Panasonic Lumix DMC G5K - co dokupić ?

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostHusiek | 19 Lip 2015, 14:17

Witam serdecznie,

Jako nowy użytkownik tego forum chciałbym zaczerpnąć trochę wiedzy w astrofotografii. Przygodę z obserwacjami obecnie również zaczynam ;-) ale przejdźmy do tematu... Posiadam aparat Panasonic Lumix DMC G5K (bezlusterowkiec z wymienna optyka, funkcje lustrzanki) teleskop Celestron AstroMaster 130-EQ (Nie wiem czy na start to dobry teleskop - dostałem jako prezent) I tu rodzi sie moje pytanie czy ogólnie da sie cos zdziałać z tym sprzętem co mam, jesli tak to co będzie mi potrzebne aby wszystko dobrze podłączyć. Jestem osobą początkującą wiec proszę o wyrozumiałość i wytłumaczenie łopatologiczne
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 Lip 2015, 14:16

 

PostTomek 76 | 19 Lip 2015, 15:32

O ile znalazł byś do tego modelu odpowiednią złączkę -tego typu- http://www.astrokrak.pl/59-fotograficzne i miała nosek do tego 1,25"-to akurat nie problem-mógł byś się pokusić o jakieś zdjęcie Księżyca o ile masz dostęp do ogniska głównego teleskopu.
Meade 12 "LightBridge Deluxe,Messier AR-127S 127/635,APO TS Photoline ED,Mak 150,HEQ5,sowiecka lornetka 8x32,Canon EOS 40D i cierpliwy szwagier do odnajdywania obiektów
Awatar użytkownika
 
Posty: 1079
Rejestracja: 04 Lis 2011, 23:13
Miejscowość: Suwałki

 

PostChupacabra | 19 Lip 2015, 17:57

Akurat w tym tygodniu kupowałem w Astrokraku odpowiednie przejściówki do mojego Lumixa GX7 i nie było z tym żadnego problemu. Potrzebujesz złączkę do aparatu w standardzie M 4/3 montowaną tak jak obiektyw i odpowiednią przejściówkę do zamocowania w wyciągu. Napisz maila bezpośrednio do Astrokraka a jestem pewien że dostaniesz co trzeba.
Newton 13", MAK Orion 150
DO Forest II 8x42, DO Starlight 12x60
Awatar użytkownika
 
Posty: 203
Rejestracja: 14 Sty 2014, 21:08
Miejscowość: Olkusz

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat