TMB Super Mono 6mm i Orto 6mm Japan Antares.

PostKrzysztof_P | 15 Maj 2018, 00:46

Ja myślę że Admin powinien zastąpić je Twoimi zachodnimi linkami , które na pewno są bardziej wiarygodne i oddają nam to co byłeś w stanie na ich podstawie osobiście stwierdzić w praktyce.Przynajmniej one nie kłamią i oddają nam Twoje prawdziwe i nieocenione zdanie. :D
Może być też taka sytuacja że idąc Twoim tokiem rozumowania i wymagań Janusz będzie musiał wyczyścić 90% Postów w tym dziale Recenzji tyczących się wszystkich opisanych w tym dziale sprzętów i akcesoriów a wtedy nie wiem czy dasz radę się wybronić przed taką ilością miłośników nie do końca rzetelnie opisującym a wymaganym przez Ciebie opisom i recenzjom. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postdark | 15 Maj 2018, 06:15

Każda recenzja wnosi coś dobrego i ciekawego. Przybliża sprzęt pewnemu gronu użytkowników które aktualnie jest nim zainteresowane. Ja osobiście nie stosuję dziurek od klucza ale jest grono planeciarzy co takimi okularami obserwują i chwalą sobie ich jakość więcje czytają (z ciekawości też czytam)
Dobrze, że ktoś ma odwagę pisać a czasami wręcz powtarzać już znane frazy na temat takiego czy innego sprzętu. Tym bardziej, że robi to w moim języku a nie języku "wroga" jak mawia mój szef.
To że Krzysztof pogania sprzęt to wiemy, ale nie sądzę aby specjalnie w tym dziale go reklamował.
To że ktoś spiera się z nim o słuszność stosowania takich okularów to tylko wyjdzie na dobre innym użytkownikom. Ale do ch...ry przestańcie na siebie wzajemnie naskakiwać.
I tak wszyscy wiedzą, że najlepsze są ESy, Naglery i LVW :mrgreen: i :wink:
SW Flex 14"
Okulary:
Pentax XW30, XW20, XW10, XW5
Lumikony OIII/2" i UHC/2"
Astronomik H-Beta/2"
Orion H-Beta/2"
C6D, C7D Sigma 150-600/4.5-6.3, Canon 24-105/4L, Canon 24-70/2.8L
Canon 28-135/3,5-5.6
Tamron 70-300/4-6,3
Awatar użytkownika
 
Posty: 1744
Rejestracja: 19 Paź 2008, 19:46
Miejscowość: Sieradz (Rossoszyca)

Postkurp | 15 Maj 2018, 07:59

Cześć. Każdy stara się napisać w miarę obiektywną ocenę danego przedmiotu lub sprzętu obserwacyjnego aby swoje spostrzeżenia udostępnić innym użytkownikom. Dobrze, że Krzysiek pisze te swoje komentarze oceniające urządzenia z którymi się zetknął. Jeżeli ktoś ma inne doświadczenia a chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami to zapraszamy do wyrażenia ich na forum. Pewnym jest, że wielu forumowiczów posiada różnoraki sprzęt astronomiczny i mogło by wiele powiedzieć na jego temat, wystarczy się zebrać i napisać parę słów. Zapraszamy.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1573
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

PostDominik Woś | 15 Maj 2018, 10:37

Krzysztof_P napisał(a):Ja myślę że Admin powinien zastąpić je Twoimi zachodnimi linkami , które na pewno są bardziej wiarygodne i oddają nam to co byłeś w stanie na ich podstawie osobiście stwierdzić w praktyce.Przynajmniej one nie kłamią i oddają nam Twoje prawdziwe i nieocenione zdanie. :D


Zarzucasz mi przywoływanie zachodnich linków na forum (co zazwyczaj staram się robić z umieszczeniem w tym samym czasie tłumaczenia ważniejszych fragmentów na język polski). Zerknij na poniższy temat i skrytykuj może również tego człowieka, który to zrobił. :lol:

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=39&t=47794

Kurp - jakoś nie mam do czego "przyczepić się" czytając Twoje opisy okularów w dziale recenzje. Czyżbyś stosował jednak standardy rzetelności i konkretności przy ich przygotowywaniu?

Sedno problemu leży w tym, że osoba, która handluje używanym sprzętem nie będzie nigdy obiektywna, gdyż jeśli napisze "prawdę" to będzie jej sprzęt trudniej, jak to ktoś nazwał wcześniej w tym temacie, "pogonić" na giełdzie. :wink:

Problemem z Krzysztofem_P jest to, że nadzwyczajnej "przegina" z tymi pozytywnymi opisami, które jak sam stwierdził, nie mają nic wspólnego z rzetelnością (przynajmniej tutaj zachował się uczciwie, za co mu oficjalnie DZIĘKUJĘ :!: ).

Czasami spotykałem się z opiniami, jaki dany refraktor jest kiepski, jaką ma nieakceptowalną aberrację chromatyczną, jaki okular jest niewygodny lub montaż szarpie, itp. Na moje pytanie dlaczego nie opisać tego na forum, aby ostrzec potencjalnych nabywców przed popełnieniem błędu, słyszałem: "no co ty, przecież gdybym napisał to trudniej byłoby mi to dziadostwo spuścić na giełdzie". 8)
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postwiechu | 15 Maj 2018, 11:01

Czyli miał pitolnąć, że Mono w ogóle się do niczego nie nadaje, żebyś był zadowolony? Domek, ty masz wszystkich w domku?

Dopierdzielasz się do uwag, że Mono lepsze od dobrego orto, co akurat znajduje potwierdzenie w każdym znanym mi artykule. Dopierdzielasz się do ogólnie znanej prawdy, że achro Vixena winno być wyraźnie lepsze od chińskiej masówy. Dopierdzielasz się do tego, że nie ma tu rozbudowanej i opracowanej naukowo recenzji, ale nie dopitoliłeś się do 99,9% innych tematów w Recenzjach, które są dokładnie takie same: mój sprzęt jest najmojszy i najlepciejszy, bez porównań z APO i badań na ławie optycznej. Zwyczajnie bredzisz.
 
Posty: 601
Rejestracja: 27 Wrz 2015, 23:22

 

PostDominik Woś | 15 Maj 2018, 11:22

wiechu napisał(a):Czyli miał pitolnąć, że Mono w ogóle się do niczego nie nadaje, żebyś był zadowolony? Domek, ty masz wszystkich w domku?

Dopierdzielasz się do uwag, że Mono lepsze od dobrego orto, co akurat znajduje potwierdzenie w każdym znanym mi artykule. Dopierdzielasz się do ogólnie znanej prawdy, że achro Vixena winno być wyraźnie lepsze od chińskiej masówy. Dopierdzielasz się do tego, że nie ma tu rozbudowanej i opracowanej naukowo recenzji, ale nie dopitoliłeś się do 99,9% innych tematów w Recenzjach, które są dokładnie takie same: mój sprzęt jest najmojszy i najlepciejszy, bez porównań z APO i badań na ławie optycznej. Zwyczajnie bredzisz.


Ciągle nie tracę nadziei, że może kiedyś napiszesz na forum jakiś merytotyczny post z treścią. :wink:

Co do Twoich Wiechu kompetencji a propos sprzętu to zacytuję twój post z forum z wątku o Mak-New:

wiechu napisał(a):OK, proszę weźta pod uwagę wszyscy, żem jezd humanista i jak czytam "aberracja sferyczna" to muszę się najpierw zastanowić, czy mnie ktoś tu nie obraża :twisted:


I odpowiedź Janusza:

Janusz_P. napisał(a):To może jako humanista nie wypowiadaj się o rzeczach o których masz co najwyżej mgliste pojęcie bo w ten sposób rodzą się tylko plotki i fałszywe legendy :arrow: :roll: :oops:


Dziękuję bardzo. :D
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postwiechu | 15 Maj 2018, 12:06

Widzisz, w przeciwieństwie do ciebie potrafię przyznać się do tego, że jestem tylko człowiekiem i mam normalne ludzkie ograniczenia. Nie robię z siebie Boga, jak np. ty - tyle, że ten Bóg raczej powinien oznaczać kiepskiego robota, ze zbyt małym RAM i maluchnym dyskiem twardym. A już na pewno mam o tyle więcej w głowie od ciebie, że nigdy nie piszę o czymś, czego nawet nie dane mi było zobaczyć. I nie klepię debilnych bzdur, że np. jakiś tam okular jest zbyt drogi, żeby o nim pisać na forum.
 
Posty: 601
Rejestracja: 27 Wrz 2015, 23:22

 

PostKrzysztof_P | 15 Maj 2018, 12:56

Witajcie.

Panie Domku , niech Pan nie czyta moich postów i po problemie skoro ma Pan swoje zdanie na ich temat , tak naprawdę to nie wiem w czym problem , skoro coś mi nie leży to nawet na to nie spojrzę i spokój ducha gwarantowany , bez niepotrzebnej krytyki i tworzenia własnych teorii dlaczego tak a nie inaczej opisane i jakiś marketing przed sprzedażowy , dla mnie osobiście temat do śmiechu a nie do kłótni i przekomarzania się.Jak to czytam to pożałowania podejście do sprawy , ale cóż każdy z nas jest inny i inaczej zarówno odbiera jak i interpretuje otaczający nas Świat. Na szczęście TMB Super Mono 6mm kupiłem na Prośbę Kolegi specjalnie w USA dla niego przy okazji swoich zakupów , gdzie aktualnie można w dość dobrej i przystępnej cenie nabyć to szkiełko.Więc jaka tu Reklama z mojej strony przed sprzedażą , naprawdę byś się człowieku zastanowił co Ty w ogóle wypisujesz , opisałem okular w małym porównaniu przed wysyłką go do Kolegi gdyż otrzymałem od niego zgodę na to i po sprawie. Przestań się ośmieszać , jako człowiek wykształcony i znany na forum jako Dobry Astrofotograf nie kompromituj się niepotrzebnie , gdyż jaki masz w tym cel aby brużdzić mi w moich tematach i moich opisach. Przemyśl to na spokojnie czy ma to jakikolwiek sens i nie psuj więcej naszych relacji , chyba że tak już koniecznie chcesz to Twoja sprawa.Moje opisy nie są Recenzjami , ale nie dla jednego są wystarczające aby naświetlić co ważne i czy w ogóle warto. Piszę od lat i gdybyś przetrzepał wszystkie moje opisy jakie wykonałem do tej pory od szeregu lat to może zmienił byś zdanie.Ponadto rzucasz się do mnie z zarzutami reklamy przed sprzedażą jak gdybyś co najmniej kupił ode mnie teleskop za parę tysiaków opisany wcześniej jako wspaniały a okazał się bublem i został byś tym samym oszukany a Ty nawet nie kupiłeś nigdy ode mnie zaślepki na okular. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P 15 Maj 2018, 13:18, edytowano w sumie 2 razy
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostDominik Woś | 15 Maj 2018, 13:00

wiechu napisał(a):Widzisz, w przeciwieństwie do ciebie potrafię przyznać się do tego, że jestem tylko człowiekiem i mam normalne ludzkie ograniczenia. Nie robię z siebie Boga, jak np. ty - tyle, że ten Bóg raczej powinien oznaczać kiepskiego robota, ze zbyt małym RAM i maluchnym dyskiem twardym. A już na pewno mam o tyle więcej w głowie od ciebie, że nigdy nie piszę o czymś, czego nawet nie dane mi było zobaczyć. I nie klepię debilnych bzdur, że np. jakiś tam okular jest zbyt drogi, żeby o nim pisać na forum.


Wiechu, znam twoją opinię o mnie bardzo dobrze. Dziękuję jednak bardzo serdecznie za jej przypomnienie. 8) Wchodząc na twoj profil na forum nie trudno zauważyć, że większość aktywności masz w dziale "Zakupy sprzętu astronomicznego", więc musisz mieć pojęcie co piszesz i robisz doradzając forumowiczom w kwestiach związanych z nabyciem sprzętu. A może jednak jest to zbyt daleko idący wniosek. :roll: :wink:

Przytoczę jednak (tak, świadomie, kolejny raz) takie humorystyczne podejście do testu Monocentrica z zagranicznego forum astronomicznego.

Checklista testera okularu:

Używałem mojego TMB supermono przez:

[ ] _______ sekund
[X] __12__ minut

pod niebem z
[X] gównianymi
[ ] słabymi
[ ] złymi
warunkami seeingowymi

z
[X ] Dobsonem f/4 z Paracorrem
[ ] refratkorem 60mm
[ ] achromatem Stellarvue

i zobaczyłem, że ma
[X] małe pole widzenia
[X] miękkie obrazy na brzegu pola

:wink:

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=1090&p=10718&hilit=Monocentric#p10718
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostKrzysztof_P | 15 Maj 2018, 13:10

W tym opisie brak mi jakby Recenzji i jest to tylko Twoje zdanie tak samo jak ja w moich opisach mam swoje , które można potwierdzić na tak albo mieć wręcz przeciwne po sprawdzeniu tego w praktyce , ot cały wniosek z tej wypowiedzi z wklejonego linka.Odnośnie pola okularu 30* to jest ono w zupełności wystarczające do oglądania Planet , kiedy Planeta jest w centrum pola utrzymywana napędem montażu w stałym położeniu , tak uważam osobiście , nie znam np. Pentaxów SMC Orto , ale w porównaniu do innych też dobrych wymienionych w moim opisie okularów Orto TMB Super Mono jest widocznie lepszym na plus okularem i pokazuje raz że więcej to i w widocznym lepszym wydaniu detal na Planecie Jowisz. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 15 Maj 2018, 13:32, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostDominik Woś | 15 Maj 2018, 13:30

Krzysztof_P napisał(a):W tym opisie brak mi jakby Recenzji i jest to tylko Twoje zdanie tak samo jak ja w moich opisach mam swoje , które można potwierdzić na tak albo mieć wręcz przeciwne po sprawdzeniu tego w praktyce , ot cały wniosek z tej wypowiedzi z wklejonego linka. :wink:


Piszesz tak jakby w twoim opisie nie było brak recenzji (co sam przecież przyznałeś w tym wątku). :lol:

Mogłeś nie zauważyć, ale link był do działu Sprzęt astronomiczny a nie jak twoje opisy w Recenzjach:

TMB Super Mono 6mm i Orto 6mm Japan Antares.: image.jpeg
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostKrzysztof_P | 15 Maj 2018, 13:36

No ale kto jak kto Ty taki skrupulatny Recenzent oceniasz tak znane szkiełko w paru zdaniach bez konkretnej Recenzji i od razu zamiatasz je pod dywan , coś mi tu nie pasuje , przecież to nie w Twoim stylu , tu wymagana jest rzetelna Recenzja a nie taki opis , dział tu akurat ma mało do rzeczy , tylko jak można Światowej Klasy szkiełko zamieść pod dywan w paru zdaniach , no chyba że Ty jesteś Wielki Pan Domek i masz taki autorytet w świecie miłośników astro że to Ci wolno zrobić a rzesza miłośników w Polsce zaraz wystawi te szkiełka za pół ceny na giełdę za co byłbym Ci bardzo wdzięczny mając możliwość kupienia dzięki Tobie paru sztuk za czapkę gruszek. W sumie to nawet bym Cię o to Prosił abyś jeszcze parę razy pojechał po tych szkiełkach jak należy , może akurat będzie ich wysyp dzięki Twojej Figurze. :D
Naprawdę zrobiło się bardzo wesoło i to osobiście lubię , dobry humor to podstawa udanego dnia. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwiechu | 15 Maj 2018, 13:55

Moim zdaniem rzetelną recenzję pisze się jednym zdaniem:
Maki-Newtony, achromaty Vixena, Synty 8" na Dobsie, Newtony na optyce GSO 12", Plossle Tele Vue, wszelkie ortoskopy i monocentryki są do d..., bo lubią je Krzysztof P i Wiechu, co z góry wyklucza je z możliwości zaliczenia do kategorii sprzętów polecanych.


Mam rację?


Domek- nie zachowujesz się tu jak dzieciak, tylko jak smarkacz. To jest poważna różnica.
 
Posty: 601
Rejestracja: 27 Wrz 2015, 23:22

 

Postmazbi7925 | 15 Maj 2018, 17:46

Tak wiechu, masz rację.
Zbyszek
 
Posty: 388
Rejestracja: 15 Paź 2011, 00:01

 

PostJanusz_P. | 24 Maj 2018, 08:34

O raju chłopaki, ale się z rana uśmiałem przy porannej kawce z Biedronki ale widzę już znaczny postęp w tych polemikach, są bez wyzwisk, obrażania czy wulgaryzmów czyli wchodzą na wyższy poziom kultury forum co bardzo mnie cieszy bo wzrasta wzajemny szacunek, konieczny do jakiejkolwiek rozmowy na poziomie czyli siły argumentów, przy okazji wizyty w firmie wytłumaczę Krzyśkowi jak powinno się robić obserwacje porównawcze do recenzji a teraz poproszę Go o wrzucanie takich tematów opisowych nie będących recenzją Sensu Stricte do działu relacje z obserwacji astronomicznych albo stworzymy nowy dział testowanie sprzętu i jego opisy, może ktoś ma pomysł na lepszy tytuł :arrow: :idea: :?:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postastrofan | 28 Maj 2018, 00:57

Witam. Sorki że nie w temacie. Nie znam żadnej osoby biorącej udział w rozmowie w tym temacie i nie faworyzuję nikogo. Czytałem jednak trochę astromaniaka i stwierdzam że Pan Domek uczepił się jak rzep psiego ogona wszędzie tam gdzie wpisy Pana Krzysztofa i tego się czytać nie da. Ja to bym zbanował jak bym miał szmoc admina za takie zachowanie na forum. :twisted: . Pozdrawiam.
 
Posty: 534
Rejestracja: 30 Cze 2007, 03:21
Miejscowość: Starogard Gdański

PostJanusz_P. | 28 Maj 2018, 10:17

Nie mogę banować każdego kto się kogoś czepia ale wyjaśnia merytorycznie dlaczego to robi co innego jakby tam padały wyzwiska czy zniewagi lub obelgi to nawet bym się chwili nie zastanawiał i taki burak wyleciałby od razu z forum za chamstwo i wulgaryzmy.... :shock:
Jest w tym też trochę mojej winy bo przy budowie struktury forum zrobiłem duży dział recenzje podzielony na rozdziały i ludzie tam z rozpędu opisuję wrażenia z obserwacji nie mające nic wspólnego z recenzjami sprzętu astronomicznego jak w przypadku Krzysztofa i musimy to jakoś wspólnie zmodyfikować aby było oczywiste co jest recenzją porównawczą zrobioną na rożnych sprzętach w jednym miejscu i czasie a co tylko opisem z obserwacji zawierających ochy i achy z wrażeń wizualnych :arrow: :wink: :mrgreen:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostJSC | 28 Maj 2018, 11:00

astrofan napisał(a):Witam. Sorki że nie w temacie. Nie znam żadnej osoby biorącej udział w rozmowie w tym temacie i nie faworyzuję nikogo. Czytałem jednak trochę astromaniaka i stwierdzam że Pan Domek uczepił się jak rzep psiego ogona wszędzie tam gdzie wpisy Pana Krzysztofa i tego się czytać nie da. Ja to bym zbanował jak bym miał szmoc admina za takie zachowanie na forum. :twisted: . Pozdrawiam.


Ja już się przyzwyczaiłem, to taki swoisty folklor i chyba obydwaj panowie już nie biorą tergo tak całkiem na poważnie :mrgreen:

Janusz_P. napisał(a):Jest w tym też trochę mojej winy bo przy budowie struktury forum zrobiłem duży dział recenzje podzielony na rozdziały i ludzie tam z rozpędu opisuję wrażenia z obserwacji nie mające nic wspólnego z recenzjami sprzętu astronomicznego jak w przypadku Krzysztofa i musimy to jakoś wspólnie zmodyfikować aby było oczywiste co jest recenzją porównawczą zrobioną na rożnych sprzętach w jednym miejscu i czasie a co tylko opisem z obserwacji zawierających ochy i achy z wrażeń wizualnych :arrow: :wink: :mrgreen:


Obawiam się, że tych "prawdziwych" recenzji porównawczych bądź badań na przyrządach będzie bardzo mało. Niemniej jednak jakis mały wydzielony dzialik z profesjonalnymi recenzjami na pewno by się przydał.
Refraktory: TS 102/1122 ED, Vixen 80/1200, SW 80/400, SkyLux 70/700
Newton: SW 200/1000
Mak: Bresser 100/1400
Awatar użytkownika
 
Posty: 2943
Rejestracja: 20 Mar 2015, 13:19
Miejscowość: Słupsk

 

Postwiechu | 28 Maj 2018, 13:22

Większość tematów w Recenzjach jest typu "kupiłem tydzień temu Niutka 130/900, więc piszę recenzję". Tego się nie uniknie, chyba żeby powołać nowy dział, ale czy ma to jakikolwiek sens? Przenoszenie tematów, kombinowanie co jest, a co nie jest recenzją chyba nie ma sensu. Lepiej zostawić tą radochę z faktu mania sprzęciorów i możliwości dołączenia do grona astrologów i recenzentów sprzętu "naukowego" :D Tym bardziej, że w niektórych tematach są rzeczy wartościowe.
Sam chyba tu nie napisałem nigdy żadnego tematu, ale potrafię wyłowić co dla mnie może być taką wartościową informacją, a do czego podchodzić nader ostrożnie. I życzę wszystkim takiej umiejętności, zresztą w razie czego Google twym przyjacielem jest - ale i tam (w sensie Cloudy i podobne) można trafić na niezłe kwiatki, więc UWAGA :)
 
Posty: 601
Rejestracja: 27 Wrz 2015, 23:22

 

PostJOKER | 28 Maj 2018, 14:01

Fajne porównanie Krzysztofie,
trochę mało zdjęć samego okularka - mógłbyś to podciągnąć.

Jeśli to jest słynny monocentryczny okular TMB to gratuluje :D trochę tani ale ciesze się, ze zładował na polska łąkę :)

Najlepiej by było je przetestować na super-hiper APO pod Arizonskim niebem :) ale i te recenzje sa mile widziane.

Sawiehu,
ty miałeś duza ilość ortho. z chęcią bym wysłuchał Twojej recenzji gdy zlądowal na Twoim placu obserwacji.



J
Refraktor-ZEISS 135/1750,Newton-250/1750 <1/30L>,80ed
Fujinon:10x50,16x70 FMT-SX ,wiaderko orciaków .
Awatar użytkownika
 
Posty: 1248
Rejestracja: 06 Kwi 2007, 22:38
Miejscowość: PRUSZKÓW

 

PostKrzysztof_P | 28 Maj 2018, 14:45

Cześć Jacku.

Wpadnij do nas na Kudłacze jak tam będziemy w Lipcu , powinienem wtedy już mieć do swojego MK INTESA 8" F10 okular TMB SM 9mm lub 10mm.Wiechu też będzie , Krzychu Okroj z Intesem MN 76 180/1080mm i wielu innych Wspaniałych Astromaniaków , powinno być ciekawie , Planety pójdą na pierwszy ogień z Intesów , mam tyle szkliwa do sprzętów że nie zdążysz go przejrzeć , będzie do wyboru i koloru. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJOKER | 28 Maj 2018, 15:58

Ok.to bede z kumplem ,wezmiemy polmetrowke i 100ed ,przy takiej masie okularow porównamy wszystko ,Wiesiu moglibysmy sie zgrac czasowo i zrobic to wspolnie.
Refraktor-ZEISS 135/1750,Newton-250/1750 <1/30L>,80ed
Fujinon:10x50,16x70 FMT-SX ,wiaderko orciaków .
Awatar użytkownika
 
Posty: 1248
Rejestracja: 06 Kwi 2007, 22:38
Miejscowość: PRUSZKÓW

 

PostKrzysztof_P | 28 Maj 2018, 16:45

Tak trzeba właśnie zrobić , zgrać się i aby było wspólnie. :D
Info o naszym spotkaniu napisze Janusz w Dziale Obserwacji i Wyjazdach na Kudłacze , więc każdy zainteresowany będzie mógł wszystko spokojnie ustalić.Będzie też zapewne wcześniej podany ewentualny termin zlotu , jeszcze jest trochę czasu i wszystko na pewno wypali. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

AstroChat

Wejdź na chat