* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Temat postu: TRYPLET APO WO 98 FLT.
PostWysłany: Pią Cze 07, 2019 2:29 am 

Miejscowość: Kraków
Cześć.

Jako że od dość dawna chciałem posiadać dość mobilny "Trawellerek" około D-100mm i bardzo dobry optycznie to kupiłem dzisiaj Refraktor WO FLT 98 APO.W wersji tubusa ALU , biały i wyciągiem Crayforda 3,5" z 2" i 1,25" Focuser Trawel Lenght 100mm , Rotating 360*, Micro Focuser 1:10:
https://williamoptics.com/download/supp ... _flt98.pdf
https://www.amazon.co.uk/William-Optics ... B00UJU8Q1G
https://www.astroshop.eu/telescopes/wil ... r_1_select
https://www.365astronomy.com/William-Op ... -TUBE.html
Obiektyw to projekt rosyjski By Andrey A.Strakhov , nie chiński , wykonanie obiektywu też zacne w Rosji firma ASTREYA , bardzo dobrze znana na zachodzie i jakość podobna jak LZOS. Refraktor do niedawna kosztował około 10K w DE a że trafiła mi się okazja , to kupiłem bez większego zastanawiania.Czekam na dostawę z U.K. , będzie wisiał na montażu EQ3-2 zamiast Maka 127mm.
Refraktor kupiłem z walizką , obejmami CNC i Crayfordem jak w linku , czytałem o nim same bardzo dobre opisy i recenzje na CN.Na pewno nie będzie AC to jakość LZOS , miałem kupić jakiś Refraktor APO-ED TS 4" , ale ostatecznie wybrałem WO ze względu na mobilniejsze parametry i jakość obiektywu trypletu na szkle FPL 53 , oraz pewną jakość optyczną wyrobów i projektów optycznych firmy ASTREYA.Brałem też pod uwagę coś z OMEGON 100/600mm , ale jednak są widocznie słabsze ponoć optycznie , to jednak Dublety i przy tym F dają na niebiesko AC.Parametry WO 98 FLT: D-98mm , F-618mm F-6,3 , Tryplet APO na szkle FPL53 , waga około 4,7kg , więc nie jest długi , ekstra pola z Naglerem N31 , ponad 4* , tak że jestem w domku.To 4" Ekstra Sprzętu na szybciutkie zapakowanie do samochodu i szybkie wypady.Przy okazji to też Świetny Astrograf z dedykowanym Flattenerem , jest masa zdjęć z tego APO w sieci.Napiszę więcej jak otrzymam przesyłkę.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: TRYPLET APO WO 98 FLT.
PostWysłany: Nie Cze 09, 2019 10:37 pm 

Miejscowość: Starogard Gdański
Cześć. To ten z astrobuysell? Cena £850? Jak w dobrym stanie to ok. Ale zaraz- przecież 100mm to zabawka 8) . Nie chcę łapać za słówka ale chyba tak mówiłeś. Do dsów za małe do planet za małe. A na szerokie kadry i małe powery to i achromat wystarczy. :wink: A tak poważnie to gratulacje. Zapewne zacna maszyna warta tej kasy. Tylko swoje waży. Ale mamy za to pancerne wykonanie. Sam miałem dwa małe szkraby zenithstara 70mm i triplet 81mm na fpl 53. Ten pierwszy był ok mimo fpl51. Drugi sprzedałem z racji koszmarnego wyważenia tuby. Przód ciążył tak bardzo, że 2" kątowka i pentax 40mm nie były w stanie nawet w zadawalajacym stopniu wyważyc tuby. Swego czasu WO robiło dobre refraktory na ruskiej optyce. Obecnie to loteria i jak się trafi. Chyba sky watcher robi bardziej powtarzalne edki. Pozdrawiam i czekamy na pierwsze światlo.

PostWysłany: Nie Cze 09, 2019 11:49 pm 

Cześć.

Tak faktycznie zażartowałem w jednym z tematów na Forum , zabawki 60-100mm , ale w sumie to myślę że takie są fakty.Ja do Planet uważam co najmniej 5" Dobrego Refraktora lub około 6"-7" Dobrego Maka.Także do obiektów DS to co najmniej Refraktor 5" , aby chociaż jako tako było widać gwiazdki w kulkach , przynajmniej tych jaśniejszych.Ceny dobrego sprzętu są jakie są i nie mamy specjalnie na to wpływu.
Kupiłem go jako trawellerek na montaż EQ3-2 zamiast Maka 127mm. To świetne APO z rosyjskim obiektywem ASTREYA.Refraktor ma parę lat , ale ponoć sklepowy stan.
Czekam na dostawę , oczywiście opisze wrażenia , jego zaleta to mała długość co przeważyło o decyzji zakupu i jakość optyczna.
Owszem teraz WO się też popsuło i już nie trzyma tej jakości co kiedyś , chiny rządzą i z tą jakością jak w loterii , choć też dochodzą słuchy że coraz lepiej.SW ma przyzwoitą kontrolę i wypuszcza dobre EDKI jak i np. Refraktory: AC 90/900mm , AC 102/1000mm , AC 152/1200mm.Jak otrzymam Refraktor to wstawię fotki i opis.Myślę że Refraktor sprawdzi się dobrze do oglądania krajobrazów , szerokich pól przy tym F i D jak i Planetki z Łysym też trochę ucieszą.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Cze 14, 2019 11:21 pm 

Cześć.

Refraktor APO w domku wygląda pięknie , optyka jak nówka na tubce parę maleńkich punktowych śladów to nic , wyciąg 3,5" klasa z red na 2" CL Ring z dwiema śrubkami , jest Twist Lock 1,25 Antaresa.Zbudowany jest faktycznie pancernie i solidnie ale i też Pięknie.Chowany odrośnik , mechanika klasa i świetny ogólny wygląd.Walizka oryginalna WO , też prezentuje się znakomicie.Refraktor dostał mój pełny dovetail około 10cm w standardzie Vixen , kolor srebrny i dostanie niebawem rączkę do przenoszenia.
Czas na testy i pierwsze światło.
Niebawem opis i fotki.

Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P Sob Cze 15, 2019 1:35 am, edytowano w sumie 3 razy

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 15, 2019 12:30 am 

Cześć.

Jowisz zaliczony przed chwileczką , Refraktor akceptowalnie pracuje na montażu EQ3-2 i drgania są dość szybko tłumione , dla mnie może być.Obydwie oryginalne przeciw wagi 1,9 kg i 3,5 kg są mniej więcej w połowie pręta montażu.Seeng kiepskawy , ale ujdzie w tłumie.Wyciąg pracuje jak po masełku , bardzo dobra jakość ostrzenia w praktyce , mikro focuser to podstawa i sprawdza się znakomicie.
Kolimacja obiektywu bardzo dobra , obrazy Świetne.TV Delos 6mm-103X , , Pentax XW 5mm-123,6X , TV DE LITE 4mm-154,5X , Jowisz wygląda Pięknie , kolorki , kontrast ostrość.Super Trawelerek i nawet sporo już widać na Jowiszu jak na Aperturę prawie pełne 4" , D-98mm , F-618mm , F-6,3.Jestem zadowolony z zakupu. Refraktor nie jest długi i przez to przyjemnie poręczny.To zadecydowało o jego zakupie jak i zacny obiektyw świetnej jakość Tryplet APO ASTREYA.Myślę że spokojnie na Księżycu pociągnę 2D i będzie bardzo dobra jakość obrazu.Gromadki otwarte w okularach:TV Nagler 31mm i Pentax XW 40mm będą też zacne w szerokim polu widzenia.Nie ma potrzeby montażu szukacza , wypadkowe pola widzenia z tymi okularami są stosunkowo bardzo duże.Z TV Naglerem 31mm , 4,11* przy około 20X powiększenia a z Pentaxem XW 40mm przy 15,45X powiększenia ponad 4,5*.Rewelacja na "Żłóbek" w Raku i inne szerokie gromadki gwiazd.Tak samo mgławice Cirrusowe w Łabędziu z filtrami: UB i OIII. Może nawet zacznę coś focić jak dokupię Flattener TV 0,8X , Canona 450D Modyfikowanego filtrem Baadera.To zacny ASTROGRAF i mój montaż SW HEQ5 GO-TO spokojnie go do tego celu dobrze obsłuży.
Mogłem kupić tańszy Refraktor 100ED też bardzo dobry optycznie , ale to długa rurka , mało mobilna , mechanika i użyte materiały to znacznie niższa półka jakościowa , brak zsuwanego odrośnika jak i ogólne piękne wykończenie , tym samym DESIGN.Cieszę się że Markowe APO Premium potaniały i to nawet sporo te z drugiej ręki , więc można okazyjnie dużo taniej teraz kupić bardzo dobry sprzęt.Bardzo Dobre Refraktory APO-ED APM zamieszały tu znacznie na rynku bardzo dobrych Refraktorów APO Premium , znanych i szanowanych zachodnich i japońskich marek.
Refraktor to Klasa Sprzęt , Śmiało mogę Polecić każdemu , dla mnie osobiście bardzo trafiony zakup.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 15, 2019 2:22 pm 

Cześć.

Proszę parę fotek Refrakrora.

Załączniki:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2019 6:17 pm 

Witajcie.

W końcu APO WO 98 FLT doczekało się Premiery pod ciemnym niebem Kudłaczy.
Napiszę osobiste i myślę uczestników naszego spotkania doznania.Refraktor to Super sprzęt , odniesieniem będzie porównanie do Refraktora SW 100ED w moim przypadku , które to posiadałem w dwóch egzemplarzach a trzeci u nas w obserwatorium marki ORION USA 100ED.
Obrazy Planet Księżyca w WO są piękne , ostre do bólu i z wyśmienitym kontrastem , piękny kolor Planet jak i Księżyc Bieluteńki ostry do bólu a czarne cienie gór są tak czarne jak chyba tylko się da.
Gwiazdy też Bajka , piękne żywe kolory , Gwiazdy Płoną Kolorem , piękne czarne do bólu tło nieba , widoki jakie mieliśmy z niego teraz na Kudłaczach były Rewelacyjne i Bardzo Satysfakcjonujące.Ogólnie przebija Refraktor 100ED przede wszystkim , ładniejszym i żywszym kolorem detalu Planet i kolorem Gwiazd.Tło nieba jest całkowicie czarne co też jest zaletą Refraktorów APO , które pod tym względem są lepsze od Refraktorów AC i ED , wystarczy poczytać zachodnie fora gdzie się o tym szeroko też pisze.Kolorki maleńkich gwiazd iskiereczek w Chichotkach sa oczywiste i lepiej wykrywalne niż w Refraktorze 100ED.Refraktor SW 100ED wprowadza trochę jakby brązu na Planetach przez co sam kolor detalu Planet nie jest tak satysfakcjonujący.Kolory gwiazd w 100ED też są mniej żywe.Generalnie WO to Świetne APO bez dwóch zdań.Miałem tylko okular TV DE LITE 4mm i około 155X jako max. powiększenia na Planetach i Księżycu z Wzorowym Obrazem.Refraktor podejrzewam wytrzyma na Księżycu co najmniej 2D a na Planetach powinno być nadal bardzo ładnie bez większej utraty kolorystyki i kontrastu , słabszego subtelnego detalu Jowisza , tak myślę do około 180X.To wyśmienity sprzęt , zero jakiegokolwiek zafarbu , obrazy bielutkie za i przed ogniskiem , idealna kolimacja i obrazy ostre do bólu.Jak byłem pod wrażeniem Refraktorów Taków Kolegi Łukasza "Luk99" FS 102 mm i TSA 120mm na naszym Sierpniowym zlocie na Kudłaczach to jestem teraz równie zadowolony po szerszym przeglądzie możliwości tego APO WO FLT 98 pod ciemnym i nie zanieczyszczonym niebem.Saturn był piękny tak ostry , kolorowy i pas koło równika Planety od razu rzucał się w oczy kolorki i odcienie samej Planety Pastelowe , miód malina , Cassini ciągnął się wokół Planety czarny i kontrastowy , Jowisz też piękny choć niżej i już bardziej przez to pływał.Mechanika Refraktora to Pierwsza Klasa , chowany odrośnik , wyciąg z Micro 1:10 , 3,5" podwójnie rotowany.Refraktor jest pancernie i zarazem pięknie zbudowany , jest solidna oryginalna walizka WO.Na montażu klasy EQ3-2 z napędem w jednej osi pracuje przyzwoicie i może być używany to taka moim zdaniem górna jeszcze do przyjęcia granica.Jest to myślę , mobilny sprzęt , pola widzenia z okularem N31 , 4,1* i pow 20X są REWELACYJNE z pięknymi kolorowymi Gwiazdami , do przeglądu nieba Rewelacja , gwiazdki piękne punkciki płonące kolorem iskierki w całym szerokim polu 4,1* Naglera N31.Generalnie obrazy każdego obiektu dla mnie są widocznie ładniejsze od Refraktora 100ED.Refraktor posiada doskonałej jakości Tryplet produkcji firmy ASTREYA Rosja , jest to jeden z najlepszych Refraktorów Optycznie z którym miałem do tej pory do czynienia.Znam też Refraktory Takahashi , CFF i LOMO , więc rozeznanie jakieś tam posiadam.
Osobiście każdemu POLECAM zakup Satysfakcja i Zadowolenie Gwarantowane na Bank.Niby tylko 4" a naprawdę teraz czuję że cieszy.Używane z drugiej ręki te Refraktory można kupić na giełdach UE w okolicy 5,5-6 tys.zł. Powiem tak nie jest to mało , ale za te obrazy jakie generuje , myślę że warto.Mieszkając w mieście teraz widzę jak czyste i nie zanieczyszczone oraz wolne od świateł niebo ma wpływ na generowane obrazy nawet w tak stosunkowo niewielkim szkiełku jakim jest 4" APO.
Refraktor doczekał się konkretnego przeglądu , oglądaliśmy nim w parę osób i wszyscy byli zadowoleni.Szczerze nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń do Wyśmienitych obrazów jakie generuje ten Refraktor , myślę że tylko jedynym minusem może być stosunkowo nie mała waga tego Refraktora , około 6kg z kątówką 2" , obejmami CNC , pełnym dovetailem i okularem.Są to tylko 4" , ale APO i mnie osobiście widocznie te obrazy bardziej cieszą niż z też bardzo dobrego Refraktora 100ED.

https://williamoptics.com/download/supp ... _flt98.pdf

Załączniki:

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości