Kudłacze 2005

Kudłacze, Lubomir, Bieszczady

PostDominik Woś | 31 Lip 2005, 21:31

Właśnie wróciłem z Kudłaczy. Atmosfera ... ach żalujcie jeśli was tam nie było. Wspaniali koledzy i koleżanki a gospodarze ... coś czuje, że będę tam częstym gościem ;-) Jajecznica na śniadanko - boska ;-) Gril - znakomity :-)

Wpadłem w PTL-em tylko na noc piątkową i sobotnią ale pomimo problemów ze sprzętem udało mi się zrobić tzw. kolorek do właściwego zdjęcia (ciężko jest to z szerokim kątem zrobić z Warszawy). Dołożę jeszce ekspozycję w H-alpha (mogę to spokojnie zrobić z Warszawy) i powinno być jako tako.

Taki kolorek bez H-alpha wyglada jak poniżej:

http://www.astrophotography.pl/dso/ngc7 ... 5_1024.jpg

Jeszcze raz dzięki Januszu i Mirku za zaproszenie. Miło było spędzić czas w znakomitym towarzystwie :-)

Ciekawe i rzeczowe dyskusje to jest to co napędza do pracy i zabawy :-)

Pozdrawiam,
Dominik
Ostatnio edytowany przez Dominik Woś, 27 Sie 2006, 12:23, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostMirek D. | 31 Lip 2005, 21:45

Domek - PIĘKNE!

Dla mnie ma tym większą wartość, że podczas naświetlania byłem tuż obok i oglądałem ten obiekt wizualnie.

Wstawię je na pulpit w pracy co pomoże mi przetrwać do następnego wyjazdu na Kudłacze w piątek.

Pozdrawiam,
Mirek D.
Sprzęt: TeleView TV76, TS 90 triplet, SCT 8" Celestron, SW 100 ED, SW120ED
Kontakt na: miroslaw.dymek@gmail.com
Awatar użytkownika
 
Posty: 119
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:01
Miejscowość: Kraków

PostPiotrek T. | 31 Lip 2005, 23:58

Fajne :o Tylko co to jest na dole za pas trochę innego tła i koloru?
Pozdrawiam,
Piotrek
http://www.astrosurf.com/sc3/
Awatar użytkownika
 
Posty: 49
Rejestracja: 28 Lip 2005, 12:52
Miejscowość: Toruń

PostGregory | 01 Sie 2005, 00:25

Zdjecie po prostu - genialne :)

Gratuluje.
Gregory
 

PostDominik Woś | 01 Sie 2005, 10:06

Piotrek T. napisał(a):Fajne :o Tylko co to jest na dole za pas trochę innego tła i koloru?


Przekłamanie kolorku na dole jest spowodowane brakiem odpowiednich flatów (te co zrobiłem raczej pogarszają zdjęcie). Będę dodawał ekspozycje H-alpha wiec zrobię odpowiednie flaty i powinno być lepiej :-)

Ciekawe spostrzeżenie - ciężko jest zrobić sky-flata z krótką ogniskową.

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostBogdan J. | 01 Sie 2005, 23:16

RELACJA ze zlotu na Kudłaczach na którym byłem przez ostatni weekand.Nie wiem czy będzie mi dane tam wrócić więc coś trzeba napisać. Zlot marzenie!Z zachmurzonej i burzowej pogody zrobiła się nagle zupełnie przyzwoita noc obserwacyjna.
Wspaniali ludzie i rewelacyjna atmosfera.Ja podobnie jak Mirek z niecierpliwością odliczam czas do piąku (może się uda tam wrócić!)
Oprócz znanych mi już przyjaciół i kolegów miałem nareszcie okazję poznać osobiście Dominika ,który okazał sie być przesympatycznym gościem nie szczędzącym swojego prywatnego czasu na podzieleniu się swoją głęboką wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie astrofotografii i jej obróbki.
Noc obserwacyjna była bardzo owocna.Uczestnicy zlotu byli podzieleni jakby na dwa obozy.Jeden z nich -obserwacyjny(rozstawiony sprzęt wymieniał Mirek D.) Drugi to natomiast sekcja Astro-foto Dominik i Paweł Łańcucki.Zbliżanie się do niej groziło porażeniem mózgowym oraz nabawieniem się kompleksów spowodowanych zbyt dużym nagromadzeniem profesjonalnego sprzętu na stosunkowo małym obszarze!!! :idea:
Wspaniały sprzęt,wysokiej klasy montaże oraz to co na nich było zawieszone przyprawiało o zawrót głowy oraz o odstąpienie od zamiarów zajmowania się astrofotografią He He! :wink:
W obozie obserwacyjnym działo się też wiele.Do wyboru do koloru! Z Tiamatowej 50-ątki uzbrojonej w Naglera 31mm można było z bezpieczniejszej wysokości podziwiać obiekty przez Taurusa 380mm również zaopatrzonego w ten wspaniały okular.Dla chcących pobuszować po niebie do dyspozycji był jeszcze jeden Taurus 380 mm i nieco mniejsza 270-ka.
Dodatkowo Paweł Maksym dwoił się i troił wraz ze swoim Celestronem na NGT aby wszyscy byli zadowoleni racząc nas od czasu do czasu obserwacjami zakryć i odkryć gwiazd przez Księżyc.Widać było,że jest szczegolnym ich miłośnikiem! Coraz wyżej pnący się Mars był dostępny dla uczetnikow zlotu także przez mojego Alamaka 150/1500.W obserwacjach uczestniczył razem ze mną mój 11-letni syn Dominik,który wytrwał do 2.00 godziny a następnie padł na leżaku obok teleskopu.Wtedy to zabrałem się za mojego pierwszego w życiu Marsa! Niestety paskudny falujący seeng nie pozwolił mi na wiele ale zawsze to ten pierwszy raz.Następnie przyszedł czas na Canona 300D i Księżyc. Obserwacje zakończyliśmy bladym świtem ja podziwiając Księżyc z plejadami przez lornetkę Canona ze stabilizatorem obrazu!!!

Moje zdjęcia:
Mars- Alamak150/1500,ToUcam 840K,stack 300kl z ok.2000-RegiStax2 seeng 3-4/10

http://img308.imageshack.us/img308/2330/mars14el.png

Księżyc- Canon300D,Alamak-stack 10 zdjęć,RegiStax2.

http://img308.imageshack.us/img308/3678/ksiyckudacze5fo.jpg


Pierwsze słońce przez Oriona ED,Canon 300D-stack 10 zdjęć,RegiStax2

http://img349.imageshack.us/img349/6371/socezestekowanewynik5il.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostPawelK | 01 Sie 2005, 23:35

Piekne fotki Panowie
Bogdanie swietne marsidło jak na ten koszmarny seeing
a czy ten księżyc nie jest przypadkiem z 80ed czy moze to jest mozaika z alamaka w kazdym razie świetne fotki
a co do zlotu co tu dużo pisać WSPANIALI LUDZIE, UDANE OBSERWACJE I CUDOWNA ATMOSFERA mam nadzieję że uda mi sie zawitać jeszce choć na chwilkę

Dzieki i Pozdrawiam Paweł Koczan (bas.sic)
Pozdrawiam
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Lip 2005, 02:07
Miejscowość: Roztocze

PostBogdan J. | 02 Sie 2005, 18:56

Księżyc robiłem przez Alamaka Canonem 300D spokojnie mieści się w polu! Następnym razem zrobię z 80 ED. :wink:
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostMirek D. | 02 Sie 2005, 20:56

Bogdan będziesz w ten weekend na Kudłaczach?
Będę miał 2 platformy równikowe do przeprowadzenia testów fotograficznych.

Pozdrawiam,
Mirek D.
Sprzęt: TeleView TV76, TS 90 triplet, SCT 8" Celestron, SW 100 ED, SW120ED
Kontakt na: miroslaw.dymek@gmail.com
Awatar użytkownika
 
Posty: 119
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:01
Miejscowość: Kraków

PostBogdan J. | 02 Sie 2005, 21:24

Na pewno z soboty na niedzielę! Ale jest szansa ,że będę od piątku.
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

AstroChat

Wejdź na chat