Laik chciałby sfotografować zaćmienie

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostTomasz Tomczak | 15 Wrz 2015, 18:23

Czołem
Jak w temacie, posiadam maka 127, eq3-2, olympusa OMD-EM10 (bezlusterkowiec) , nie posiadam natomiast, absolutnie żadnego doświadczenia w astrofotografii. Wybieram się, i owszem, na Kudłacze 27-go, świadomy ryzyka chmur, deszczu i innych nieszczęść tej nocy. Mam prośbę do doświadczonych kolegów o „przepis” na sfotografowanie księżyca. Przewertowałem forum i 99 % informacji dotyczy już wyższego stopnia wtajemniczenia, ccd, stacking. Od czegoś trzeba zacząć, i wiedzieć jak, to hobby traktuję, jako czystą przyjemność i nie mam potrzeby wielkich osiągnięć. Dlatego będę wdzięczny za wszelkie rady.

Pozdrawiam - Tomek
 
Posty: 4
Rejestracja: 09 Kwi 2010, 22:26

 

Postzloty_2000 | 15 Wrz 2015, 18:49

Masz złączkę T2-badnet Olka? By połączyć teleskop z aparatem i fotografować w ognisku głównym. A same zdjęcia to już ustawienie pełnego manuala w aparacie i robienie zdjęć oraz ewentualna korekta ISO lub czasu naświetlania jak podglądniesz zdjęcie zrobione wcześniej :-). Ot i tyle. Możesz próbować w ciągu dnia wprawić się w fotografowanie i wprowadzanie poprawnych ustawieni aparatu w trybie manualnym.
Pozdrawiam,
Andrzej

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100
Awatar użytkownika
 
Posty: 934
Rejestracja: 17 Paź 2014, 13:37

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

AstroChat

Wejdź na chat