicznych, to taki okular najczęściej chodził za 550-700 zł. Raz chyba za około 1000 zł ktoś sprzedał.
I w związku z tym, czy giełda to pomost między miłośnikami astronomii w celu wymiany (sprzedaż/kupna/zamiana) sprzętu, czy już typowy portal aukcyjny i bazar, na którym każdy podbija ceny bez opamiętania ???

Oczywiście każdy ma prawo sprzedać, kupić za ile chce. Ale... no właśnie. To jest giełda, sprzedając umożliwiamy innym zakup i co najważniejsze, radość (najczęściej) z nowego nabytku,w tym jakże pięknym hobby.

To co się wyczynia w temacie sprzedaży LVW 22 mm, gdzie część osób sugeruje, że na pewno sprzedający będzie prowadził licytację, czy próby udowodnienia, że cena 1500 zł jest ok, a 650 zł (mniej więcej cena rynkowa) jest beee, to chyba przegięcie.

Większość z Nas kupujących i sprzedających, to miłośnicy astronomii. I niech tak pozostanie.

p.s. dla jasności, wysłałem pw w tamtej ofercie, ale nie dotyczy ona LVW 22mm.

Pozdrawiam
Arcturus23
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postfmk02 | 18 Paź 2020, 11:59

Odnośnie cen sprzedawanych towarów można mówić wiele ale to sam sprzedający decyduje ile chce za swój sprzęt i nikomu nic do tego. Polecam więc się wyluzować i nie włazić z buciorami w cudzy sprzęt, a jak to nie pomoże to na "ból dupy" są odpowiednie maści.
 
Posty: 61
Rejestracja: 16 Mar 2015, 03:02

PostAstronom | 18 Paź 2020, 12:02

fmk02 napisał(a):Odnośnie cen sprzedawanych towarów można mówić wiele ale to sam sprzedający decyduje ile chce za swój sprzęt i nikomu nic do tego. Polecam więc się wyluzować i nie włazić z buciorami w cudzy sprzęt, a jak to nie pomoże to na "ból dupy" są odpowiednie maści.


:lol:
 
Posty: 515
Rejestracja: 13 Cze 2020, 22:45

 

Postpogrzex | 18 Paź 2020, 12:15

Wolny rynek. Jestem przeciwko jakimś odgórnym regulacjom. Dodam od siebie tylko, że każdy kij ma dwa końce. Sprzedaż drożej niż inni, ktoś naiwnie kupi, zarobisz, ale jeśli przegniesz to Cię będą wytykać i obgadywać w środowisku, na zlotach itp. Czy to warte paru stówek więcej to każdy ma prawo sam decydować i nikomu nic do tego :)
 
Posty: 533
Rejestracja: 12 Lip 2012, 11:33

 

PostAstronom | 18 Paź 2020, 12:17

Pewnie kolega Salvinor czyta te wszystkie wpisy i sobie myśli, co ja k... dobrego zrobiłem, jak się z tego wycofać :D
 
Posty: 515
Rejestracja: 13 Cze 2020, 22:45

 

Postdobrychemik | 18 Paź 2020, 12:29

Arcturus23 napisał(a):Hej,

Piszę tu, bo nie chce zaśmiecać działu sprzedam.

Pojawił się LVW 22mm za 650 zł. Jakiś czas temu, taki okular był za... 1500 zł (sprzedający na innym forum napisał,dlaczego sprzedaje i skąd taka cena). Okular został wycofany z giełdy. Czy się sprzedał i to za takie pieniądze, to wie tylko sprzedający.



Pijesz do mnie, więc odpowiem.

Okular się nie sprzedał jeszcze i specjalnie mi się z tym nie spieszy. Jak już to pisałem, albo kupię drugi i będę się cieszył parką, albo go sprzedam i będę się cieszył nowym Apo (czy ktokolwiek sprzedający Apo został przeze mnie zaatakowany z powodu nie odpowiadającej mi ceny?). Tak czy siak będzie zmiana, a zmiany są dobre.

Z Twojej aktywności w tematach LVW 22 widzę, że bardzo Ci zależy na tym okularze. Co więcej, zależy Ci, aby kupić go tanio. Masz do tego prawo. Nie narzucam Ci za ile masz go od kogoś kupić, bo to nie moja sprawa. Rozumiesz do czego zmierzam? Na wszelki wypadek napiszę wprost coś, co już kilka osób wcześniej wyraźnie pisało, ale czasem odbija się jak groch od ściany: sprzedający ustala cenę sprzedaży. Jak cena nie pasuje, to się idzie gdzieś indziej.

Oczywiście zamiast szukać innego sprzedającego można na odchodne opluć tego ze zbyt wysoką ceną (wedle własnego uznania). Podczas spotkania na żywo zapewne bym nie doświadczył tego, co mnie spotkało w związku z LVW 22. Tutaj jednak nie widzimy się twarzą w twarz. Internet daje dużą swobodę w kreowaniu swojego wizerunku i sposobie bycia. Każdy może się zachowywać tak, jak mu natura podpowiada. Można być przyzwoitym człowiekiem, ale nie trzeba. Gdyby był tu jakiś burak, to pewnie by się zachowywał jak burak, a osioł jak osioł. Na szczęście nie ma tu buraków ani osłów. Prawda?
 
Posty: 187
Rejestracja: 07 Lip 2019, 22:00
Miejscowość: Kraków

 

Postdobrychemik | 18 Paź 2020, 12:34

Astronom napisał(a):Pewnie kolega Salvinor czyta te wszystkie wpisy i sobie myśli, co ja k... dobrego zrobiłem, jak się z tego wycofać :D


Proponuję problemy z logowaniem się na forum ;)
 
Posty: 187
Rejestracja: 07 Lip 2019, 22:00
Miejscowość: Kraków

 

PostArcturus23 | 18 Paź 2020, 12:57

dobrychemik napisał(a):
Z Twojej aktywności w tematach LVW 22 widzę, że bardzo Ci zależy na tym okularze. Co więcej, zależy Ci, aby kupić go tanio. Masz do tego prawo. Nie narzucam Ci za ile masz go od kogoś kupić, bo to nie moja sprawa. Rozumiesz do czego zmierzam? Na wszelki wypadek napiszę wprost coś, co już kilka osób wcześniej wyraźnie pisało, ale czasem odbija się jak groch od ściany: sprzedający ustala cenę sprzedaży. Jak cena nie pasuje, to się idzie gdzieś indziej.

Oczywiście zamiast szukać innego sprzedającego można na odchodne opluć tego ze zbyt wysoką ceną (wedle własnego uznania). Podczas spotkania na żywo zapewne bym nie doświadczył tego, co mnie spotkało w związku z LVW 22. Tutaj jednak nie widzimy się twarzą w twarz. Internet daje dużą swobodę w kreowaniu swojego wizerunku i sposobie bycia. Każdy może się zachowywać tak, jak mu natura podpowiada. Można być przyzwoitym człowiekiem, ale nie trzeba. Gdyby był tu jakiś burak, to pewnie by się zachowywał jak burak, a osioł jak osioł. Na szczęście nie ma tu buraków ani osłów. Prawda?


Nie rozumiem Cię. Nigdzie nie napisałem, że zależy mi na LVW 22 mm. Dla Twojej jasności, bo widzę, że nie czytasz ze zrozumieniem : nie interesuje mnie LVW 22 mm, co może potwierdzić sprzedający. Napisałem PW w sprawie innych okularów.

No właśnie, dałeś zaporową cenę i wylewasz żale, że nikt nie kupił od Ciebie tego okularu. Fakt, może niektórzy za ostro do Ciebie pisali i nie powinni tak pisać.
Ja Cię nigdzie nie obrażałem, pisałem, że wiem, jakie powody kierowały taką ceną. Życzyłem wręcz powodzenia w sprzedaży. Może czytaj następnym razem uważniej, co kto pisze.
Tak, jak ktoś napisał zaproponuj 900 zł sprzedającemu i daj znać, co i jak.

Natomiast nie podoba mi się sztuczne podbijanie cen przedmiotów. A to właśnie się dzieje na forach coraz częściej. I zgadzam się z tym, że każdy może sprzedać i kupić za ile chce. Ale są jakieś granice rozsądku i coś takiego jak moralność... Choć wielu o tym zapomina.
Od tego również jest forum i odpowiednie miejsce na nim, by komentować takie rzeczy, jak 1500 zł za LVW 22 mm.

A odnośnie handlarzy i "można sprzedać za jaka się chce cenę i kupić za jaką się chce". Dawno temu, na forum związanym z innych hobby, sprzedawałem parę przedmiotów w dobrej cenie. I o dziwo, obniżać ceny (nie o 10-20 %,ale 30-50%) chcieli ci, którzy najwięcej krzyczeli o tym, że można sprzedać za ile się chce. Natomiast w PW, wręcz nachalnie pisali o obniżeniu ceny o 30-50%, co było absurdem.

Pozdrawiam i dobrego dnia Panowie i Panie !
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postendriu624 | 18 Paź 2020, 13:18

LVW 22 jest już nieprodukowany , tak więc na używki w dobrym stanie nie ma reguły, ile to szkiełko powinno kosztować , bo na obecną chwilę nie ma odniesienia cenowego za nowe szkiełko w sklepie.
Przypuszczam, że z upływem czasu ceny za używane LVW 22 mogą jeszcze wzrosnąć, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, pod warunkiem że nie zacznie być produkowana nowsza wersja tego okularu, wtedy ceny za używane LVW 22 mogą spaść w dół.
O wartości okularu decyduje jego jakość optyczna, itd. i czy ktoś zapłaci za LVW 22 1500 zł , bo w tej cenie LVW 22 ma sporą konkurencję.
Każdy wie, że LVW pomimo dobrej korekcji optycznej, nie jest idealny do słabych mgiełek, z powodu słabej transmisji światła w porównaniu np. do ES.
Natomiast z powodu idealnej korekcji optycznej LVW jest bardzo dobry do Newtonów F-4,
Dlatego miłośnik obserwacji DS-ów , dysponujący Newtonem ze sporą aperturą nie sięgnie po to szkiełko, aby podziwiać subtelny detal mgiełek, a tylko po okular o lepszej transmisji, i chyba jest to jeden z powodów dlaczego te okulary LVW trafiają czasem na giełdę.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postdobrychemik | 18 Paź 2020, 13:38

Po pierwsze, skoro wypowiadałeś się w moim wątku mającym w tytule tylko LVW 22 to błędnie założyłem, że wszedłeś tam, bo byłeś zainteresowany? Po co są tytuły ogłoszeń?

Po drugie, "gdzie wylewam żale" że nie sprzedałem LVW? Akurat wyraźnie dałem do zrozumienia, że nie jestem zdesperowany i że nie chcę na siłę go sprzedać. Pozbywam się sporej części okularów by moć sfinansować planowany duży zakup. Ktoś z kolei na mnie zarobi - sklep lub osoba prywatna. Nie wymagam by ktoś mi sprzedał sprzęt poniżej ceny jaka według niego będzie adekwatna.

A już najzabawniejsze w sumie jest to, że kwotę 1200 zł oferowała mi osoba, która włączyła się w dyskusję po stronie moich adwersarzy. Żeby nie było wątpliwości tą osobą nie jest Arcturus23.
Ostatnio edytowany przez dobrychemik, 18 Paź 2020, 13:57, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 187
Rejestracja: 07 Lip 2019, 22:00
Miejscowość: Kraków

 

PostArcturus23 | 18 Paź 2020, 13:56

dobrychemik napisał(a):Po pierwsze, skoro wypowiadałeś się w moim wątku mającym w tytule tylko LVW 22 to błędnie założyłem, że wszedłeś tam, bo byłeś zainteresowany? Po co są tytuły ogłoszeń?

Po drugie, "gdzie wylewam żale" że nie sprzedałem LVW? Akurat wyraźnie dałem do zrozumienia, że nie jestem zdesperowany i że nie chcę na siłę go sprzedać. Pozbywam się sporej części okularów by moć sfinansować planowany duży zakup. Ktoś z kolei na mnie zarobi - sklep lub osoba prywatna. Nie wymagam by ktoś mi sprzedał sprzęt poniżej ceny jaka według niego będzie adekwatna.

A już najzabawniejsze w sumie jest to, że oferent wspomnianej przeze mnie wcześniej kwoty 1300 zł włączył się w dyskusję po stronie moich adwersarzy. Żeby nie było wątliwości tą osobą nie jest Arcturus23.


Mój błąd, mogłem od razu napisać inny/nowy temat wsp. LVW 22mm, zamiast pisać w Twoim wątku. Za to Cię przepraszam. I podkreślam jeszcze raz, nie jestem zainteresowany LVW 22 mm.

Żale : "Nie ma obawy, już jakiś czas temu napisałem sprzedającemu co sądzę o takiej cenie LVW." - to Twoje słowa odnośnie cen za LVW. 650, a 1500 to spora różnica. A cena to myślę, że powód, dlaczego nie sprzedałeś swojego okularu.

Z mojej strony koniec tematu. Nie jestem Ci wrogiem, natomiast jestem przeciwnikiem zawyżania cen.

Pozdrawiam
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postdobrychemik | 18 Paź 2020, 14:10

Arcturus23 napisał(a):Mój błąd, mogłem od razu napisać inny/nowy temat wsp. LVW 22mm, zamiast pisać w Twoim wątku. Za to Cię przepraszam. I podkreślam jeszcze raz, nie jestem zainteresowany LVW 22 mm.

Z mojej strony koniec tematu. Nie jestem Ci wrogiem, natomiast jestem przeciwnikiem zawyżania cen.

Pozdrawiam


OK, nie ma sprawy. Wyraziłeś swoje zdanie. Ty przynajmniej bez ubliżania mi, dzięki.

Jeszcze odnośnie zawyżania ceny. W grudniu 2008 roku Vixeny LVW w Astrokraku kosztowały 999 zł. Doliczmy 12 lat inflacji. Niesłychanie planuję na nim zarobić, brawo ja! Fantastyczny sposób na życie - od dwunastu lat żyję z handlu tym okularem. Pewnie tego ktoś mi właśnie pozazdrościł, że po cichu zaproponował 1200 zł, a na głos dołączył do krzyku jaki to jestem niedobry. Czuję wielki niesmak w związku z korzystaniem z Astromaniaka.
 
Posty: 187
Rejestracja: 07 Lip 2019, 22:00
Miejscowość: Kraków

 

PostMateusz F | 18 Paź 2020, 15:00

Newtony : ATM 12" F/6 , ATM 10" , ATM 8" F/9
Refraktory : WO 98 FLT , Vixen 81 SD, 70 APO , Achromat ATM 80 F/15
Awatar użytkownika
 
Posty: 619
Rejestracja: 07 Sie 2017, 09:44
Miejscowość: Andrychów

 

PostKrzysztof_P | 18 Paź 2020, 16:21

Witajcie.

Jak to zawsze powtarzał założyciel Forum Astromaniaka , Św.P.Janusz , rynek sam zweryfikuje cenę.
Giełda jest w celu migracji sprzętu pomiędzy miłośnikami Astronomii.
Każdy ma prawo wystawiać i sprzedawać sprzęt , czy też go kupować w kwotach jakie uważa za stosowne.
Myślę zbędna dyskusja , która do niczego nowego nas nie doprowadzi.
Zasady są proste , pasuje mi to kupuję jak z jakiegoś powodu nie , to nie kupuję i zbędnie nikomu w temacie nie komentuję.

Myślę że brak pogody sprzyja takim dyskusjom... , temat wielokrotnie się powtarzający i przerabiany...

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostArcturus23 | 18 Paź 2020, 21:06

Zmieńcie regulamin giełdy. Po raz n-ty są oficjalnie łamane zasady giełdy, np. punkt 4. A co najlepsze, przy aprobacie i dobrej zabawie części użytkowników.
Wtedy takie tematy, jak ten i podobne nie będą potrzebne.

Dobrego wieczoru !
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postkurp | 18 Paź 2020, 21:38

Giełda na Astromaniaku zaczyna tracić " szacunek " a powoli i całe forum.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1572
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

PostKrzysztof_P | 18 Paź 2020, 22:26

Cześć.

Jak Dominik będzie dostępny to myślę rozważy te sprawy , aby nie było więcej tematów sprzedaży z "Szopką" , gdzie tym co się nudzi urządzają sobie pośmiewisko itp. ze sprzedającego.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postlulu | 20 Paź 2020, 13:45

Giełda w takim miejscu jak to powinna tym różnić się od portalu ogłoszeniowego, że oferta może być skomentowana przez kolegów, co stanowi pewną barierę dla ewidentnych nadużyć czy prób oszustwa. Tylko tyle i aż tyle. To oznacza że trzeba pogodzić się z czasem niekompetentnymi, głupimi lub złośliwymi komentarzami - jak w każdym miejscu gdzie dopuszcza się publiczne aczkolwiek anonimowe występy. Liczymy, że takie występy zostaną również skomentowane i "skorygowane" przez innych użytkowników - i na tym polega weryfikacja ofert na forum, w przeciwieństwie do portalu ogłoszeniowego. Sam kiedyś sprzedawałem refraktor który wzbudził podejrzenia kolegów, pod ofertą wywiązała się długa dyskusja, pisałem do producenta żeby upewnić się, czy wszystko jest OK i nie mam do nikogo pretensji o to, że taka dyskusja się odbyła. Przeciwnie, uważam że była bardzo pożyteczna, choć mogła nieco utrudnić samą sprzedaż. Ale zmniejszyła ryzyko że puściłbym komuś nieświadomie coś, z czym miałby potem problem.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postdobrychemik | 20 Paź 2020, 14:43

Ale tutaj nikt nie kwestionował jakości sprzętu tylko "ustalono", że jestem oszustem. Parę rzeczy już sprzedałem na giełdzie i jeszcze jakoś ani jeden kupujący nie zgłosił jakichkolwiek zastrzeżeń względem mojej uczciwości, jakości kupionego przedmiotu, jego zgodności z opisem, przebiegu zakupu, czegokolwiek... Oszustem zostałem tylko dlatego, że zaproponowałem bardzo dobry, bardzo poszukiwany (może nie?) produkt w cenie, poniżej której na pewno bym go nie sprzedał.

Chcecie kupić LVW 22 za 600 zł? Pewno, macie prawo chcieć. Ja chciałbym być piękny, młody i bogaty. Też sobie mogę chcieć.

Może wartością giełdy astromaniaka jest zwarte grono na swój sposób kulturalnych panów cenzorujących ceny wystawionych produktów. Oni na pewno tak siebie postrzegają i przypuszczalnie są z siebie bardzo zadowoleni. Ciekaw jestem czy jeśli kiedyś by doszło do spotkania na żywo np. na jakimś astrozlocie, będą równie chętni do kąsania po kostkach. Czy wtedy też usłyszę, że jestem oszustem, nabijaczem w butelkę, handlarzem i naciągaczem, bo w październiku 2020 roku wystawiłem na sprzedaż jeden okular w zbyt wysokiej, ich zdaniem, cenie? Ależ skąd, będą udawać, że nie wiedzą nic o tej sprawie.
 
Posty: 187
Rejestracja: 07 Lip 2019, 22:00
Miejscowość: Kraków

 

Postlulu | 20 Paź 2020, 15:37

Zmierzam do tego, że takie zgrzyty są nieuniknione tam gdzie działa społecznościowy mechanizm publikacji. Jednak nadaje on statystycznie pewną wiarygodność takiej giełdzie jako całości - średnio statystycznie można liczyć na wyważone opinie i wyławianie nadużyć. Jak z jutubem - jest tam pełno materiałów nielegalnych, naruszających prawa autorskie. To pokłosie społecznościowego charakteru tego serwisu. Ale trudno byłoby z tego powodu nazywać go serwisem pirackim, choć były próby tego typu - choćby ACTA...
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postwitos | 20 Paź 2020, 16:00

Krzysztof_P napisał(a):Cześć.

Jak Dominik będzie dostępny to myślę rozważy te sprawy , aby nie było więcej tematów sprzedaży z "Szopką" , gdzie tym co się nudzi urządzają sobie pośmiewisko itp. ze sprzedającego.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:


To jest powszechne na wszystkich forach, takie wpisy z ,, Szopką "się zdarzają. Dla przyhamowania zapędów niektórych mącicieli moderatorzy w swoim arsenale mają odpowiednie narzędzia i tzw. ból dupy odrazu przechodzi i nie potrzeba żadnych maści :D
witos
 

Postdobrychemik | 20 Paź 2020, 17:48

To jest powszechne na wszystkich forach, takie wpisy z ,, Szopką "się zdarzają. Dla przyhamowania zapędów niektórych mącicieli moderatorzy w swoim arsenale mają odpowiednie narzędzia i tzw. ból dupy odrazu przechodzi i nie potrzeba żadnych maści :D


No jakoś tutaj "Szopka" odbywa się za pełnym przyzwoleniem administratorów/moderatorów. Dlatego zdecydowałem, że w sumie do szczęścia nie jest mi potrzebna obecność na trzech forach astronomicznych. Mi będzie lepiej i Wam też, gdy nie będę się tu więcej narzucał.
 
Posty: 187
Rejestracja: 07 Lip 2019, 22:00
Miejscowość: Kraków

 

Postwitos | 20 Paź 2020, 18:22

dobrychemik napisał(a):
To jest powszechne na wszystkich forach, takie wpisy z ,, Szopką "się zdarzają. Dla przyhamowania zapędów niektórych mącicieli moderatorzy w swoim arsenale mają odpowiednie narzędzia i tzw. ból dupy odrazu przechodzi i nie potrzeba żadnych maści :D


No jakoś tutaj "Szopka" odbywa się za pełnym przyzwoleniem administratorów/moderatorów. Dlatego zdecydowałem, że w sumie do szczęścia nie jest mi potrzebna obecność na trzech forach astronomicznych. Mi będzie lepiej i Wam też, gdy nie będę się tu więcej narzucał.


Na innych forach jest tak samo, uwierz mi :D
witos
 

Postdobrychemik | 20 Paź 2020, 18:42

witos napisał(a):Na innych forach jest tak samo, uwierz mi :D


Nie jest. Od dawna jestem stałym bywalcem forum na "A", od niedawna na "F". Nic im nie mogę zarzucić. Wiem, że wiele osób ma konta na wszystkich tych forach, także osoby, które sobie mnie "upodobały". Tam sobie nie pozwalają na tyle co tu. Czemu? Bo tu można.

No ale jest w sumie zabawniej. Taki Arcturus, nawet mnie tu przeprosił, że początkowo komentował w moim wątku sprzedażowym, a nie od razu w takim jak ten. Jak ładnie, jak elegancko! A jak zatytułował ten wątek?
Niech już będzie, czasem, gdy na człowieka plują, można trochę ponarzekać, że zaczyna kropić deszcz. Można, ale nie trzeba, więc idę tam gdzie nie pada.
 
Posty: 187
Rejestracja: 07 Lip 2019, 22:00
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 20 Paź 2020, 19:37

Witajcie.

Każdy z nas mając to różne dni i nastroje przedstawia własny wizerunek pisząc publicznie.Wiem o tym , gdyż też tak miewam , różne dni i nastroje , jak każdy z nas.Czasem Polecam dać sobie na wstrzymanie i przemyśleć czy warto robić "ten wpis" i przyłączać się do ciągnącego się wątku "znudzonych kabareciarzy".Takie sprawy na dłuższą metę nie będą na pewno tolerowane.Aby nie było potem zaskoczenia , jak ktoś po powrocie Dominika "odpocznie sobie na urlopie". Pogoda była kiepska i wieczorami w domach nudy , ale to nikogo nie upoważnia i nie usprawiedliwia przed wpisywaniem w cudze tematy sprzedaży własnych "wesołych" wypowiedzi.Na pewno niosące ze sobą jakąś wartość czasem wpisane komentarze mogą być uzasadnione , czy pomocne , natomiast tworzenie "szopki" z czyjegoś wątku sprzedaży , kosztem sprzedającego , nie jest w żaden sposób uzasadnione i usprawiedliwione.

Resztę pozostawiam do własnej oceny i przemyślenia.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości

AstroChat

Wejdź na chat