Dziwna burza.

PostOmikron | 27 Sty 2011, 23:40

Hawkeye napisał(a):Też takie coś widziałem. W sierpniu minionego roku (błysk bez piorunów co kilka-kilkanaście sekund i absolutnie żadnych huków). Niektórzy nazywają to "suchą burzą" bo nawet kropla deszczu nie spadła. :D



Sucha burza nie ma nic do rzeczy z odległością, jaka dzieli Ciebie od obserwowanej burzy.
Po prostu nie słyszaleś grzmotów, gdyż burza jest bardzo daleko (grzmoty słychac bodajże do odl. 25 - 30 km) a pomiędzy Tobą a komórką burzową nie było chmur, które by zasłoniły widok. Nieraz w takich warunkach widać błyski burzy oddalonej o ponad 100 km.
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Sty 2011, 23:31

 

Postnavi77 | 02 Sie 2020, 16:30

Kilka lat temu byłem wieczorem na szczerym polu i było cicho.W okolice Lublina nadeszła burza dając pojedyncze wyładowania doziemne. Mając kieszonkowy stoper usłyszałem odległy krótki pomruk po 120 sekundach wyszło że było to 40km. To był mój najbardziej odległy pomruk groma. Najbliżej piorun uderzył 40m od domu u sąsiadów w linie energetyczne spalił im wszystko co mieli w gniazdkach podłączone ,huk był krótki jak wystrzał z pistoletu. aż w uszach dzwoniło. A burze zapisuje sobie od 1994 roku a mamy teraz 2020 czyli jest trochę statystyk w tym temacie. Zresztą na forum płb też tam swoje 3 grosze napisze
ed sw pro series 100mm, 102/500 atm+ nasadka bino, nikon12x25, nikon7x35, nikon10-22x50, tento10x50, skyguide15x70, celestron25x70,
3 montaże, 2 żurawie, pół wiadra okularów i innych szkieł.
Awatar użytkownika
 
Posty: 210
Rejestracja: 10 Lut 2019, 16:59
Miejscowość: Kraśnik, Jarosław

PostMateuszSkwarek85 | 07 Lis 2023, 18:21

Ja mam to zjawisko nagrane chmury odległość max 3 km bez grzmotów same kolorowe rozbłyski (w jednym miejscu) ufo uderzone wielokrotnie przez błyskawice dostaje "świra" i lata po niebie a na żeby był smaczek do tego to księżyc emitował pulsujące światło wręcz pomarańczowe 3 paranormalne zjawiska w jednym ufo w moim regionie to norma każdej nocy coś "lata" moja matka mówi już tylko "znowu te wariaty" nie zwraca nawet już na to uwagi
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 Lis 2023, 18:12

 

Postekolog | 26 Sty 2024, 14:16

Czy burza z piorunami w zimie to dziwna burza? Tak zapewne wielu uważa. Chyba też ja do tej pory. ;) Ale ...

Kiedyś burza była zjawiskiem trudnym do zrozumienia "w detalach".
Teraz powstaje coraz bardziej zaawansowana teoria.
Czy grom z jasnego nieba przy bezdeszczowej pogodzie jest znacząco prawdopodobny?
W kontekście tego tekstu wydaje się, że raczej nie.
Nie nośmy zatem czapek z folii aluminiowej i odzieży odprowadzającej prąd - bez potrzeby.
W górach, przy złej, zwłaszcza deszczowej pogodzie, stroje mogące uratować życie mimo bezpośredniego trafienia piorunem czasem się zakłada.
Jak się ma (ja nie mam). ;)

Tak czy siak burza w zimie nie jest dziwna tylko mniej często się zdarza.

Siema
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Załączniki
Dziwna burza.: buzi_.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6166
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

AstroChat

Wejdź na chat