* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
 Temat postu: Niebo w październiku 2019 (odc. 1) - pierwszy teleskop
PostWysłany: Śro Paź 02, 2019 11:29 pm 

Miejscowość: Toruń
Kochani! Zapraszam pod październikowe niebo - zwłaszcza tych, którzy marzą o własnym teleskopie :wink:
https://youtu.be/62wtimJ_USw

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Niebo w październiku 2019 (odc. 1) - pierwszy teleskop
PostWysłany: Czw Paź 03, 2019 12:38 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Mocne poniektóre te wydarzenia. Na drugi raz może podawaj też godzinę ich zajścia (a tu ewentualnie dodaj).

Brawo za odwagę w popularyzowaniu refraktorka 80/400 na AZ3. Wszyscy zawsze zalecają 90/900 bo cena podobna, a powiększenia większe ale ...
ten ma swoje zalety na tle tamtego. Jeszcze łatwiejsze noszenie, obsługa/szukanie obiektów i bezapelacyjne uwidacznianie obiektów mgiełkowatych czyli mgławicowych.

Wracając do ceny 80/400 - czemu podobna do ceny większego i dłuższego 90/900 bo ... soczewkę bardziej pękatą, jak pączek trudniej zrobić i szkła więcej idzie na brzuszek.

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Czw Paź 03, 2019 11:49 pm 

Dzięki za miłe słowa! Orientacyjną godzinę nadchodzących zjawisk podaję przecież :) A dla zjawisk minionych (jak uwidocznione zakrycie Jowisza przez Księżyc 7 lat temu) nie ma ona kolosalnego znaczenia :wink: Serdeczności i czystego nieba!

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 12:16 am 

Kochani! Jakimś cudownym trafem udało mi się złapać zarówno koniunkcję Księżyca z Jowiszem, jak i Saturnem ;) Czystego nieba! :)

Załączniki:
 Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 1:43 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Cześć.

Brawo , czystego nieba.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 7:46 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
U mnie też obie koniunkcje wyłapałem. Przy czym z Jowiszem z pracy i to dosłownie na pół h, bo przyszły chmurwy.

ES 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 2:23 pm 

Orzech napisał(a):
U mnie też obie koniunkcje wyłapałem. Przy czym z Jowiszem z pracy i to dosłownie na pół h, bo przyszły chmurwy.

No to witam w klubie ;) Pozdrawiam :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 2:30 pm 

Krzysztof_P napisał(a):
Cześć.
Brawo , czystego nieba.

Dziękuję :) Przy mizerii pogodowej ostatnich tygodni te dwa udane wieczory to było COŚ ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 2:53 pm 
Awatar użytkownika

Cześć.

Osobiście Bardzo Dziękuje że opracowujesz opisy co zobaczymy na niebie w danym miesiącu.Wstawiam je cały czas u siebie na Facebooku , mam trochę koleżanek i kolegów jak i bardzo wielu znajomych , których chcę zaszczepić miłośniczą Astronomią.Wiele osób ogląda i słucha tych wiadomości , wykonujesz bardzo dobrą pracę nie tylko dla początkujących miłośników Astronomii.Sam też lubię słuchać i oglądać Twoje Prace.Dobrze że jesteś z nami na łamach Forum , ja osobiście doceniam i szanuję Twoją Pracę oraz cały czas ją udostępniam.

Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, Wto Paź 08, 2019 2:59 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 2:58 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Czerwona Woda k. Zgorzelca
Bardzo ładnie wyszedł Ci ten film! Bardzo przyjemnid się go ogląda.

Tak się zastanawiam.

Czy nie lepiej było zrobić dwa osobne filmy o zakupie pierwszego teleskopu i o niebie w Październiku ?
Film o sprzęcie jest uniwersalny ponadczasowy. Myślę, że takie rozwiązanie byłoby lepsze.

Teraz czekam na film o lornetkach i niebie w Listopadzie...

Super inicjatywa!

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 6:06 pm 

Krzysztof_P napisał(a):
Cześć.

Osobiście Bardzo Dziękuje że opracowujesz opisy co zobaczymy na niebie w danym miesiącu. Wstawiam je cały czas u siebie na Facebooku, mam trochę koleżanek i kolegów jak i bardzo wielu znajomych (...) Wiele osób ogląda i słucha tych wiadomości, wykonujesz bardzo dobrą pracę nie tylko dla początkujących miłośników Astronomii.

Z całego serca dziękuję za ciepłe słowa, Krzysztofie! Cieszę się, że moja robota służy miłośnikom i postaram się, aby nadal przynosiła nam wszystkim pożytek :) Pozdrawiam!

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 6:23 pm 

midimariusz napisał(a):
Bardzo ładnie wyszedł Ci ten film! Bardzo przyjemnie się go ogląda.

Tak się zastanawiam.

Czy nie lepiej było zrobić dwa osobne filmy o zakupie pierwszego teleskopu i o niebie w Październiku ?
Film o sprzęcie jest uniwersalny ponadczasowy. Myślę, że takie rozwiązanie byłoby lepsze.

Teraz czekam na film o lornetkach i niebie w Listopadzie...

Super inicjatywa!

Słuszna uwaga, dziękuję - także za miłe słowa :) Ten poradnik jest odpowiedzią na prośbę widzów, wśród których jest wielu - jak się okazuje - początkujących obserwatorów. Nie chcąc tworzyć osobnego wątku zawarłem go w październikowym kalendarzu, a lornetki zaplanowałem na... następny odcinek - jeszcze w tym miesiącu :D Ale dzięki Twojej uwadze, Mariuszu, zaświtała mi pewna myśl na niedaleką przyszłość ;) Pozdrawiam!

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 7:07 pm 
Awatar użytkownika

radio-teleskop.pl napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):
Cześć.

Osobiście Bardzo Dziękuje że opracowujesz opisy co zobaczymy na niebie w danym miesiącu. Wstawiam je cały czas u siebie na Facebooku, mam trochę koleżanek i kolegów jak i bardzo wielu znajomych (...) Wiele osób ogląda i słucha tych wiadomości, wykonujesz bardzo dobrą pracę nie tylko dla początkujących miłośników Astronomii.

Z całego serca dziękuję za ciepłe słowa, Krzysztofie! Cieszę się, że moja robota służy miłośnikom i postaram się, aby nadal przynosiła nam wszystkim pożytek :) Pozdrawiam!

Trzymam Cię za słowo , każdy kto wykonuje taką dobra pracę jest bardzo mile widziany w gronie miłośników Astronomii. :D :wink:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 7:55 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Czerwona Woda k. Zgorzelca
Możesz w przyszłości uszczegułowić odcinki o teleskopach np omówić Dobsony z potem refraktory w innym odcinku akcesoria do teleskopu itp.
Fajnie to by się oglądało.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Paź 09, 2019 4:35 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Ja ten głos to słucham (i nawet oglądam) od dłuższego czasu. Nawet kalendarz kiedyś dostałem 8)
A same filmy są super zmontowane. Te zdjęcia, koniunkcje i animacje jak planety czy Księżyc w innych dniach wyglądają są świetne. Chylę czoła, bo trochę pomagam bratu na YouTube i wiem ile się na tym traci czasu :wink:

ES 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Paź 09, 2019 10:01 am 

Trzymam Cię za słowo , każdy kto wykonuje taką dobra pracę jest bardzo mile widziany w gronie miłośników Astronomii. :D :wink:[/quote]
No cóż... Miłośnikiem astronomii jestem od 40 lat, od 25-ciu ją popularyzuję, więc dobrze być w końcu mile widzianym ;) Pozdrawiam :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Paź 09, 2019 10:09 am 

midimariusz napisał(a):
Możesz w przyszłości uszczegułowić odcinki o teleskopach np omówić Dobsony z potem refraktory w innym odcinku akcesoria do teleskopu itp.
Fajnie to by się oglądało.

Uszczegółowić, powiadasz... Szczerze mówiąc, akurat jeśli chodzi o sprzęt, to są znacznie lepsi znawcy tematu ode mnie i jest ich naprawdę wielu, m.in na forach (jak choćby Astromaniak). Ja staram się adresować proponowane treści do ludzi stawiających pierwsze kroki wśród gwiazd, więc na razie sięgnę po obiecaną lornetkę, a potem... kto wie? ;) Pozdrawiam :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Paź 09, 2019 10:15 am 

Orzech napisał(a):
Ja ten głos to słucham (i nawet oglądam) od dłuższego czasu. Nawet kalendarz kiedyś dostałem 8)
A same filmy są super zmontowane. Te zdjęcia, koniunkcje i animacje jak planety czy Księżyc w innych dniach wyglądają są świetne. Chylę czoła, bo trochę pomagam bratu na YouTube i wiem ile się na tym traci czasu :wink:

Pięknie dziękuję! Rzeczywiście jest to czasochłonne zajęcie, więc jest mi naprawdę miło kiedy widzowie pozytywnie oceniają efekt. A co do kalendarza drukowanego - jest szansa na 2020 rok, więc... proszę pozostać z kanałem radio-teleskop.pl na YouTube - najlepiej w roli subskrybenta ;) Pozdrawiam :)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości