Łabędź w narożniku

PostMaPa | 12 Lut 2015, 11:29

To w większości inne ujęcie tego rozległego i interesującego gwiazdozbioru nieba letniego. Celując przede wszystkim chciałem umieścić w kadrze Mgławice Kokon która mi umykała przy poprzednich podejścia (a byłem w pobliżu :) ). Roboczo nazwałem kadr połnocno-zachodni róg cygnusa.
Opiera się na trójkącie Ameryki, Kokona i LG3 czyli tego dużego obszaru ciemnej materii któy dzięki dobremu niebu pokazał nam trochę swojego mniej ciemnego środka. Można zwrócić uwagę że przy detektorze który jest nieco ślepy w kanale Ha ( a taki jest niemodyfikowany canon) niektóre mgławice pięknie świecą na niebiesko.


Canon 5DmII, 135@F4 iso 1600 ~2h

Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

Postleech10 | 12 Lut 2015, 12:10

Hej

Bardzo mi się podobaja twoje foty niemodyfikowanym Canonem. Super sie je ogląda pozbawione duzej ilości czerwieni. Jak zwykle świetna robota.
Pomimo, że jestem fanem galaktyk to na twoich mgławicach zawsze dłużej podumam :D

pozdrawiam
Piotek
 
Posty: 418
Rejestracja: 14 Sty 2009, 19:50

 

PostJanusz_P. | 13 Lut 2015, 17:34

Uwielbiam takie szerokie ujęcia pól gwiazdowych z naturalnie wyglądającymi mgławicami nie przewalonymi cukierkową H-Alfą :arrow: 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostMaPa | 13 Lut 2015, 21:28

Januszu ale modyfikowany pozwoli na ukazanie tej czerwieni, dzięki cieszę się że Ci się podoba bo to naprawdę dobry materiał.
Ja prędzej patrze na to jaką pewna ciekawostkę bo jak widać gdy się wycina Ha i częściowo czerwień to mgławice pięknie się rysują w błękicie. Co z tego wynika ? A to że jechanie tylko w czerwonym jest nie do końca poprawne. Jaki kolor powstaje z pomieszania błękitnego i czerwonego nawet jeśli czerwonego jest trochę więcej , no jaki ... 8)
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

Postmarianowski | 13 Lut 2015, 22:39

MaPa napisał(a): Jaki kolor powstaje z pomieszania błękitnego i czerwonego nawet jeśli czerwonego jest trochę więcej , no jaki ...

Jutro wymieszam plakatówki młodego i się dowiem :wink: :mrgreen:
A poważnie to właśnie taki odcień jak na zdjęciu powyżej bardziej mi podchodzi o mocno zaczerwienionego wodoru,obraz jawi mi się bardziej naturalny,hmm zgodny z tym co widać w realu.Zresztą to wszystko kwestia gustu,a fotka jak zwykle w Twoim wykonaniu robi na mnie wielkie pozytywne wrażenie. :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 782
Rejestracja: 17 Sie 2012, 22:21
Miejscowość: Pólnocna Jura

 

PostMaPa | 17 Lut 2015, 00:25

Kolejny szeroki kadr którego nie sposób opisać. Ciemne mgławice się przeplatają a mniejsze gromady otwarte giną w tym gąszczu gwiazd.
Poglądowo opisałem tak aby nie zamazać zdjęcia.

Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

Postdziki1 | 17 Lut 2015, 09:24

Kolejny raz praca godna najwyższego uznania. Pełen szacun. :)
 
Posty: 107
Rejestracja: 02 Kwi 2013, 16:28
Miejscowość: PARCZEW

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 185 gości

AstroChat

Wejdź na chat