Seagull Nebula - Mewa lecąca na zachód

PostMaPa | 14 Mar 2015, 20:17

Bardzo rzadko goszcząca w przestrzeni astrofotografii polskiej, jeśli w ogóle, cześć nieba. Kadr obejmuje styk gwiazdozbiorów Wilkiego Psa, Rufy oraz Jednorożca.
Obszar ciekawy, sporo obiektów z katalogu gromad otwartych a także mgławic. Wymienić mogę mało u nas znaną mgławicę o angielskiej nazwie Thor Helmet, chociaż tak naprawdę w szerokim kadrze jest mała a tę, która przyciąga niewątpliwie wzrok nazwano Mewą ( ang. Seagull Nebula)

Przy okazji dokonałem małego testu. Prezentuję dwa zdjęcia tego samego obszaru. Zrobione tym samym setupem prowadzonym na SkyTrakerze z tym, że w wersji, chyba nie muszę pisać której, w body lustrzanki filtr baadera zastąpił oryginalny canonowski.
Samo zdjęcie i obróbka jak zawsze poddaje pod waszą krytykę. Wnioski z porównania modyfikowanego z niemodyfikowanym pozostawiam już Wam :)


Canon 6D, 135mm

mod
Image

niemod
Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

PostRude-Boy | 14 Mar 2015, 20:55

Tu nie ma czego krytykować. Długo czekałem na to,aż zdecydujesz się na modyfikację,ale jak widać było warto czekać. Zdjęcie jak zwykle w Twoim wykonaniu to pierwsza liga :arrow: :!:
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Rejestracja: 15 Lis 2013, 15:34

 

PostMaPa | 16 Mar 2015, 11:37

Wersja opisana. Obszar jeszcze w zasięgu obserwatorów zaraz po zmroku. Może się przyda.
http://astromarcin.pl/images/wide/canis/SeagullWide_2015_2000_desc1.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

Użytkownicy przeglądający to forum: pmczarny oraz 51 gości

AstroChat

Wejdź na chat