Droga Mleczna z Egiptu.

Postmareks | 26 Mar 2016, 12:10

Niedawno miałem okazję podziwiać piękno ciemnego nieba w Egipcie. W czasie tego pobytu udało mi się zebrać trochę materiału.Oczywiście głównym celem były obiekty trudne do złapania na terenie Polski . Droga Mleczna obejmująca obszar mniej więcej od Tarczy przez Strzelca i Skorpiona do Węgielnicy

DM po 10X180 sek Canon 500D Samyang 16/2.0 f4 Iso 1600 Star Adventurer

Droga Mleczna z Egiptu.: mleczna strzelecxx.jpg


Droga Mleczna z Egiptu.: mleczna skorpionxx.jpg


Rho Ophiuchi Canon 500 d niemod canon 100/2,8 f 3,5 ISO 1600 Star adventurer

Droga Mleczna z Egiptu.: rho6mały.jpg
Synta 12" z drobnymi dodatkami
Awatar użytkownika
 
Posty: 211
Rejestracja: 04 Lip 2007, 12:41
Miejscowość: limanowa

PostDominik Woś | 26 Mar 2016, 13:52

Bardzo fajne zdjęcie Marku. Czyli nawet Egipt nada się jako dobra miejscówka do astrofotografii. Trochę martwiłbym się jednak o bezpieczeństwo. :(

Nawet mgławica w Koronie Południowej się załapała. :D

Jeśli dałbyś radę jeszcze trochę poprawić widoczne na zdjęciu "light pollution" oraz jeszcze trochę powalczyć z gradientem, efekt mógłby być naprawdę super jak na niemodyfikowanego Canona. Mi w kilka minut, z Twojego materiału w jpg, wyszło coś jak poniżej:

Droga Mleczna z Egiptu.: mleczna-skorpionxx_poprawiona.jpg


Pozdrawiam świątecznie,
Dominik
www.projectnature.eu
Designed by nature
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postmareks | 26 Mar 2016, 14:39

Rzeczywiście jakby trochę lepiej. A bezpieczeństwo jest takie samo jak w wielu innych miejscach . Być może na północnym Synaju jest niebezpiecznie ale tam gdzie byłem jest cisza i spokój. Ile osób powie, że Francja czy Belgia jest niebezpieczna.
Synta 12" z drobnymi dodatkami
Awatar użytkownika
 
Posty: 211
Rejestracja: 04 Lip 2007, 12:41
Miejscowość: limanowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 88 gości

AstroChat

Wejdź na chat