Walka z zaświetleniem nieba - jak jest u Was?

Szkice, inspiracje, relacje z obserwacji, zlotów i podróży astronomicznych

Postdefaa | 26 Lut 2019, 22:38

U mnie ostatnio zgasła (przepaliła się) lampa uliczna i oby jak najdłużej jej nie naprawiali, różnica jest ogromna gdy się wychodzi na dwór i patrzy w niebo..
Teleskop Vixen 103s ED
Obserwacje Słońca w ramach SOS PTMA. http://sos.poa.com.pl/
 
Posty: 128
Rejestracja: 25 Sie 2011, 09:32
Miejscowość: Straelen Niemcy

 

Postlukaskot779 | 27 Lut 2019, 13:46

defaa napisał(a):U mnie ostatnio zgasła (przepaliła się) lampa uliczna i oby jak najdłużej jej nie naprawiali, różnica jest ogromna gdy się wychodzi na dwór i patrzy w niebo..

To akurat prawda, że pojedyncza lampa potrafi wszystko psuć, szczególnie jeśli jest ustawiona pod kątem, a nie prostopadle do ziemi...
__________________________________

Sky-Watcher N-254/1200 SYNTA 10 DOBSON Pyrex

Baader Scopos 35 mm 2"
Maxvision 18mm
Meade 5000 UWA 8,8mm
ES 4,7mm 82°

Filtr mgławicowy UHC 2"
Awatar użytkownika
 
Posty: 40
Rejestracja: 13 Kwi 2013, 08:37
Miejscowość: Leszno (wlkp)

 

Postdaniel | 03 Kwi 2019, 21:46

Ja mam już dość. Dzisiaj jak zobaczyłem,że każdej strony widzę nowe łuny to mnie krew zalewa- i co gorsza pochodzą z fabryk. MASAKRA. Jest tylko gorzej i lepiej to już chyba nie będzie :roll: :roll: :roll: :roll:
Nie wiem co mam robić aby trafić do tych zasranych prywaciaży którzy wolą sobie na pokaz poświecić w niebo.

A po za tym widzę,że w Ostrowie wymieniane są lampy na LEDy i pytanie do Was- co jest lepsze,płaskie LEDy czy sodówki na które zawsze znajdzie się filtr.
Coraz bardziej myślę o filtrze IDAS ale powinienem o nie poprosić gminę skoro zadłużoną stać na kolejne latarnie!
LZOS 105/650
LZOS 130/1200

Zeiss Asiola 63/420

Tel 517 738 856

https://m.facebook.com/DanielStasiakPlanetariumPL/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2687
Rejestracja: 02 Lip 2009, 15:08
Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.

 

PostKrzysztof_P | 05 Kwi 2019, 10:21

Cześć.

U nas w Krakowie też porażka. Mamy Obserwatorium w Luborzycy około 10km na wschód od granic Krakowa.Jeszcze parę lat temu było w sumie bardzo przyzwoicie a teraz to oświetlenie okolicznych wiosek daje w kość i warunki coraz gorsze.
Mamy taką jedną lampę na południowym zachodzie w bliskiej okolicy , chyba trzeba będzie wykonać jakiś "Zamach". :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 63 gości

AstroChat

Wejdź na chat