Sprawa oszusta "mod24"

Postdziabak | 25 Maj 2014, 22:04

Jestem za 1.
Na waszym miejscu bym go jeszcze nie zabijał...
Zgadzam się z tym co napisał LesioQ.
Awatar użytkownika
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 Mar 2009, 12:54

 

PostŁukasz_M | 25 Maj 2014, 23:13

•Fish3r• napisał(a):
Ty chyba też w klocki za dobry nie jesteś skoro uważasz ze mozesz podać komuś adres mac uzytkownika routera czy komputera. Komunikacja miedzy routerami nie przekazuje "oryginalnego" maca, a często wrecz w ogóle nie jest używany przy przesyłaniu pakietów miedzy routerami bo używają innych protokołów.

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=30751


Drogi Fish3r zaczynasz mnie wk...ć ale Ci odpiszę. Adres MAC używanej karty sieciowej jest dostępny z poziomu komputera z którego user używa za pomocą winmgmts (WMI jak wolisz) choćby w javascript tak samo jest z lokalnym adresem IP komputera więc dostęp do tych danych jest banalny i do niczego mi nie jest potrzebny adres jaki jest używany do komunikacji miedzy routerami. Javascript, ajax i włączane activx i pięknie wysyłasz na serwer nie tylko MAC, IP ale nawet numer seryjny Windowsa, identyfikatory dysku jakiego używasz i wiele innych informacji o kompie użytkownika. Analogiczne rozwiązanie można zrobić dla użytkowników linuxa. Chcący handlować na giełdzie powinni się dostosować dla dobra ogółu.
To że ani ten MAC ani to IP nie jest używane w komunikacji sieciowej poza siecią lokalną takiego usera nie ma nic do rzeczy, bo są one używane przez niego i jako takie go identyfikują tak długo aż nie podejmie wysiłku żeby to zmienić. I do twojej informacji w Sieci lokalnej ramki są adresowane adresem MAC komputerów a nie ich IP.

Fish3r coś ci dzwoniło ale nie wiesz w którym kościele, jak nie wiesz jak coś zrobić nie pisz że to niemożliwe bo się błaźnisz.

To rozwiązanie z komentarzami jest krótkowzroczne i się nie sprawdzi bo chcący oszukiwać sobie po prostu założą inne konto, i na g..o Ci się wtedy te rangi, gwiazdki i komentarze przydadzą. To nie jest Allegro, czy inny portal aukcyjny gdzie użytkownik zanim będzie mógł aktywnie działać to podlega uwierzytelnieniu.

Jestem na tym forum już od jakiś 4-5 lat i w tym czasie po każdym powrocie do Polski nie zadawałem sobie nawet trudu żeby używać poprzedniego nicka. Nowy email, nowy nick i nowe posty. Nigdy nie miałem jakiegoś parcia na utrzymywanie ciągłości swojej tożsamości na forum. Może gdybym brał pod uwagę handel na tym forum to by mi bardziej na tym zależało ale tak długo jak uważam że kupowanie i sprzedawanie na takim forum jest tylko proszeniem się o kłopoty to mam to gdzieś Używałem już jakiś 6 nicków i pewnie w przyszłym roku pewnie będę miał już inny.

Czy gdybym kantował użytkowników na giełdzie to ten cały system komentarzy by coś zmienił. Wątpię.
Zauważyłem u Ciebie sprzeczne tendencje najpierw chciałeś mod24 wręcz ubić, później go broniłeś .... a teraz forsujesz rozwiązania które nic nie zmienią i nadal oszuści będą mieli drzwi do kantowania szeroko otwarte.

@Silenter i nawzajem.. :)
Pozdrawiam
Łukasz
-----------------------------------------------------------
gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
hominis est errare, insipientis in errore perseverare
feci, quod potui, faciant meliora potentes
per aspera ad astra
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Rejestracja: 14 Paź 2013, 15:38

 

Post•Fish3r• | 25 Maj 2014, 23:54

Łukasz_M napisał(a):Drogi Fish3r zaczynasz mnie wk...ć ale Ci odpiszę. Adres MAC używanej karty sieciowej jest dostępny z poziomu komputera z którego user używa za pomocą winmgmts choćby w javascript tak samo jest z lokalnym adresem IP komputera więc dostęp do tych danych jest banalny i do niczego mi nie jest potrzebny adres jaki jest używany do komunikacji miedzy routerami. Javascript, ajax i włączane activx i pięknie wysyłasz na serwer nie tylko MAC, IP ale nawet numer seryjny Windowsa, identyfikatory dysku jakiego używasz i wiele innych informacji o kompie użytkownika.


No nie moja wina ze nie wiedza "wkur'f'ia" ; )
Nie wiesz o czym piszę dlatego się wkur'f'iasz.. Po pierwsze siec lokalna to nie siec WAN . A z taką masz tu do czynienia. W sieci publicznej adresy mac zródłowego hosta nie sa przenoszone (mówiąc b. skrótowo). W sieci publicznej w szczególności dane sa przekazywane przez routery. I od serwera astromaniaka do ciebie jest ich co najmniej kilka albo sobie to sprawdz przez traceroute jak nie wierzysz. Wiec Ci mówię jeszcze raz nie otrzymasz w ten sposób adresu źródłowego mac hosta i o tym pisałem wczesniej.

Inna możliwość to sztuczne wkomponowanie w 1 warstwę osi dodatkowych danych zapewne przez js/php czy inny szajs mozna coś takiego zrobić . Ale to trzeba przesłać na serwer , a to równa się temu że raczej trzeba zainstalować owy skrypt na.... kompie hosta, a jesli w kodzie astromaniaka jak pewnie (teraz to zrozumiałem) planujesz..to ja dziekuje - nie chcę mieć czegoś takiego i na pewno nikt inny też nie chce aby zbierano nie wiadomo jakie dane o jego kompie
Ostatnio edytowany przez •Fish3r• 26 Maj 2014, 00:48, edytowano w sumie 4 razy
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postsilenter | 26 Maj 2014, 00:05

Swoją drogą ciekaw jestem czy prędzej giełdę na astromaniaku zabiłoby co jakiś czas pojawiający się oszust czy sposób jej zabezpieczenia jaki proponujesz ??

Bo powiem Ci że ja 100% bardziej wolałbym się zweryfikować osobiście u Janusza podając mu pełne dane, odwiedzając z dowodem czy cokolwiek innego niż pójście na twój pomysł Łukaszu :)
 
Posty: 156
Rejestracja: 16 Kwi 2010, 13:28

 

PostJanusz_P. | 26 Maj 2014, 07:55

•Fish3r• napisał(a):Ja jestem tylko ciekaw jak Janusz wybrnie z tego ze ankieta/głosowanie jest niewazne. W zasadzie pozostanie mu tylko podjąć prywatną - adminowską decyzję. - nie ma lekko :lol:


I tu trafiasz w sedno sprawy dla mnie ważne są Wasze opinie i na ich podstawie podejmę decyzję, poproszę Anię o podliczenie głosów bo ja mógłbym być nie obiektywny i po podsumowaniu podejmiemy z Anią personalną decyzję względem użytkownika mod24..

Moje spostrzeżenia:
wcześniej przyklejony Dariusz S z Osobnicy nie zadość uczynił czyli nie oddał kasy za uszkodzony montaż, mod24 oddał kasę i przeprosił więc jest pomiędzy nimi spora różnica w postawie tak więc po podliczeniu głosów podejmiemy stosowną decyzję a wątek teraz zamykam i proszę nie tworzyć nowych.

Z poważaniem moderator
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostJanusz_P. | 27 Maj 2014, 08:29

Po konsultacji społecznej i rozmowie z Anią (mod 24 okazał skruchę, zadość uczynił poszkodowanym i samoistnie przeprosił) postanowiliśmy użytkownikowi mod 24 dać drugą szansę, czyli jego dorobek postowy pozostaje, nie ma Bana ale pozostaje ostrzeżenie w dziale giełdowym które niebawem zredaguję, mod 24 jest teraz na świeczniku i jakakolwiek próba oszustwa będzie jego ostatnią bo wtedy bez pytania i żadnej dyskusji z automatu wylatuje z hukiem z forum o czym został już poinformowany, prosze pamiętać że ma takie same prawa jak każdy inny user a na akceptację a potem szacunek będzie sobie dopiero musiał u nas zasłużyć :arrow: :|
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postreptile | 27 Lip 2014, 10:28

Witam, wszedłem tutaj z forum purepc.pl.

Ten człowiek najwyraźniej, piszę tak, ponieważ nie odzywa się od kilku dni, a jego przeszłość najprawdopodobniej o tym stanowi.

Szukałem płyty używanej do laptopa. Pojawił się jako DMOD24, zaoferował nową z gwarancją za 350zł. W końcu zszedł na 100 zł, bo ma kłopoty finansowe. Wysłał mi fotki. Okazało się, że to zdjęcia z netu, miasto i konto, dane - wszystko jak zawsze. Kontaktu już zero, kasa poszła. Czy ktoś może na pw podać kom do tego typa? Kupuję i sprzedaję wiele lat w necie i nigdy jeszcze żadna menda mnie nie oszukała, rozegrał mnie jak naiwniaka, cóż byłem w potrzebie, pozdrawiam.
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 Lip 2014, 10:21

 

PostJanusz_P. | 28 Lip 2014, 10:01

Sprawa mod24 wraca na tapetę i tym razem długo się nie zastanawiając trwale i bez skrupułów rostajemy się z użytkownikiem mod24 A JEGO DANE ZNAJDZIESZ NA DRUGIEJ STRONIE TEGO WĄTKU :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postreptile | 31 Lip 2014, 18:21

koleś rozpłynął się z kasą
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 Lip 2014, 10:21

 

PostTomoZ28 | 31 Lip 2014, 18:26

Skrucha, przeprosiny, no i recydywa... Zgłoś to na policję, oraz wspomnij, że gościu miał już z kradzieżą i oszustwem do czynienia wcześniej, tyle że w obawie przed wymiarem sprawiedliwości zwrócił wszystko co do grosza, uwzględnią to jako recydywa i nie będzie ostrzeżenia, tylko go potraktują jak typowego kryminalistę ze sporą przeszłością w "zawodzie" w ewidencji mają na pewno zgłoszenia od Kolegów, mimo iż je wycofali, bądź poinformowali o zwrocie pieniędzy.
TomoZ28
 

Postzbyszek | 31 Lip 2014, 19:26

na pewno o ta sama osobe chodzi ?
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Postreptile | 31 Lip 2014, 20:51

Tak, 100% on, te same dane, ta sama taktyka, ten sam oszust.

http://forum.pclab.pl/user/290554-dmod24/
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 Lip 2014, 10:21

 

PostAndrzej.Ch63 | 31 Lip 2014, 21:06

Unieszkodliwić dziada .

Aż dziw bierze że w dobie informacji ktoś taki szlaja się po sieci .
Equinox -120 ED
LXD-75 GOTO
Fujinon 16x70
Fujinon Kf 8x42w
Awatar użytkownika
 
Posty: 789
Rejestracja: 02 Sie 2009, 14:15
Miejscowość: Rzeszów

 

Postreptile | 31 Lip 2014, 21:11

historia korespondencji z Pclab.pl. Dałem posta, że kupię płytę główną do laptopa 615 compaq. Pominąłem wpisy, które nic nie wnoszą. Płyta ogólnie nowa, 2 lata gw. Zdjęcia dał w końcu z tablicy od kogoś innego.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 Lip 2014, 10:21

 

Postchavez1976 | 31 Lip 2014, 21:23

Ostatnia wizyta na AM: 24 lipca. Nadal tu zagląda skubaniec...

viewtopic.php?f=31&t=30789&p=307338#p307338
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

PostOnova | 01 Sie 2014, 21:13

Ja bym tej sprawy już nie puścił płazem, tylko zainterweniował. Nie będzie tu takie "barachło" niszczyć forum i nerwów uczciwych ludzi. Wozi się za czyjeś ciężko zarobione pieniądze i się z tego śmieje pod nosem. Zgłosić na policję, że sprawa się powtórzyła i niech go ścigają. Niech się matoł w końcu opamięta i niech ktoś z nim zrobi porządek. Jestem za usunięciem go z Naszego forum i zgłoszenie sprawy na policję. Problemy finansowe może mieć każdy, ale człowiek o zdrowych rozumach podejmie pracę, a nie będzie naciągał ludzi.
Celestron 114/900, EQ2, Okularki: 10mm, 25mm, JL Breaker Optical 7x50, Kodak EasyShare C143, Sony SLT α58 + 18-55 SAM II + Tamron AF 70-300/4-5.6
Awatar użytkownika
 
Posty: 185
Rejestracja: 05 Maj 2013, 20:44
Miejscowość: Haczów k.Krosna

 

Postchavez1976 | 01 Sie 2014, 21:39

Oszust "z pasja" astronomiczna i elektroniczna...
Janusz ma jego nazwisko i adres. Poniewaz to malolat poszkodowani moga napisac do rodzicow i dyrektora szkoly (wyglada na technikum el.). Mysle, ze bedzie szybki efekt!
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

Postendriu624 | 01 Sie 2014, 22:05

Sprawa jest prosta ,Mod24 zwrócił kasę tylko tym osobą co wnieśli sprawę na Policję ,żeby Policja umorzyła postępowanie.
Gość zmienia cały czas taktykę ,i się uczy na swoich błędach.
Błąd w naszym postępowaniu polegał na ujawnieniu na forum ,kto oddał sprawę na policję,co sprytnie wykorzystał mod24 zwracając tym osobą kasę.
Przypuszczam, że następny atak mod24 będzie już bardziej wyrafinowany ,a straty finansowe jeszce większe.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postreptile | 02 Sie 2014, 09:48

Materiał "z netu" jest już zabezpieczony. Sprawa będzie miała ciąg dalszy, na pewno. Pozdrawiam.
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 Lip 2014, 10:21

 

PostDale | 02 Sie 2014, 10:02

endriu624 napisał(a):Sprawa jest prosta ,Mod24 zwrócił kasę tylko tym osobą co wnieśli sprawę na Policję ,żeby Policja umorzyła postępowanie.
Gość zmienia cały czas taktykę ,i się uczy na swoich błędach.
Błąd w naszym postępowaniu polegał na ujawnieniu na forum ,kto oddał sprawę na policję,co sprytnie wykorzystał mod24 zwracając tym osobą kasę.
Przypuszczam, że następny atak mod24 będzie już bardziej wyrafinowany ,a straty finansowe jeszce większe.

A wszystko dzięki naiwności osób poszkodowanych. No i ich "miękkiemu sercu"...
Policja, jeśli żadne postępowania sie nie toczą, ani nie został skazany prawomocnym wyrokiem, nie ma prawa tego oficjalnie użyć. Jednak jeśli takie informacje by spłynęły bezpośrednio do komendy prowadzącej dochodzenie, wtedy policja może takie osoby przesłuchać w charakterze świadków - to już wiele wniesie. Przesłuchania odbyły by się na najbliższym dla świadka posterunku. Obecność w sądzie nieobowiązkowa - z tytułu składania zeznań w charakterze świadka, przysługuje zwrot kasy za dojazd i za utracony zarobek. Zawsze świadek może odmówić zeznań, jeśli odpowiedź mogła by narazić go na odpowiedzialność karną.
Dlatego, nie ma czego się bać :)
...braki umiejętności nadrabiam entuzjazmem...
 
Posty: 945
Rejestracja: 21 Mar 2009, 14:00

Postreptile | 02 Sie 2014, 10:08

 
Posty: 6
Rejestracja: 27 Lip 2014, 10:21

 

Postcuker | 02 Sie 2014, 11:16

Panowie jak chcecie coś z tym zrobić to proponuję robić ustalenia na priv albo ograniczonym czacie. Oficjalnie to dajemy chłopcu instrukcje co ma robić aby go nikt nie złapał. Dziś oszukuje na forach jutro zrobi Amber Gold :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 99
Rejestracja: 26 Lis 2012, 03:22
Miejscowość: okolice Szczytna

PostTomoZ28 | 02 Sie 2014, 13:20

Daliśmy wszyscy mu zaufanie, że nie wróci do jak się teraz okazało jedynego wyuczonego zawodu, więc trzeba go teraz skończyć. Oszust i tyle. Dobrze byłoby, jakby osoby mające z nim do czynienia pojawiły się na komisariatach i złożyły wyjaśnienie, oraz jako świadkowie pojawili się na rozprawie. Sądzę, że zadośćuczynienie, poniesienie kosztów rozprawy i parę tysięcy grzywny zakończy z powodzeniem ten proceder.
TomoZ28
 

Posttiger | 03 Sie 2014, 17:50

Co prawda ,,sprawa skarg i zażaleń na ,,gościa", już chyba przedawniona, ale jak sobie przypominam to mnie chciał ,,ożenić" Naglera 4,8mm z uszkodzonymi powłokami( były zdjęcia). Póżniej ten sam Naglerek pojawił się na giełdzie, jedno moje krótkie zapytanie o stan powłok okularka, i temat został natychmiast zamknięty. Uważam, że ,,gościa" należy ,,relogować" z grona użytkowników tego forum, nie zważając na wiek, czy jego ,,skruchę". Takie ,,działania" wypływają pewnie z charakteru tej osoby, a charakter bardzo rzadko ulega zmianie.
ED-120, TS76EDPH, EQ-6R PRO, ASIair PRO, bino BP-Maxbright, SONY A7S, CANON 6 D, ASI-290 COLOR, NIKON 7X35 EX CF, MEADE 26 mm 5000S-para, ES 20 mm 70st.- para, NLV 6 mm-para, Barlowy ED 2xGSO, ED 3x GSO. IDAS LPS D-2
 
Posty: 2007
Rejestracja: 25 Gru 2009, 10:44

 

PostRysiu. | 03 Paź 2014, 16:42

Witam serdecznie.

Zarejestrowałem się w celu poinformowania że mod24 vel dmod24 wciąż działa.
Niedawno zostałem przez niego oszukany na olx.pl i tak samo po prośbie o numer nadania rozpłyną się.

Byłem dzisiaj złożyć zawiadomienie na policji i zobaczymy czy coś się ruszy w tej sprawie.

Pozdrawiam.
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 Paź 2014, 16:36

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat