Astrotrac-testy

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostRude-Boy | 15 Sie 2014, 10:58

Dużo o tym czytałem i długo się zastanawiałem. Jednak ze względu na charakter mojej pracy,gdzie co chwilę gdzieś muszę wyjechać na parę dni,postanowiłem kupić Astrotraca. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne,ale jest małe ale. Po pierwsze lunetka-trzeba ją skolimować,bo patrząc w dzień na odległy cel i kręcąc nią,widać wyraźnie,że zatacza "jajo". Czyli w wolny dzień,czaka mnie zabawa z imbusem i lunetką. Drugą sprawą na której poległem jest statyw. Do dziennych zdjęć jest wporządku,ale w nocy ustawić montaż na północ to porażka. Z tego co widzę,to chyba najlepszym rozwiązaniem było by albo Manfrotto 410,albo oryginalny wedge. Muszę to jeszcze przemyśleć.

Ale do rzeczy. Zdjęcia robione z ogrodu,przy mega dużym LP,ale tu chodziło raczej o testy,dlatego też jestem zadowolony,że to jednak działa. Do 5D podpiąłem 200mm L i zacząłem naświetlać po minutę,dwie,trzy i pięć. Te pięciominutówki były już pojechane,ale dwu i trzyminutówki są dobre.

Efekt prezentuję poniżej. Kilkanaście klatek z różnymi czasami.
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Rejestracja: 15 Lis 2013, 15:34

 

PostJanusz_P. | 18 Sie 2014, 15:48

Bo zakup samego ramienia Astrotrack to pułapka finansowa, bo trzeba do niego naprawdę sztywnego statywu z głowicą co najmniej Manfrotto 410 lub oryginalną dobrze ustawić biegun oraz sztywną głowicę pomiędzy ramieniem AT a obiektywem z aparatem aby zachować sztywność setupu co podwaja w reguły jego koszt zakupu bo dopiero wtedy Astrotrack stanowi dobry i sztywny komplet ekspedycyjny :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

AstroChat

Wejdź na chat