Gdzie na wakacje z dziećmi w Bieszczady?

Kudłacze, Lubomir, Bieszczady

PostWaty | 19 Sty 2019, 12:55

Cześć,

W okolicy ostatniego tygodnia sierpnia chciałbym wybrać się na wakacje w Bieszczady skorzystać z bieszczadzkiego nieba. Zależy mi na lokalizacji jak najlepszej pod względem potencjału obserwacji nieba. Czyli jak najciemniej i jak najwyżej?

Z drugiej strony priorytetem jest to, aby było tam co robić dla dwójki małych dzieci (2 i 4 lata). W razie czego na obserwacje mogę sobie podjechać kilka-kilkanaście km.

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś ciekawe i przyjazne dzieciom miejsce? Z góry dzięki i pozdrawiam!
Grzesiek
Mój przyziemny blog ogrodniczy :)
 
Posty: 134
Rejestracja: 12 Sie 2018, 09:06

Postokroj | 19 Sty 2019, 15:28

W Roztokach górnych u Emila to kołchos.Dużo pokoi i imprezowiczów.300m dalej mieszka małżeństwo Pan chyba z brodą.Rozmawiałem z nim i mnie zapraszał .Ma chyba 2 pokoje na górze dla rodziny jak Twoja.Nie mam tel .
Polarex 102/1500 f-15,,Unitron 75/1200 f-16, Vixen 50/800 f-16, GSO-12" .Lunt 50 Bino Nikon .Vixen SilverTop -5mm,7.5-,10.15,26,TV Ploosl- 10,5 .U Konig- 32 Celestron Ultima 30 42mm.Yashica 7x50.
 
Posty: 1342
Rejestracja: 03 Mar 2008, 21:49
Miejscowość: Tuszyn [pod Łodzią]

PostMichał N. | 19 Sty 2019, 23:35

Hej ja też planuje wyjazd w Bieszczady w drugiej połowie sierpnia, znalazłem coś takiego https://www.lipowiec.pl/galeria
zobacz galerie mają na wyposażeniu dobsona , tylko okulary zabrać :wink:
teleskopy: GSO 12" ; SCT 9,25'' ; 6" ; 120ED Equinox ;Vixen 60/910/ Meade LX80/AZ4
okulary: Nagler 31; 20; Ethos 13; Lunt XWA 9 100*; Pentax XW 7; 5; 3.5; Lumicon O-III
bino: W.O.TV PL 2x25
lornetki: Bresser 10x50; Lunt 16x70
Awatar użytkownika
 
Posty: 92
Rejestracja: 05 Gru 2015, 18:09
Miejscowość: Książenice koło Rybnika; PTMA Gliwice.

 

PostKromcio | 22 Sty 2019, 11:01

W zeszłych roku byłem dwa tygodnie, po tydzień w dwóch różnych miejscach (przez dwa tygodnie, ani jednej całej pogodnej nocy :-() .
Też priorytetem były obserwacje astro.
Pierwsze miejsce wybrałem na północ od połonin w Chmielu.
"Chmielowskie Klimaty" (tylko nie te trzy domki co widać na stronie, tylko w tym czwartym, który jest po drugiej stronie ulicy).
+++ nowy domek, odsłonięte południe, spokój, cisza
---słaby zasięg tel., niby jest wifi, ale działało to słabo
Gdzie na wakacje z dziećmi w Bieszczady?: DSC_3389.jpg


Domkiwsmereku.pl
Widokowo miejsce powala, widok na połoniny, miejsce na wzgórzu, odsłonięte południe, dużo zielonej trawki przed domkiem gdzie można się rozłożyć, zasięg LTE :-), obok domków biegnie czerwony szlak na Fereczatą.
Oczywiście te domki to nie pięciogwiazdkowy hotel.
W tym roku na pewno też tam się na tydzień wybiorę.

Na mały minus, widać niewielką łunę od wetliny.
Załączniki
Gdzie na wakacje z dziećmi w Bieszczady?: DSC_3481.jpg
chmiel
Gdzie na wakacje z dziećmi w Bieszczady?: DSC_3456.jpg
CC 8", Refraktor BM AR-152L, BM 102s/600
Awatar użytkownika
 
Posty: 92
Rejestracja: 28 Maj 2011, 21:53
Miejscowość: Zabrze

 

PostOrzech | 22 Sty 2019, 11:28

Nie wiem co masz na myśli pisząc dobre miejsce dla dzieci a;e w maju zeszłego roku byłem z rodziną tutaj:
http://www.zubrowewzgorze.pl/
Ładne, nowe 3 domki. Przy każdym huśtawka, miejsce na ognisko. Każdy ma zadaszony taras. Przy jednym piaskownica i trampolina. Dookoła cisza i spokój, dużo wolnej przestrzeni dookoła. Właściciel miły i zaciekawiony moim sprzętem astro :wink: Ma córkę w wieku ok 8 lat. Przychodziła do nas i zabawiała mojego 2 letniego syna :wink:
Na duży plus niebo - jest rewelacyjne ok 21,9 mag. Na minus zasłonięte południe przez pobliskie wzgórze na jakiś 10-12 stopni. Do drogi głównej ok 400 m. Do sklepu ok 2-3km. Właściciel ma wypożyczalnie quadów, chyba jakiś paintball.
Poleciłem znajomemu z forum (Zjebur). Był zadowolony.
Planuje tam wrócić w tym roku podczas jakiegoś późno letniego nowiu. Najchętniej z jakąś astro ekipą :D
16" made by Piotrek K
ED100
Xcell 5, 7, APM XWA 13, Lunt 20
ESy 8,8, 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,
Awatar użytkownika
 
Posty: 2002
Rejestracja: 21 Paź 2013, 17:11
Miejscowość: Olkusz

 

Postsnakersen | 22 Sty 2019, 11:49

Przyjemnie jest również w Bukowcu. Drewniane piętrowe domki sześcioosobowe z grillem, dużym placem zabaw dla maluchów.W środku wszystko co potrzebne do życia. Można ze sobą zabrać zwierzaki domowe :wink: Wpisz sobie Domki u Michałka -Bukowiec 11. Cisza i spokój. Jedynie mogę się przyczepić to że, dosyć duża góra zasłania trochę wschodnie niebo na około 10-12 stopni. Południe i reszta czyste. Trzeba wziąć pod uwagę również to że obok w domkach tez mogą przebywać turyści i światła z okien przeszkadzają. Ale w niedalekiej odległości jest mnóstwo ciemnych miejsc.
Awatar użytkownika
 
Posty: 209
Rejestracja: 22 Cze 2009, 13:41
Miejscowość: Kraków

 

Postlukost | 22 Sty 2019, 11:51

Michał N. napisał(a):Hej ja też planuje wyjazd w Bieszczady w drugiej połowie sierpnia, znalazłem coś takiego https://www.lipowiec.pl/galeria
zobacz galerie mają na wyposażeniu dobsona , tylko okulary zabrać :wink:

Tylko to nie są Bieszczady, ale Beskid Niski. ;) Są tam organizowane zimowe złoty, niebo jest naprawdę niezłe. Z tym dobsonem to nie wiem czy jest na wyposażeniu, ale raczej jest własnością któregoś z astro-gości.
 
Posty: 998
Rejestracja: 28 Lis 2009, 20:10

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

AstroChat

Wejdź na chat