Nikon Coolpix P520

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postdamianww | 14 Lip 2015, 23:24

Witam. Posiadam teleskop Sky-Watcher N-203/1200 SYNTA 8 DOBSON, orar aparat fotograficzny Nikon Coolpix P520. Dziś na YT znalazłem filmy jak ludzie mają nawet przejściówki do telefonów i telefonami robią (jak na telefony) bardzo dobre zdjęcia czy to księżyca czy innych obiektów naszego układu słonecznego. Więc oto moje pytanie: czy jest jakaś "przejściówka", żeby przymocować owy aparat do OWEGO teleskopu? Pozdrawiam, Damian.
 
Posty: 46
Rejestracja: 17 Lip 2012, 23:14

 

Postdamianww | 16 Lip 2015, 15:33

Mógłby ktoś pomóc?
 
Posty: 46
Rejestracja: 17 Lip 2012, 23:14

 

Postdziki_rysio_997 | 16 Lip 2015, 16:35

Jeśli chodzi o astrofotografię kompaktami, to zwykle stosuje się adapter taki jak np. "Adapter Baader MicroStage".
Myślę, że warto poszukać w sieci zdjęć osób, które próbowały podłączać w ten sposób aparaty podobne do Twojego. W sumie nie jest to drobny kompakcik, tylko kawał aparatu, dość spora apertura obiektywu jak na kompakt.
Możliwe też, że nawet dobrą kamerką internetową w ognisku głównym osiągniesz lepsze rezultaty przy mniejszej liczbie problemów (to akurat może być kwestia indywidualna, bo z kolei będzie mniejsze pole widzenia i trudniejsze prowadzenie...).
Damian
 
Posty: 164
Rejestracja: 22 Lut 2006, 20:28

Postdamianww | 16 Lip 2015, 17:43

dziki_rysio_997 napisał(a):Jeśli chodzi o astrofotografię kompaktami, to zwykle stosuje się adapter taki jak np. "Adapter Baader MicroStage".
Myślę, że warto poszukać w sieci zdjęć osób, które próbowały podłączać w ten sposób aparaty podobne do Twojego. W sumie nie jest to drobny kompakcik, tylko kawał aparatu, dość spora apertura obiektywu jak na kompakt.
Możliwe też, że nawet dobrą kamerką internetową w ognisku głównym osiągniesz lepsze rezultaty przy mniejszej liczbie problemów (to akurat może być kwestia indywidualna, bo z kolei będzie mniejsze pole widzenia i trudniejsze prowadzenie...).

W obiektywnie mam hm..nagwintowane. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Lepiej wstawie zdjęcie. Nie ma przejściówki do takiego gwintu? Bo chciałbym coś właśnie w ten deseń :)

Znalazłem również coś takiego: http://www.teleskopy.pl/pdf/inne/astrof ... rzanka.pdf Czy ten cały T2 (Dla lustrzanek Nikon) Będzie pasował do mojego aparatu?

A tutaj zdjęcie tego gwintu: http://imageshack.com/a/img673/9669/8EjFcx.png
 
Posty: 46
Rejestracja: 17 Lip 2012, 23:14

 

Postmichael99 | 17 Lip 2015, 00:25

Mam starszą wersję tego aparatu. Jak chcesz podłączyć za ten gwint to gratulacje, gwarantowane urwanie obiektywu. Adapter baadera będzie tu bdb, ale obiektyw ma za szeroką soczewkę i foty nie wychodzą praktycznie w ogóle :!: :!: :!: dużo lepiej małym, gorszej klasy kompaktem z małym obiektywem. Sprawdzone w praktyce. A z tą złączką t2 to nic nie zrobisz. Pozdrawiam!
Kiedyś astro: Meade LB 16" upgrade (Carbon, szukacz kątowy, lekki Dobson, bez każdorazowej kolimacji, itd.); Meade UWA 20mm; TV Delos 10mm; Orion Ultrablock 2"

Foto: Nikon D780 + Nikkor 70-200 2.8, Sigma Art 50 1.4, Tamron 150-600 5-6.3
 
Posty: 547
Rejestracja: 25 Mar 2014, 15:21

 

Post_RobMarK_ | 17 Lip 2015, 09:21

Jeśli zmuszony jesteś do projekcji okularowej to najlepsze efekty uzyskuje się stosując adapter MicroStage ale z aparatem o niewielkim obiektywie lub połączenie gwintowe adaptera okularowego lub okularu z gwintem (np. Hyperion) do KORPUSU lustrzanki lub NIERUCHOMEJ OSŁONY obiektywu aparatu kompaktowego. Taka osłona mocowana jest do korpusu aparatu "otacza" poruszający się w niej obiektyw. Osłona zakończona jest gwintem do połączenia za pomocą redukcji do np. gwintu T2. Ale to raczej archaiczna metoda.
Nikon Coolpix P520: lensmate_a620.jpg
lensmate_a620.jpg (14.65 KiB) Obejrzany 1013 razy

U Ciebie wyglądałoby to mniej więcej tak,
Załącznik 12.jpg nie jest już dostępny

tylko zamiast filterka 67 mm powinieneś mieć redukcję 67mm/T2 a wewnątrz poruszałby się obiektyw aparatu. Zobacz, czy w opisie akcesoriów tego modelu nie ma informacji o dedykowanej osłonie/adapterze.
Lorneta / APO do DS / SCT do US ...
Awatar użytkownika
 
Posty: 1446
Rejestracja: 16 Sty 2008, 00:09

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat