Canon 450d + Skylux 70/700 = ?

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostTDiesel | 02 Sty 2015, 19:44

Witam,

jestem na etapie dokupywania akcesoriów do mojego aparatu Canona 450d i pomyślałem, żeby do paczki dorzucić zestaw, który umożliwi mi połączyć mojego Canona z teleskopem Bresser Skylux 70/700.

Czy taki zestaw będzie mógł funkcjonować prawidłowo bez dodatkowych przeróbek? Tzn. czy nie będzie problemów z ustawieniem ostrości itp rzeczy i będę mógł zrobić jakieś ciekawe fotografię?

Kolejne pytanie to co jest potrzebne? Często czytam:

- redukcję T2/M42 z gwintem, umożliwiającym wkręcenie go do lustrzanki
- złączkę projekcyjną

i tu mam pytanie: czy ta złączka projekcyjna jest konieczna? A nie można zastosować zamiast niej bezpośrednio do redukcji okular z zestawu teleskopu?

Czyli połączenie

Canon - redukcja T2/M42 - okular - wyciąg (teleskop ? czy taka kombinacja będzie działać?

Bo jak jest złączka projekcyjna, to już wtedy pomija się okular? A przecież każdy inny okular da mi inne powiększenie, a złączką mnie uziemi na 1 powiększenie.

Proszę o informację jak to wygląda.

pozdrawiam
TD
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 Sty 2015, 19:41

 

Postg.b. | 03 Sty 2015, 17:21

Nie potrzeba bodajże złączki projekcyjnej. Na tulei wyciągu powinien być gwint t2 więc nie ma problemu.
Po przygodach z sw 70/700 z plastikowym wyciągiem mam obawy o Canona. Choć ja adapterem przykrecalem kompakt i jako tako bez szału dało radę.
Meade LB 12"+ podwórko
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Rejestracja: 02 Cze 2014, 21:37
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat