Mgławica Tulipan sh2-101

Postfizyk5 | 08 Cze 2016, 22:12

Witam
Oto mój tulipanek.
Oceńcie - zniosę wszystko :). (opis na zdjęciu)

Czy ktoś z was wie, jakie są objawy na gwiazdkach, gdy lustro główne jest za bardzo dokręcone:

śrubkami od ustawienia,
śrubkami, które przez gumę trzymają lustro w celi

Pozdrawiam
Załączniki
Mgławica Tulipan sh2-101: 36b.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 1037
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:10

 

Postkaczor_ks | 08 Cze 2016, 22:32

Jak dla mnie zdjęcie bardzo fajne. Wiem że wkładasz w to dużo roboty zarówno na "placu boju" czyli na powietrzu jak i przed komputerem. Biorąc pod uwagę sprzęt jakim to wszystko robisz rezultaty są na prawdę godne podziwu. Jak na moje oko trzeba jeszcze popracować nad ostrością. Moim zdaniem gwiazdki powinny być bardziej punktowe bo są zbyt duże placki. Tak jak wspomniałem sprawdź kolimację na poluzowanych śrubach dociskowych. Ale zrób to na gwieździe bo tylko wtedy otrzymasz najlepszy dowód na poprawną kolimację a przy okazji sprawdzisz czy czasem lustro nie jest ponaprężane. Sprawdź również offset. Nie wiem czy używasz jakiejś maski bathinova do ostrzenia czy też nie ? Może warto było by zastosować.
Awatar użytkownika
 
Posty: 488
Rejestracja: 06 Cze 2014, 10:13
Miejscowość: Zduńska Wola

 

Posttayson.82 | 09 Cze 2016, 13:14

co raz ladniejsze gwiazdki - o wiele mniej przepalone placki niz kiedys :-)
ladny rowniez histo w ksztalcie L :-)
ja przesunalbym go delikatnie w lewo, usunie Ci to lekkie zamglenie ciemnych obszarow i da wiekszy kontrast mglwica-tlo.

tak trzymaj!
Awatar użytkownika
 
Posty: 1074
Rejestracja: 03 Lis 2007, 20:38
Miejscowość: Wołomin

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 60 gości

AstroChat

Wejdź na chat