* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1 post ] 
 Temat postu: Celestron Omni 150 XLT
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2019 7:19 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświęcim
Optyka w idealnym stanie , luster jeszcze nie myłem od zakupu , poprzedni właściciel wymienił w nim wyciąg na SW , ja dokładam do niego dedykowaną podkładkę profilowaną pod tubę do newtona 150. Ne miałem czasu jej założyć , bo w planie było przemalowanie wyciągu na kolor biały z zamontowaniem tej podkładki.
Wyciąg pochodzi prawdopodobnie z Synty 8 dobson , przez co złączki 2 cale i 1,25 cala są nieco za niskie, i trzeba wysunąć nieco wyżej okular, aby ostrzył na nieskończoność,
Z podkładką pod wyciąg i nieco obniżonym LG , bo widzę że jest tam 5 mm zapasu w kolimacji celi LG, okular już będzie ostrzył bez wysuwania z wyciągu.
Poprzedni właściciel powiększył otwór w obejmie , prawdopodobnie pod śrubę M6.
O jakości optyki i powłokach XLT nie będę się rozpisywał , wszystko na ten temat można znaleźć w internecie.

W zestawie to co na fotkach , redukcje 2 i 1.25 cala, szukacz 8x30 , podkładka profilowana pod wyciąg , zaślepka na tubę , szyna , obejmy.

Cena to 400 zł . Preferowany odbiór osobisty , do ewentualnej wysyłki należy doliczyć koszt wysyłki.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Arek_P, Astarl_ONE, bobitsu300, cybervader, Damian41-800, daniel, daniel24, GK, gogiel, Maciek_Cz, Mareg, nez, Pablo81, soader, TJar, tsmolinski, wampum, Zjebur oraz 312 gości