Miłośnicy Astronomii z Kamerunu.

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

PostKrzysztof_P | 19 Mar 2021, 13:46

Witajcie.
Dzisiaj popisałem na Fecebooku z miłośnikiem Astronomii z Kamerunu.Bardzo miły kolega.Jest szkoła , mają kółko Astonomiczne i oglądają skarby nieba.Sprzętu nie mają rewelacyjnego , ale za to wielki zapał i pasję.Bardzo mili ludzie , dzieci , młodzież i dorośli.Trochę jakoś zrobiło mi się żal , iż żyją tak skromnie.
Od razu przeszła mi myśl iż sprezentował bym im jakiś instrument , wysyłając im w formie przyjacielskiego prezentu dla miłośników Astronomii od miłośników Astronomii z Polski.Coś pomyślę i chciałbym im zrobić miłą niespodziankę , nawet skromną , ale przydatną , dającą im radość z oglądania skarbów nieba.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Załączniki
Miłośnicy Astronomii z Kamerunu.: Kamerun4.jpg
Miłośnicy Astronomii z Kamerunu.: Kamerun3.jpg
Miłośnicy Astronomii z Kamerunu.: Kamerun2.jpg
Miłośnicy Astronomii z Kamerunu.: Kamerun1.jpg
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 19 Mar 2021, 14:27

Witajcie.
Wkleiłem w wiadomość na facebooku kolegom z Kamerunu linka do naszego Forum.
Przeglądają i czytają przez translatora.
Macie Wszyscy od nich Pozdrowienia. :D
Bardzo się ucieszyli jak dostali linka , podoba im się bardzo nasze Forum. :D
Jestem przekonany że to Wspaniali Ludzie , choć nie znam ich osobiście.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostLucas39 | 19 Mar 2021, 17:00

no to zrzutka i zakupy
tylko kto z tym tam pojedzie???????????????
Moderator czata
 
Posty: 246
Rejestracja: 16 Gru 2021, 20:46

 

PostKrzysztof_P | 19 Mar 2021, 17:12

Część Tomaszu.
Miło i przyjemnie się z nimi pisze. Jutro mamy popisać rano jak będę po pracy. Paczuszkę z miłą niespodzianką bym wysłał , tak to osobiście jak już widzę.Wstawiłem na Fejsie info o Złocie Kudłacze wraz ze składankami zdjęć. I tak od słowa do słowa , spisaliśmy się na Fejsie.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwfifiak | 19 Mar 2021, 19:01

Hej!!!
Pamiętajmy, że Kamerun w 2010 nakopał nam 3:0 :-). Nie są wiec tak bardzo sympatyczni i przyjacielsko nastawiani :lol:.

Pozdrawiam.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostKrzysztof_P | 19 Mar 2021, 19:20

Wojtku tak było dokładnie. Pamiętam , ale wtedy zrobili popis i nakopali i to nie tylko nam. :lol:
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwitos | 19 Mar 2021, 19:38

lucas39 napisał(a):no to zrzutka i zakupy
tylko kto z tym tam pojedzie???????????????


To zakładamy zrzutkę i wpłacamy :)
witos
 

PostLucas39 | 19 Mar 2021, 19:48

to nie takie proste
zbierzemy grosz. moze i cos kupimy
ale jak to tam wyslac lub zawiesc?
nie jestem politykiem nie znam szczegolow ale tam chyba jakas wojna domowa
jesli to prawda to byc moze paczka zginie i lipa z prezentu
jesli to prawda to pojechac tam to jakies ryzyko ale!!! wyprawe mozna poprzec mediami i wowczas zrobi sie glosno i bezpiecznie lub bezpieczniej
to takie moje przemyslonko
Moderator czata
 
Posty: 246
Rejestracja: 16 Gru 2021, 20:46

 

Postmazbi7925 | 19 Mar 2021, 20:29

W Kamerunie ktoś z Polski studnie budował i zaszedł wysoko w polityce. Może spróbować tą drogą. Zawsze to jakaś szansa na pozytywne rozwiązanie problemu przesyłki.
Zbyszek
 
Posty: 388
Rejestracja: 15 Paź 2011, 00:01

 

PostKrzysztof z Bagien | 19 Mar 2021, 20:54

Bez przesady, paczka pocztowa ekonomiczna 20kg do Kamerunu kosztuje 187zł, priorytetowa - 475zł. To jest maksymalna możliwa masa przesyłki, lżejsze będą tańsze.
Poza tym, cytuję z załącznika: "żaden z wymiarów paczki pocztowej nie może przekraczać 1,5 metra, a suma długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość – 3 metrów". Czyli maksymalne wymiary to np. 150 x 37,5 x 37,5 cm, więc można by wysłać nawet całkiem sporego newtona.
Jestem odpadem atomowym.
Awatar użytkownika
 
Posty: 278
Rejestracja: 17 Wrz 2017, 05:31
Miejscowość: Łódź

PostLucas39 | 19 Mar 2021, 21:49

trzeba wiec ustalic adres i sprawdzic czy jaki kolwiek chlop z kóniem lub słóniem z napisem fedex lub dhl tam dojedzie
Moderator czata
 
Posty: 246
Rejestracja: 16 Gru 2021, 20:46

 

PostKrzysztof_P | 20 Mar 2021, 18:28

Witajcie.
Miałem dzisiaj popisać z kolegami z Kamerunu , ale odsypiam nockę po pracy i też coś mnie osłabiło po pierwszej dzisiaj porannej dawce szczepienia na Covit szczepionką Astrazeneca.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 21 Mar 2021, 20:05

Witajcie.
Piszę z kolegą z Kamerunu Mbonteh Roland Ndunge.
Chciałbym jednak ich wesprzeć i może kupić im np.Newtona 10" GSO i wysłać.
Napisałem mu że napisałem na naszym Forum ten temat.
Dostałem linki z info o Koledze , itp.

https://sites.google.com/oao.iau.org/ia ... dwtqLoEZmU

Explore Alliance Ambassadors - Mbonteh Roland Ndunge

Mbonteh Roland Ndunge
Educator - Lecturer - Outreach
Founder the Astronomy Club of Cameroon, Mbonteh is a Physics and Mathematics teacher in secondary school, living on the outskirts of Cameroon's city, Kupe-muanenguba...

Poznaj Ambasadorów Sojuszu - Mbonteh Roland Ndunge

Mbonteh Roland Ndunge
Wychowawca - Wykładowca - Zasięg
Założyciel Klubu Astronomicznego w Kamerunie, Mbonteh jest nauczycielem fizyki i matematyki w szkole średniej, mieszka na obrzeżach miasta Kamerun, Kupe-muanenguba ...

Gdyby ktoś chciał pomóc i wesprzeć kolegów miłośników Astronomii to było by świetnie.Napisałem im że jak się uda to coś pomożemy i wesprzemy , dostałem wiadomość , którą przetłumaczyłem w translatorze:

OMG, będzie cudownie! Fantastycznie! Będziemy bardzo szczęśliwi i na zawsze wdzięczni !!!
Mbonteh wysłał (a) Dzisiaj o 18:43
Naprawdę stoimy przed wyzwaniami!
Mbonteh wysłał (a) Dzisiaj o 18:43
Nie tylko materialnie, nawet zawodowo, bo nie ma tu profesjonalnych astronomów! Jesteśmy amatorami. Chodzę na kursy astronomii online, a następnie urzeczywistniam je i zwracam na to uwagę innych.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Post٩(͡๏̯͡๏)۶ ιzɔos | 22 Mar 2021, 16:52

Bardzo fajna idea.
Nasi egzotyczni koledzy z daleka to chyba nawet bardziej by zasługiwali na moją kreatywną sztukę, niż coniektórzy małostkowi uczestnicy naszego forum. :? :wink:

Myślę, że jeśli macie obawy co do wysyłki w tamte rejony świata to na początek może warto spróbować wysłać testowo mniejszy upominek?
Faktycznie te różnorakie kontrole celne, otwieranie na granicy itp. mogą pokiereszować delikatny sprzęt. Nie wiadomo nawet czy takiego typu towary nie są reglamentowane jakoś przez państwo.

Mam też ogólnie obawy czy prywatna paczka to nie pokusa dla złodziei by przejąć taką paczkę. Gdzie tam zadziała jakieś ubezpieczenie na krańcu świata?
Czy nie lepszą ideą byłoby to załatwiać oficjalnymi kanałami dyplomacji? Z pomocą jakichś polskich fundacji tam działających albo poprzez polską ambasadę? Wtedy kilku naszych egzotycznych astrobraci podjechałoby do większego miasta w Kamerunie po oficjalny odbiór upominku. W takim przypadku nawet jakaś gazeta mogłaby zrobić artykuł o tym. Wątpię żeby ambasada miała coś przeciwko, raczej wręcz przeciwnie - mogłaby dużo pomóc. :idea: :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 26
Rejestracja: 05 Lut 2021, 18:19

PostKrzysztof z Bagien | 22 Mar 2021, 17:20

Naprawdę nie ma co przesadzać - skoro można kupić sprzęt astro od gościa zza oceanu i działa to całkiem sprawnie, to można też wysłać taki sprzęt do Afryki.
To przecież nie jest tak, że tu u nas to jakiś szczyt cywilizacji, a tam to siedzą same dzikusy. Jak będzie porządnie spakowane i uczciwie się wypełni deklarację celną, to nie widzę powodu, żeby były jakieś problemy.

Zresztą, wcale bym się nie zdziwił, gdyby kameruńska poczta działała sprawniej niż nasza :D
Jestem odpadem atomowym.
Awatar użytkownika
 
Posty: 278
Rejestracja: 17 Wrz 2017, 05:31
Miejscowość: Łódź

PostKrzysztof_P | 22 Mar 2021, 17:46

Witajcie.
Ja myślę że z wysyłką to byłby najmniejszy problem.I nie ma co się specjalnie obawiać.Jeżeli znajdą się pośród nas chętni , abyśmy wspólnie zrobili im taką niespodziankę i podarunek.To sprawę załatwił bym w Teleskopach.pl , włącznie z wysyłką dla miłośników do Kamerunu.Napisali byśmy im wspólnie parę słów po angielsku z Życzeniami dla nich pięknych widoczków , powodzonka w obserwacjach , itp.To byłby myślę przyjacielski i dobry uczynek z naszej strony.Pomyślcie ile radości by miały tamtejsze dzieci , młodzież jak i Panowie prowadzący pokazy w ich kółku Astro.Temat jest otwarty , gdybyśmy uzbierali wspólnie na np. Teleskop GSO 10" na Dobsonie to było by świetnie.Wiem że czasy mamy teraz trudne i nikomu się nie przelewa , jak i mi również , ale tak czy inaczej mam w głowie cały czas taki przyjacielski gest , aby sprawić im radość iż ktoś ich dostrzegł i w pewien sposób uszanował , pomógł , docenił.Tak trudno teraz w tym ówczesnym Świecie o takie właśnie przyjacielskie gesty i zachowania.
Zobaczymy , może nam się wspólnie uda , sprawić im trochę radości , niespodzianki i zadowolenia.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwojt0000 | 23 Mar 2021, 00:05

Info na rządowej stronie "nie zachęca"
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/kamerun
Może jakaś próbna przesyłka nie jest wcale takim złym pomysłem.
Z tego co czytałem nie ma ambasady polskiej w Kamerunie.
Jednak wysyłka do USA a Kamerunu to chyba trochę inna "para kaloszy".
W Polsce miałbym stracha czy wszystko przyjdzie w jednym kawałku ;)
DO Extreme 7x50 ED
SW 120/600+AZ4 _ GSO 10''
Bino MAXBRIGHT + 2x: ES 14mm, TV Panoptic 19mm; + ES 24mm 82*
CVM 2" _ ORION UB 2"
Awatar użytkownika
 
Posty: 531
Rejestracja: 01 Cze 2016, 15:16

 

PostPaweł Baran | 04 Kwi 2021, 10:54

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale przyszedł mi do głowy, że może by tak podać misjonarzom w Polsce a oni podadzą swoim, swoi zaś przekażą naszym kolegom, są Polacy Misjonarze, którzy tam pracują może by oni dostarczyli na miejsce dla naszych kolegów, wiecie jeden dobry uczynek czyni dobro, trzeba by było poszukać w internecie, kto gdzie jest w Kamerunie i wtedy działać. :wink:
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

Postwitos | 04 Kwi 2021, 13:05

Paweł Baran napisał(a):Nie wiem czy to dobry pomysł, ale przyszedł mi do głowy, że może by tak podać misjonarzom w Polsce a oni podadzą swoim, swoi zaś przekażą naszym kolegom, są Polacy Misjonarze, którzy tam pracują może by oni dostarczyli na miejsce dla naszych kolegów, wiecie jeden dobry uczynek czyni dobro, trzeba by było poszukać w internecie, kto gdzie jest w Kamerunie i wtedy działać. :wink:


Bardzo dobry pomył 8)
witos
 

PostLucas39 | 08 Kwi 2021, 09:34

Nie ma tak zle. Nkongsamba - to miasto z liczba ludnosci mniej wiecej tyle co nasze Opole. pomiedzy dwoma wygaslymi wulkanami. okolo 150km od lotniska w Douala na N ( samoloty fruwaja z Brukseli np ale cena biletu okolo 5tys rozwala ) a paczka Fedexem 60x60x200cm 30kg okolo 780zł

http://www.gcatholic.org/dioceses/diocese/nkon0.htm

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nkongsamba

https://www.google.com/search?source=un ... 20&bih=978

to tak na szybko
Moderator czata
 
Posty: 246
Rejestracja: 16 Gru 2021, 20:46

 

PostKrzysztof_P | 08 Kwi 2021, 11:45

Witajcie.
Myślę że sprawę przesyłki tak czy inaczej załatwili byśmy pozytywnie.
Jeżeli znajdą się chętni na zbiórkę środków na zakup Teleskopu Newtona GSO 10" na montażu Dobsona , to możemy pomyśleć.
Od siebie deklaruję iż się dołożę , wszystko zależy ilu chętnych zadeklaruje swój wkład finansowy.Tak aby udało nam się uzbierać całą kwotę na zakup Teleskopu i sfinansowania kosztów przesyłki.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postzwierzak_grubas | 08 Kwi 2021, 14:52

A może niepotrzebnie chcecie wyważać otwarte drzwi ? Przecież oni tam na miejscu najlepiej wiedzą jakie przesyłki docierają a jakie nie. Zapytajcie ich przy okazji rozmów.
Ps.
W ostateczności możecie kupić dwa bilety w klasie biznes. Zawiozę im teleskop na miejsce i powiem im wiele miłych słów od naszego forum.
DYSORTOGRAFIK
152/760 + szklana zastawa
Awatar użytkownika
 
Posty: 1055
Rejestracja: 25 Gru 2008, 01:46
Miejscowość: Mysłowice

 

PostKrzysztof_P | 08 Kwi 2021, 15:28

Cześć Piotrze.
Ooo...tak najlepiej.Piotr Zwierzak_Grubas jako nasz Delegat i Ambasador w Kamerunie. :D
Jeszcze zostaniesz tam Ambasadorem na lata , może lepiej nie , lepiej mieć Cię tu na miejscu na oku. :D
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwitos | 08 Kwi 2021, 18:04

zwierzak_grubas napisał(a):A może niepotrzebnie chcecie wyważać otwarte drzwi ? Przecież oni tam na miejscu najlepiej wiedzą jakie przesyłki docierają a jakie nie. Zapytajcie ich przy okazji rozmów.
Ps.
W ostateczności możecie kupić dwa bilety w klasie biznes. Zawiozę im teleskop na miejsce i powiem im wiele miłych słów od naszego forum.


Zrobimy osobną zbiórkę na bilety dla was ;)

Będzie ta zbiórka na teleskop czy nie będzie :roll:
witos
 

PostArcturus23 | 10 Kwi 2021, 15:58

Czy zbiórka będzie ?
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości

AstroChat

Wejdź na chat