FASTRON-owcy - mamy swoją stronę

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostJanusz_Wiland | 20 Wrz 2014, 22:10

Uwaga FASTRONowcy!
Dzisiejsza data 20.09.2014 r.przejdzie do historii astrofotografii
Od dziś mamy w sieci swoją stronę internetową i własną domenę.
Zapraszam wszystkich do odwiedzania strony http://www.fastron.pl
W tym miejscu składam serdeczne podziękowania dla Dawid Rafał Barteczko, którego inicjatywa, duży trud i jego wartościowe zdolności doprowadziły do powstania tej strony.
Zapraszam wszystkich FASTRONowców do wysłania do mnie lub Dawida:
- swojego zdjęcia z FASTRONem
- napisania kilka ogólnych zdań o sobie.
- zdjęć nieba wykonanych tym sprzętem.
- zdjęcie swojego FASTRONa w ciekawych okolicznościach
Poznajmy się i bądźmy w kontakcie.
AstroJaWil, Nocny Obserwator, FASTRAL, HEQ5, "Oczko" TN 210/1120, ED-80, MIKRON TN 122/630, OCTOPUS TN 150/1230, tel: 607-429-258, janusz.wiland@gmail.com
Awatar użytkownika
 
Posty: 171
Rejestracja: 15 Lut 2006, 22:07
Miejscowość: Warszawa - Piotrków Tryb.

PostRower666 | 20 Wrz 2014, 22:32

Gratulacje:)

Stronka wydaje sie fajna i mysle ze zacheci ludzi do astrofotografii tym moim zdaniem 'budzetowym' ale poteznym sprzetem:)

niestety na moim tablecie (nexus7) na przegladarce Opera nie da sie stronki ogladac:/ za bardzo muli:/

pozdrowionka,
Blazej
GSO N-203/1000 M-CRF.
Bresser Montaż Messier EXOS-2/EQ-5
Asterion EQ5 DriveKit Pro - upgrade GOTO
ES 6,7mm, Sky-Watcher WA 66 9mm, GSO SV 15mm, Celestron 9mm, 25mm, 32mm.
 
Posty: 57
Rejestracja: 15 Cze 2014, 22:16
Miejscowość: Mysłowice

 

Postwiatr | 21 Wrz 2014, 01:45

Fajnie, ale:

" ...Po powrocie wymyśliłem lekką, drewnianą i składaną platformę paralaktyczną.... "

tylko że

http://en.wikipedia.org/wiki/Barn_door_tracker

a i na naszych lokalnych forach temat był roztrząsany juz lata temu dorobiło sie owo urzadzenie nawet lokalnej nazwy i nie wierzę żeby autor nie spotkał się z takim rozwiazaniem i faktycznie wymyślił na swój użytek. Każdy ATM ma jakąś dozę "twórczości " własnej ale jest różnica miedzy modyfikacją a przypisaniem sobie autorstwa pomysłu.
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Rejestracja: 29 Lip 2005, 12:58

 

Postzbyszek | 21 Wrz 2014, 03:42

Po co w tym stylu napisales ? To zabawa przeciez.
Od lat na forach bywam i jakos nigdy nie doczytalem sie o takim ustrojstwie . Wymyslac tez potzreby nie mialem.
Wierzysz mi ? :) , po co od razu wiare w to wciagac ? Ona poza faktami sobei zyje.
Koziolek to moze ? tam naped byl elektryczny .
Pojazd 2 kolowy napedzany silnikiem nazywa sie jakos, a napedzany recznie inaczej .
Do tego po polsku inaczej, po chinsku inaczej, po niemiecku inaczej....
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Postriklaunim | 21 Wrz 2014, 20:13

Rower666 napisał(a):Gratulacje:)
niestety na moim tablecie (nexus7) na przegladarce Opera nie da sie stronki ogladac:/ za bardzo muli:/


Są jakieś dziwne animacje. Strona skacze od góry w dół na każdej podstronie. No i górne menu gdy zaczyna się przewijać stronę zostaje w oknie, ale nadal ma górny margines (a chodziło zapewne by przyklejała się na samej górze.
* Zestawp: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM
* rkblog.dev (EN)
Awatar użytkownika
 
Posty: 3676
Rejestracja: 28 Paź 2009, 20:10
Miejscowość: Warszawa

PostJanusz_Wiland | 22 Wrz 2014, 10:04

W odpowiedzi na post wiatra informuję, że mam wielką satysfakcję z wymyślania samemu czegokolwiek (urządzenia, programy, sprzęt) i jak czegoś potrzebuję, to nie wertuję po sieci co inni wymyślili w danej dziedzinie. Jest mi coś potrzebne to wymyślam to sam i to sprawia mi największą radochę jak to coś działa tak jak sobie zaplanowałem. Jeśli akurat FASTRON może przypominać coś co ktoś już wymyślił, widać jest to rozwiązanie uniwersalne. Moim pomysłem było wykorzystanie sygnałów sekundowych z rejestratorów czasu (to także własna konstrukcja wykonana z kolegami) do obserwacji zjawisk zakryciowych jako wzorca czasu do kręcenia śrubą napędową. Na zlotach astro łatwo było mnie odnaleźć w ciemnościach po dźwiękach ciągłych sygnałów sekundowych. Obecnie piąta wersja tego koziołka posiada mikroprocesorowy sterownik silniczka krokowego, bo mój kolega zlitował się nade mną widząc jak nocami mozolnie kręcę ręcznie tę wskazówkę, czy gałkę w późniejszych wersjach.

Co do strony internetowej fastron.pl to faktycznie może w niektórych przeglądarkach wykazywać złe działanie. Webmaster będzie pracował nad tym.

Mnie chodzi o wspólną zabawę użytkowników FASTRONa. Posiadam HEQ5, który jest świetnym montażem, ale wiekszą satysfakcję mam z tego jak mi wyjdzie dobre zdjęcie z FASTRONa, bo to jest coś co sam zrobiłem. Nie każdego stać na kupno gotowego montażu paralaktycznego, za to może sobie zrobić coś co i jemu da satysfakcję w początkach astrofotografii.
AstroJaWil, Nocny Obserwator, FASTRAL, HEQ5, "Oczko" TN 210/1120, ED-80, MIKRON TN 122/630, OCTOPUS TN 150/1230, tel: 607-429-258, janusz.wiland@gmail.com
Awatar użytkownika
 
Posty: 171
Rejestracja: 15 Lut 2006, 22:07
Miejscowość: Warszawa - Piotrków Tryb.

Postk3 | 22 Wrz 2014, 21:44

Ja ze swojej strony muszę napisać że jestem pełen podziwu do pracy Janusza na rzecz wszystkich astromaniaków.

Wielki szacunek.

Pozdrawiam

K3
 
Posty: 95
Rejestracja: 30 Sty 2013, 17:56
Miejscowość: Jasienica

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat