Orion StarShoot AutoGuider - kamerka planetarna/księzycowa?

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostOgorzelski | 16 Sie 2015, 19:10

Witam ;)

Chciałbym użyc wyżej wymienionej kamerki do astrofoto obiektów US, jednak żaden ze znanych mi programow do uzyskiwania .avi nie widzi jej. Skoro jest to konstrukcja blizniacza do popularnej QHY5 to może istnieje jakiś sposób aby rozszerzyć jej funkcjonalność o astrofoto US?
 
Posty: 21
Rejestracja: 28 Lip 2015, 15:04

 

Postpiraniusz | 16 Sie 2015, 20:47

Swego czasu udało mi się avikować SSAG na dwa sposoby:

1. program Videos Sky 2011 jako jedyny znany mi program obsługuję między innymi tą kamerkę http://www.emmanuel-rietsch.fr/Astronomie/Web/Vs_2011_FR.htm
Waży ponad 100MB, ale działa przyzwoicie - i co najważniejsze bez żadnych problemów widział u mnie SSAG na trzech różnych kompach.

2. Zmusić SSAG do pracy na sterownikach od QHY5.
Udało mi się znaleźć jeden sterownik od QHY5, który po dopisaniu do pliku .inf identyfikatora sprzętu od SSAG chciał z tą kamerką współpracować i jedną wersję QGVideo, która widziała taki zestaw.

Generalnie bliźniaczość SSAG i QHY5 wygląda wg mnie tak, że do tej samej elektroniki Orion wrzucił swój firmware i dorobił sterowniki, które z większością programów się po prostu nie lubią. Nawet na sterownikach od QHY5 jest ciężko z prawidłowym działaniem.

Polecam zdecydowania pierwsze rozwiązanie - u mnie hulało bez problemów.
Meade SC 10", Sky-90, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele
moja strona
Awatar użytkownika
 
Posty: 642
Rejestracja: 11 Mar 2007, 13:56
Miejscowość: Chrzanów (małopolska)

PostOgorzelski | 16 Sie 2015, 20:59

Super! Wielkie dzięki :)
Poprzednio próbowałem na sterownikach QHY, bez efektu. Spróbuje twojego sposobu :)
 
Posty: 21
Rejestracja: 28 Lip 2015, 15:04

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

AstroChat

Wejdź na chat