Wstępna, gorąca jeszcze opinia nt. Skywatcher 200/1000 EQ-5

Posthepar | 07 Wrz 2007, 19:30

Mimo ze moje doswiadczenie ze sprzetem optycznym nie jest duze to postaram sie napisac troche o moim nabytku (j/w).

Dzis przyszedl do mnie ladnie zapakowany Sky-Watcher 200/1000 na montazy paralaktycznym EQ-5. Opakowanie to 10/10, mozna by to bylo zrzucic z samolotu i sprzet mial by szanse przezyc. I to na tyle tego co mnie pozytywnie zaskoczylo. Niestety.

Juz podczas rozpakowywania zwrocilem uwage na wykonanie montazu. Glowica i jej wszystkie szczegoly to dla mnie dramat, nawet za te pieniadze. Farba odpryskuje (jest jedno takie miejsce o powierzchni okolo 0,5 cm2), laczenia elementow sa bardzo slabo dopasowane, nasadki do mikroruchow to kawalek plastyku i naprawde ciezko jest to osadzic na swoim miejscu. Podzialki/tarcze na montazu to dramat, bardzo zle dopasowane, bardzo tandetnie zrobione, siedza w miare twardo ale wyglada to fatalnie. Jesli dobrze sie przyjrzec to zobaczymy tez klej i bardzo duzo opilkow metalu pochodzacego z toczenia. Brrrrrrrrr. CHIŃSZCZYZNA prze duze CH !!! Montaz dziala sprawnie, wszystko sie rusza bez wyczuwalnych przeskokow itp. Nie umiem dobrze wywazyc sprzetu wiec przy duzym przechyle wyczuwalen sa silne czasami dragania, ale to moja wina chyba.

Tuba. Polamowana ladnie, wyciag okularowy solidnie i dobrze przymocowany, chodzi plynnie. Wyczernienie w srodku dobre, ale sporo opilkow metalu (made in china). Szukacz... krzyzy uwidacznia sie nierownomiernie, jedno ramie jest lekko jasniejsze.

Moj teleskop byl rozkolimowany na maxa (to pewnie wina transportu). Podczas wlozenia klucza do srubki kolimujacej zwierciadlo wtorne... pozniej nie moglem go wyjac. Zaklinowal sie i pomoglo dopiero schlodzenie srubki i klucza w lodowce.

Nie jstem zadnym specjalista ani doswiadczonym uzytkownikiem. Jednak moje odczucia subiektywne sa takie a nie inne. Zaluje wydanych pieniedzy na chinski produkt, bardzo slaby jakosciowo wg mnie.

Jak minie mi zlosc na CHINY to moze wrzuce fotki i napisze co i jak widac bo dzis zapowiada sie piekna noc. Pozdrawiam.
 
Posty: 158
Rejestracja: 19 Sie 2007, 18:20

PostPrzemysław93 | 07 Wrz 2007, 20:37

Gratuluje zakupu 8)
Sky-Watcher 10'', 80 ED (SVP) , Vanguard 9x50, kolekcja LVW , UO 5, SWAN 33, UHC Lumicon
Awatar użytkownika
 
Posty: 1931
Rejestracja: 27 Lut 2007, 18:36
Miejscowość: Wrocław / Zielona Góra

 

Postzbyszek | 07 Wrz 2007, 21:02

TRoche optymizmu . Montaz dziala sprawnie jak piszesz , jakies tam odpryski, slady wior nie pogarszaja pracy mointazu .Dla Ciebie to wskazowka aby rozebrac montaz , wyczyscic z opilkow , przesmarowac i ponownie zlozyc z polozeniem nacisku na pozostawienie malych luzow na przekladniach . Nie mozees za ciasno zlozyc.
Nie sadze, aby telep byl mocno rozkolimowany w transporcie . Kiedys taka nowke kolimowalem i brakowalo jej z 2 mm .
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Postsaywiehu | 07 Wrz 2007, 21:47

Eech- i tak liczy się optyka, a nie jakieś tam podziałki ;)
Hepar- tuba może i ładnie pomalowana, ale łatwo narobić paskudnych rys od obejm - pomaga wyklejenie ich wewnętrznej strony jakąś miękką tkaniną. Tak zrobiłem przy moich telepach- i jest OK. A na ostatnim zlocie widziałem 6-miesięcznego Newtona 150/750 Sky Watchera... oj, paskudnie wyglądał...

Co do kolimacji- może w tej Skandynawii dostawcy tak mają - w PL też wszystkie nowe telepy widziałem co najwyżej z minimalnymi odchyłkami.
saywiehu
 

Posthepar | 07 Wrz 2007, 22:20

w skandynawi jak znam skandynawow to moze jest 5 osob ktore umieja dokonac kolimacji, a ja bede za jakis czas 6 ;-) tzn. moze jest znacznie wiecej takich osob.... jesli wynaleziono automat z 10 procesorami do tej czynnosci i oni go moga kupic.

teleskop byl rozkolimowany tak badzo ze przez lunetke kolimacyjna widzialem "ksiezyc w nowiu". skolimowalem dranstwo ale nie jest chyba idelanie. ostatnie 5 dni codziennie studiowalem wszystko o kolimacji co znalazlem w sieci. wlasnie wrocilem z balkonu, rozdziewiczylem CHINCZYKA. widzialem m57 i dosc ladnie to wygladalo (a niebo bylo troszke rozswietlone... wiec to nie jest szczyt mozliwosci). niestety zmartwilem sie bo jasne gwiazdy tak jakos troszke sie rozmywaja... widac moja kolimacja to dopiero raczkowanie chco wydawalo mi sie ze jest ok. do poprawki ale to juz jutro.

ok, pierwsza zlosc na ZOLTYCH LUDZI mi minela bo optyka to optyka i to ona jest najwazniejsza wiec co tam farba hehehehe. dobrze ze nie pomazali czarna farba zwierciadla glownego bo bym normalnie im ten teleskop odeslal do Chin.

zdalem sobie sprawe tez ze ten montaz i te wszystkie podzialki to dla mnie cos enigmatycznego wiec musze sie tego nauczyc.

ok, napisze wiecej o tym teleskopie i powrzucam fotki.

dobranoc astromaniacy !
 
Posty: 158
Rejestracja: 19 Sie 2007, 18:20

Posthepar | 07 Wrz 2007, 22:27

jak zrobic zebyscie mogli ogladac fotki.... ??????
 
Posty: 158
Rejestracja: 19 Sie 2007, 18:20

Postsaywiehu | 07 Wrz 2007, 22:30

Wgrać na zewnętrzny serwer- ja np. używam www.frappr.com - i później wstawić adresy w te [img]...[/img] z panelu.
saywiehu
 

PostJarek76 | 08 Wrz 2007, 12:05

Może to coś innego,a dokładnie syndrom czysciocha,ktory rowniez mnie obowiazuje :wink: Tak samo mam fioła na kazda zadrapanie,otarcie czy przybrudzenie,a co najgorsze jesli cos wyglada nie estetycznie ,a kosztowało sporo pieniedzy.lecz najlepszym lekarstwem badz doktorem aby pozbyc sie tego uprzykszajacego "schorzenia" to doktor Zbyszek z Wodzisławia(On wie i co chodzi :wink: :lol: ).A tak na serio-jesli montaz dziala prawidłowo,bez oporow,zbytnich luzów,a tuba optyczna rowiez jest niczego sobie(pomijajac ze jest w lekkim stopiniu rozkolimowana) ,to należy sie cieszyc,ze udało Ci sie nabyc dobry sprzet.
Pozniej sam z frajda zabierzesz sie za sprawy kosmetyczne-jakies poprawki farba,przemarowanie smarem itp.
Ja rowniez gratuluje Ci zakupu sprzetu 8)
P.S zapodaj fotki ,z checia je obejżę :!:
Astrofotografia
NEQ6,Refraktor,CCD

Polecam:
http://astronomiaamatorska.blogspot.com/
Awatar użytkownika
 
Posty: 1003
Rejestracja: 31 Gru 2006, 11:43
Miejscowość: Cieszyn

 

Posthepar | 21 Sty 2008, 22:22

Napisałem, że jak mi złość na Chiny minie to coś napiszę i wrzucę fotki. Zrobię to już niebawem by PRZESTRZEC WSZYSTKICH przed kupnem SKY WATCHER, który wg mnie jest sztandarowym chińskim produktem o jakości 1/10.

pozdrawiam wszystkich :twisted:
 
Posty: 158
Rejestracja: 19 Sie 2007, 18:20

Postzbyszek | 21 Sty 2008, 22:30

Nie przesadzaj, nie spotkalem chinskiego telepa z zlymi lustrami, a kilka mozna powiedziec prawie fabryczne nowki poprawialem .
Jak sam czy ktos co ma smykalke i wyczucie ponownie posklada Twoj telep to polubisz chinszczyzne . :) . Odpryskami lakieru sie zupelnie nie przejmuj . Jest tam duzo wazniejszych spraw.
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

PostJanusz_P. | 22 Sty 2008, 12:35

No niestety chińszczyzna nas zalewa szeroką falą i tylko od nas zależy czy zaaprobujemy jej marna jakość wykończenia czy wymożemy jej poprawę nie kupując tych brzyćkich jak noc listopadowa modeli a wybierając te innych firm z wyższej półki jakościowej :wink:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostCharon X | 23 Sty 2008, 02:30

Janusz_P. napisał(a):No niestety chińszczyzna nas zalewa szeroką falą i tylko od nas zależy czy zaaprobujemy jej marna jakość wykończenia czy wymożemy jej poprawę nie kupując tych brzyćkich jak noc listopadowa modeli a wybierając te innych firm z wyższej półki jakościowej :wink:


Tak ludzie narzekają na tą chińszczyznę, a ciekawe gdzie byśmy byli teraz, gdyby nie ona. Jakby nie było to ta tzw wyższa półka jakościowa to juz przecież drogie rzeczy są i nie każdego przecież stać. Pewnie bez tej chińszczyzny większość by siedziała przy jakiś Newtonikach co najwyżej 114/900, małych achromacikach i tylko paru bardziej przy kasie by się rozbijało na zlotach z 6-8 calowym Newtonem czy ponad 4" achromatem.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1420
Rejestracja: 02 Lip 2006, 18:21

Postfelcia97 | 23 Sty 2008, 08:26

Charonie, masz całkowitą rację, obawiam się również, że nie powstałoby tych kilka sklepów ze sprzętem astro. Z górnej półki by się nie utrzymali, bo zbyt mała byłaby ilość astrofanów. Przez trzydzieści parę lat nie kupowałem a zdobywałem, nie wybierałem a załatwiałem telepy, szkiełka, filtry. Zauważ, że nasza liczebność wzrosła wraz z Skyluxem, Galaxiami z marketów, potem lawinowo z chińszczyzną. Ale tak jest zawsze, gdy chodzi o masowe zapotrzebowanie i zaspokojenie potrzeb. Masowa produkcja obniża koszty (niekiedy jakość) ale jest również sprężyną rozwoju. Ceny już zaczynają spadać, nawet u polskich dystrybutorów.
Awatar użytkownika
 
Posty: 159
Rejestracja: 06 Gru 2006, 09:10
Miejscowość: BYDGOSZCZ

 

PostGrzegorz Czernecki | 21 Lis 2008, 13:23

hepar napisał(a):Napisałem, że jak mi złość na Chiny minie to coś napiszę i wrzucę fotki. Zrobię to już niebawem by PRZESTRZEC WSZYSTKICH przed kupnem SKY WATCHER, który wg mnie jest sztandarowym chińskim produktem o jakości 1/10.

pozdrawiam wszystkich :twisted:
Witam ,myślę ,że twoje stwierdzenia są lekko przesadzone ,ja też nabyłem niedawno ten teleskop i nie mogę narzekac .Co prawda pod prawdziwie ciemnym niebem jeszcze z nim nie byłem ,a w centrum Katowic o takowe trudno,ale nie był rozkolimowany ,opiłków czy wiurów też nie widziałem .No cóż może Tobie trafił jakiś trefny egzemplarz :mrgreen: pozdrawiam
http://astrosilesia.pl/
TS APO102/520 f5.1, HEQ5 PRO SynScan mod. QHY294M PRO, QHY CFW3, Canon EOS 550D , Optolong LRGB 36mm ccd filters, HA, SII, OIII Antlia 3.5nm filters , UHC-s
Awatar użytkownika
 
Posty: 834
Rejestracja: 22 Maj 2008, 12:34
Miejscowość: Katowice-Janów

 

PostAdrianM | 19 Sie 2012, 19:43

Mnie złość wzięła na eq5 kiedy postawiłem na nim bressera 203/1000. Montaż miał być dedykowany, co widać zresztą na zdjęciach zesgtawów z Exos-2. Szkoda, że tuba waży 10,6 kg, a przeciwwagi 8,2kg. Maksymalne wysunięcie przeciwwag na pręcie nic nie daje i telep leżąc w poziomie poprostu się trzęsie. Skutkuje wymiana przeciwwag na 2x 5,1kg lub dokupienie odważnika 2,1kg. Wtedy jest ok przy każdym wychyle. Osobiście odbieram to jako chamstwo ze strony producenta, że nie daje w pełni funkcjonalnego sprzętu i trzeba jeszcze dokładać. Jeśli jednak chodzi o sam exos-2 to całość jest naprawdę solidna i parametrycznie zgodna z zapewnieniem producenta.

Bresser Messier NT-203/1000 + EQ6 Pro
Baader Hyperion 5, 10, 17mm + kilka filtrów i złączek
 
Posty: 18
Rejestracja: 13 Maj 2012, 16:01
Miejscowość: Warszawa

 

PostJanusz_P. | 20 Sie 2012, 09:58

Adrianie jak zapewne wiesz z lektury forum odpwiedni pod Newtona 200/1000 montaż to jest EQ-6 :arrow: :idea:
Skoro kupujesz tak zwany kitowy zestaw z o dwie klasy za kiepskim montażem pod taki teleskop to zapewne z pobudek finansowych a nie użytkowych co zapewne wiesz po lekturze forum i dziwie się Twojemu oburzeniu bo w sumie sam się okradłeś z jakości i zadowolenia nie chcąc za nie uczciwie zapłacić w postaci rozsądnego jakościowo i sztywnościowo zestawu Newtona klasy 200mm z EQ-6 :arrow: :roll: :oops:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postwiatr | 20 Sie 2012, 21:22

No wszystko fajnie, ale jaką ma gwarancję taki klient ( załóżmy na potrzeby dyskusji że ja) że jak kupi powiedzmy nie eq 5 tylko eq6 że dostanie pełnowartościowy produkt bez odpryskującej farby, wiórów i natychmiastowej potrzeby wymiany łożysk smarów podkładek dystansowych i czort wie czego jeszcze ( a tak na marginesie to co na takie remonta mówią ogólne warunki gwarancji?)? I czy nie spotka się z argumentacja typu " a coś pan chciał za takie pieniądze"?
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Rejestracja: 29 Lip 2005, 12:58

 

PostJanusz_P. | 22 Sie 2012, 12:17

W sumie żadnej nie ma przy chińskim sprzęcie z niskiej półki ma
chiński korpus,
chińską odpryskującą farbę
chińskie szorstkie łożyska
A wszystko to za 1/4 ceny japońskiego Takahashi czy innego amerykańskiego montażu o podobnej nośności czyli trzeba przeboleć te tanie, chińskie niedociągnięcia i poprawić je samemu lub zlecić tuning i wymianę łożysk za 10% ceny montażu na dużo lepsze łożyska NSK i nauczyć cieszyć sie tym co się ma jak nas nie stać na wyroby topowe, wysokiej jakości :roll: :oops: :oops:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Posttiger | 22 Sie 2012, 18:51

Nie wiem jak z montażami(chociaż kiedyś miałem AR-6"na LXD 55 goto MEADE na którym było,, made in china",wszystko działało sprawnie i bez takich,,rewelacji"),ale obecnie mam dwa teleskopy SKYWATCHER(ED-100 i MN-190) i też nie mogę narzekać,wszystko działa prawidłowo: optycznie, mechanicznie(wyciągi,kolimacja,wręgowanie ,wyczernienie), estetyka zewnętrzna bez zarzutu.Co prawda MN był kupowany w Niemczech u Ludesa i rzeczywiście przyszedł w stanie nieskazitelnym ,lekką kolimację musiałem zrobić dopiero po 7-miu miesiącach użytkowania,bez jakiegokolwiek ,,kurzyku" w środku.Taki sam telep kupiony wcześniej w Polsce był w stanie ,,opłakanym" i po ciężkich bojach ,go zwróciłem.Myślę ,że nie firma(oczywiście pomijając te topowe,które dbają o swój wizerunek),tylko konkretny egzemplarz(jak w samochodach) daje nam radość lub niezadowolenie,kwestia szczęścia.
ED-120, TS76EDPH, EQ-6R PRO, ASIair PRO, bino BP-Maxbright, SONY A7S, CANON 6 D, ASI-290 COLOR, NIKON 7X35 EX CF, MEADE 26 mm 5000S-para, ES 20 mm 70st.- para, NLV 6 mm-para, Barlowy ED 2xGSO, ED 3x GSO. IDAS LPS D-2
 
Posty: 2007
Rejestracja: 25 Gru 2009, 10:44

 

Postwiatr | 22 Sie 2012, 21:13

@ Janusz_P jakby to powiedzieć żeby nie było od razu jakiejś draki, absolutnie nie masz racji i nic nie należy przebolewywać, to że w chińskim słowa o znaczeniu odpowiadającym naszemu "jakość" nie ma jestem w stanie uwierzyć ale z własnego doświadczenia wiem że znacznie lepiej rozumiane przez ryżopędny naród jest stwierdzenie " klient tak sobie życzy". To życzenie oczywiście musi być dokładnie określone w umowie a wszystkie niezgodności z umową w ramach reklamacji powinny lądować u producenta. Oczywiście jest też inna opcja, klient fabryki czyli dystrybutor, importer czy kto tam się tym zajmuje kupuje w fabryce produkt niekoniecznie pierwszej kategorii jakościowej - a że mamy tam chiński korpus chińska farbę itd to niech się detaliczny konsument wypcha. Na potwierdzenie tej tezy przykład, komputery przy pomocy których tutaj sobie spamujemy wykonane są w chinach mają płyty główne procesory monitory klawiatury dyski i wszystkie inne szpeje i wihajstry made in china. Co więcej koszt komputera który jest niepomiernie bardziej skomplikowanym ustrojstwem niż montaż paralaktyczny jest jak najbardziej porównywalny z ceną montaży o jakich tu mówimy, a czy ktoś o zdrowych zmysłach dałby sobie wcisnąć nawet najtańszego supermarketowego laptopa z porysowaną matrycą? Wniosek: jeżeli towar sprzedawany jest jako pełnowartościowy nowy nieużywany, a ma jakieś wady nawet kosmetyczne to należy go reklamować, domagać się usunięcia wad, wymiany zwrotu pieniędzy czy jakiegoś innego wyjścia z sytuacji.
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Rejestracja: 29 Lip 2005, 12:58

 

Posttiger | 22 Sie 2012, 22:27

Jeśli chodzi o sprawy , które poruszył mój,, przedmówca", to podpisuje się pod tym ,,rękami i nogami".Według mnie ,nie ważne z kąd pochodzi towar(może być chiński lub,, marsjański") , to sprzedający winien brać na siebie odpowiedzialność (choć moje nietrafione zakupy NIE BYŁY,, CZYNIONE "W FIRMIE,, ASTROKRAK").Jednak instytucje (firmy) trudniące się dystrybucją winny wywierać wpływ ( nacisk) na producentów względem jakości towarów,rozprowadzanych przez siebie.Ja wiem ,że nasz rynek jest może zbyt mały , aby mieć znaczący wpływ na takie firmy jak SKY-WATCHER lub GSO , jednak wiem ze swojej branży że pewne ,,sygnały" tyczące jakości produktów ,nie są ignorowane przez producentów.Pozostaje również sprawa zakupów hurtowych ,gdzie jakość towaru jest w pewien sposób ,,uśredniona".
ED-120, TS76EDPH, EQ-6R PRO, ASIair PRO, bino BP-Maxbright, SONY A7S, CANON 6 D, ASI-290 COLOR, NIKON 7X35 EX CF, MEADE 26 mm 5000S-para, ES 20 mm 70st.- para, NLV 6 mm-para, Barlowy ED 2xGSO, ED 3x GSO. IDAS LPS D-2
 
Posty: 2007
Rejestracja: 25 Gru 2009, 10:44

 

PostJanusz_P. | 23 Sie 2012, 11:34

Dobrze mówisz i tak właśnie robimy zgłaszając nasze i Klientów uwagi do producentów ale do tej pory w kilkunastoletniej historii naszej firmy uwzględniło je tylko TV, Lumicon, Baader i GSO a SW milczy nie odpowiada na żadne zapytania mailowe tego typu choć przez serwis Alibaba.com znalazłem bezpośrednie namiary do firmy SW w Indiach i jej montowni w Chinach, widocznie dla nich Klient z Polski nie jest wart uwagi skoro całe stutysięczniki towaru płyną do USA a do Europy zaledwie kilka procent tego co płynie do USA. :roll: :oops:
Tak naprawdę w większości Klienci proszą nas o nacisk do producenta o zmniejszenie ceny wyrobów SW bo zdają sobie sprawę że to wyrób masowy i o przeciętnej jakości i tym bardziej powtarzalności wyrobów :roll:
Jeśli SW nadal będzie tak postępować że z dostawy na dostawę pogarszają wyrób tnąc na jakości jego akcesoriów (przykładowo teraz dają Kellnery w plastiku zamiast Plossli w metalowych oprawach) to rozwijające sie prężnie GSO szybko przejmie ich rynek i tu właśnie w dbałości o jakość i zadowolenie Klienta widać od razu wyższość Tajwańskiego kapitalizmu nad Chińskim socjalizmem :arrow: :wink:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostAdrianM | 01 Wrz 2012, 13:57

Odnkosę się do samookradania się. To fakt, ale forum zacząłem czytać niedawno i chyba też wielu początkujących sięga do internetu, jak ma problem. W tamtym czasie uważałem, że 1500 zł za montaż to i tak dużo, a moja żona pukała się w czoło, że tyle pieniędzy wydaję na sprzęt z dużym zapasem. Nie do końca chciałem oszczędzać ale kierowałem się też "wiedzą" sprzedawcy, który w zaparte szedł, że to super wybór pod tą tubę. Cóż, cieszę się głównie z faktu, że temat mimo zakupionych błędnie podzespołów mnie wciągną i uwidaczniając wady zmusił do czytania. Teraz bardziej świadomie dokonuję zakupu ale to też dzięki Wam ;)

Bresser Messier NT-203/1000 + EQ6 Pro
Baader Hyperion 5, 10, 17mm + kilka filtrów i złączek
 
Posty: 18
Rejestracja: 13 Maj 2012, 16:01
Miejscowość: Warszawa

 

PostAdrianM | 01 Wrz 2012, 15:40

Dodam coś jeszcze. Popatrzcie na ten produkt - to była podstawa, która kierowała mną do kupna bressera 203/1000 na posiadany wcześniej montaż bresser exos-2 EQ-5.
http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=&products_id=1865&osCsid=5e789e695e1c14ca6b3848dd25d23dbe

Po pierwsze to moim pierwszym teleskopem był SW 120/600 AZ3. AZ3 wymieniłem od ręki po 2 dniach na powyższe EQ5 EXOS-2 i zestaw dosłownie śmigał - pełnia zadowolenia z mojej inicjatywy. Statyw AZ3 według sprzedawcy miał spełnić moje oczekiwania, sorry nie spełnił i zmusił do wydania 1100 zł więcej. Później zachciało mi się większej tuby i zdecydowałem się na bressera 203/1000. Cytat ze sklepu "Tubę optyczną można zamocować na dowolnym montażu o klasie sztywności EQ-5 lub wyższej, poprzez standardowy łącznik dovetail.". Tuby nie kupiłem ot tak tylko po dłuższej rozmowie ze sprzedawcą.

Do niedawna też sądziłem że EQ6 luzem uciągnie tego bressera z osprzętem i będę miał rozwojowy montaż na dłużej, a po lekturze tego forum widzę, że jest to montaż optymalny, który posiada całą masę wad.

Tutaj to samo - zobaczcie, co jest napisane w sklepie deltaoptical na temat podobnego zestawu EQ5 + 200/1000
http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-bkp-2001eq5-goto,d1567.html
"Teleskop zamontowano na bardzo dobrym montażu paralaktycznym EQ5. Montaż paralaktyczny EQ5 oferuje wyjątkową stabilność i precyzję wraz z wieloma innymi wysoko użytecznymi funkcjami, przydatnymi dla każdego, nawet zaawansowanego astronoma. ... " - tam jest EQ5, a nie HEQ5, który jest droższy o dobre 800 zł. Tu kupujący kupuje zestaw, może silniczki zamortyzują drgania z prowadzenia ręcznego, pytanie czy je wyeliminują? Mi szkoda kasy na to żeby dokupić prowadzenie za ok 1500 zł

Należy też się czasem zastanowić zanim się skrytykuje kogoś za "samookradanie" się. Jak napisałem wcześniej jest w tym racja ale nie zmieni to faktu, że nie spodziewałem się, że zostanę w sklepie, który się w tym specjalizuje, oszukany. Sklep "dedykowany" to nie MediaMarkt, gdzie jest wszystko i nic, a mimo wszystko potrafią się znaleźć tam sprzedawcy, którzy naprawdę potrafią doradzić dobry sprzęt za posiadane pieniądze. Kupując w sklepie typu teleskopy czy deltaoptical czy astrokrak oczekuję, że sprzedawca wie więcej niż w/w sprzedawca z Media i nie sprzeda mi bubla, który sobie wymarzyłem. To w jego interesie jest wypytać klienta o wszystko o co sam klient by nie zapytał po to żeby na drugi dzień nie dostał zwrotu z tytułu nietrafionego zakupu. Może niektórym łatwo jest wydać 5000 zł, ale należy wziąć pod uwagę, że są tacy, którzy nie planują baaardzo dużego wydatku i też chcieliby patrząc na parametry z opisu produktu kupić coś dobrego, a nie się naciąć.

Podobnie, jak przedmówcy jestem za tym żeby wywierać nacisk na producentach przez dystrybutorów i importerów. To głównie w ich interesie jest to czy będzie się produkt sprzedawał czy nie. Jest jeszcze w tym kraju taka instytucja, jak UOKIK, może oni się zajmą zbiorowym interesem nie małej grupy klientów?

Bresser Messier NT-203/1000 + EQ6 Pro
Baader Hyperion 5, 10, 17mm + kilka filtrów i złączek
 
Posty: 18
Rejestracja: 13 Maj 2012, 16:01
Miejscowość: Warszawa

 

PostJanusz_P. | 02 Wrz 2012, 12:42

Dlatego też polecam zakupy w Astrokraku, tu przy kawce po wypytaniu Klienta o lokalizację miejsca obserwacji, jakość nieba, przeznaczenie sprzętu i preferencje obserwacyjne doradzimy, skonfigurujemy i dostarczymy odpowiedni sprzęt adekwatny do jego potrzeb, zwykle w takiej rozmowie podwaja się zakładany budżet zakupu ale jeśli się Klient zdecyduje na dobry sprzęt to dostanie naprawdę odpowiedni dla Niego zestaw który spełni jego oczekiwania co do prowadzenia obserwacji czy astrofotografii :arrow: :idea:
Zajmujemy się także rzeczami nietypowymi jak wszelkie złączki, rotatory, redukcje czy oprawy filtrowe tak więc mamy naprawdę kompleksową obsługę Klienta.
Zaznaczę od razu że nie mamy chorych ambicji być najtańsi na rynku w wyścigu szczurów jak na śmietniku alledrogo :mrgreen: nasze motto to być najlepszym na rynku sprzedawców sprzętu astronomicznego bo Klient z fachową poradą, dobrze obsłużony, zadowolony ze sprzętu jest lepszy niż jakakolwiek reklama w gazecie gdyż poleca nas na żywo i przez fora innym Klientom rozszerzając tym samym łańcuch zadowolenia z naszych usług :arrow: 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

AstroChat

Wejdź na chat