Drukowanie astro zdjęć

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Posttayson.82 | 25 Mar 2016, 19:57

Zastanawiam się gdzie drukowac zdjecia. Format A4 i A3.
Chcialbym testowo zrobic kilka wydruków.
Zalezy mi aby na paperze nie bylo widac odciskow palców.

Kiedys slyszalem, ze mozna w Fotojoker + zaznaczyc im zeby kompletnie nic nie zmieniali w zdjeciu.
Nigdy jeszcze u nich nie drukowałem astrofoto.

Macie jakies sprawdzone punkty najlepiej Wawa i okolice?

Moze ktoś sie znajdzie znajacy temat i drukujacy juz takie zdjecia dla innych osob?

Pozdr
T.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1074
Rejestracja: 03 Lis 2007, 20:38
Miejscowość: Wołomin

Postmacciej | 29 Mar 2016, 12:02

Warszawa, Meander 2a

Drukowałem kilka razy w formacie 20x30, jak przygotowuję zdjęcie w PS to musi być mocno przejaśnione i wykontrastowane by na odbitce wyszło normalnie.

Złota rada - zrób najpierw odbitkę 10x13 cm i zobacz jak to wychodzi jesli chodzi o widocznośc obiektów. Dopiero potem rób docelowy format. To co widac na ekranie nie zawsze ma się do odbitki. Nigdy tego nie rób przez internet, tylko osobiscie idź do labu, daj pendrive komus do reki i osobiscie zatwierdź po próbie na małej odbitce
Maciej Łuczkiewicz
Synta 10" Dob, MAK-127, 102/500, HEQ-5
LVW 22, 13, 8, NLV 5, Barlow x2
http://mojeobserwacje.blox.pl
 
Posty: 493
Rejestracja: 30 Gru 2008, 16:32

 

Posttayson.82 | 31 Mar 2016, 15:20

macciej napisał(a):Warszawa, Meander 2a

Drukowałem kilka razy w formacie 20x30, jak przygotowuję zdjęcie w PS to musi być mocno przejaśnione i wykontrastowane by na odbitce wyszło normalnie.

Złota rada - zrób najpierw odbitkę 10x13 cm i zobacz jak to wychodzi jesli chodzi o widocznośc obiektów. Dopiero potem rób docelowy format. To co widac na ekranie nie zawsze ma się do odbitki. Nigdy tego nie rób przez internet, tylko osobiscie idź do labu, daj pendrive komus do reki i osobiscie zatwierdź po próbie na małej odbitce


dzieki, postaram sie ich odwiedzic w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1074
Rejestracja: 03 Lis 2007, 20:38
Miejscowość: Wołomin

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat