Półksiężyc z miasta

PostMateuszW | 15 Lip 2014, 01:22

Wreszcie udało mi się uzyskać coś sensownego :) Montaż przez większość czasu pracował bardzo dobrze, ostrość też była nie najgorsza. Można powiedzieć, że wreszcie opanowałem guiding, a w sumie to sam się opanował (opamiętał :) ). Teraz powinno być tylko lepiej, bo zmieniam właśnie montaż i wyciąg.
Fotka robiona przez cztery nocki z rzędu (!) (po dwie na Ha i OIII) z Wieliczki. Na razie jest bicolor, planuję jeszcze RGB (może L?), ale to już spoza miasta.
W sumie po dodaniu OIII, Ha zrobiło się takie mniej wyraziste. Trzeba by chyba ten kolorowy obrazek wrzucić jako kolor do luminancji z samego Ha, no ale wyłazi z tego łososiowy kolor i na razie sobie z tym nie radzę :) Pav mnie z tego szkolił, posiedzę nad tym, żeby go nie zawieść :)
Z fotki jestem (chyba pierwszy raz?) zadowolony. Wreszcie wszystko działało, jak należy i materiał wyszedł dobry.
Tak więc: 33x600s Ha, 29x600s OIII
SW200/1000 + Atik 383L+ + MPCC + HEQ5 + TSOAG9mm + Chameleon
Samo Ha:
Półksiężyc z miasta: NGC6888 DDP pix ps align align.jpg

Bicolor HaOIII:
Półksiężyc z miasta: NGC6888-HaOIIIps align.jpg

Proszę o konstruktywną krytykę i porady :)
Ps. Nie daje mi spokoju taka ostra, pionowa "kreska" w OIII, która widać na lewo od mgławicy, a na prawo od jasnej gwiazdy. Czy to tak ma wyglądać? Na pojedynczych klatkach też jest niby lekko taki kształt, ale to nie wygląda dla mnie ładnie.
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

PostRude-Boy | 15 Lip 2014, 05:23

Sam przymierzam się do kupna tego Atika,dlatego bardzo uważnie oglądam co ta kamera potrafi. Twoje zdjęcie wg mnie jest zbyt płaskie-mało kontrastowe. Tutaj bym jeszcze troszeczkę się pobawił suwaczkami,w celu zwiększenia kontrastu. Reszta jest OKej.

Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje. Używasz czasów po 600sek-takich typowych dla Canona. Może zwiększ je do 900sek,albo 1200sek. W końcu to kamera chłodzona i nie musisz robić dużej ilości klatek dla pozbycia się szumu,jak to w przypadku Canona,tylko naświetlasz dłużej,żeby mieć więcej detalu. Przynajmniej ja tak to widzę.
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Rejestracja: 15 Lis 2013, 15:34

 

PostMateuszW | 15 Lip 2014, 12:16

Tak, kontrast słaby szczególnie na bicolor. Po dodaniu do tego luminancji z Ha kontrast robi się fajny, ale jeszcze nie radzę sobie z kolorem tego. Będę walczył :)
W kwestii czasów, to oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że lepiej by było świecić 1200s, ale cały czas się bałem, ze montaż będzie "głupieć", jak to mu się często zdarzało i klatki będą skopane. 600s to była taka bezpieczna wartość. Kolejnej nocy fociłem Trąbę Słonia i świeciłem już klatki 1200s, bo okazało się, że jednak wszystko pracuje ok.
E tam, ja bym powiedział, że 300s jest typowe dla canona :)
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Margorotus oraz 83 gości

AstroChat

Wejdź na chat