Płomień i Koński łeb

PostKubaman | 04 Gru 2016, 13:43

Dzień dobry

pomimo sprzeciwu natury wczoraj udało mi się spędzić 4 godziny nieustającego cierpienia w celu zdobycia kilku kadrów. Niestety była mgiełka i wiało.
Prezentuję moją 3 fotkę. Tym razem to sklejka - moja pierwsza, ale ponieważ DSS w dalszym ciągu mnie nie lubi, musiałem to zrobić ręcznie w PSie.
Łącznie 8 klatek (tylko lighty), 6 po 5 minut na ISO 1600, jedna 10 minut na ISO 800 i jedna ISO 1600 12 minut.
Canon 5Dmk2 niemodyfikowany, guiding, EQ6, GSO10".

Zdjęcie jest cropem oryginału do jakiś 60-70%, ze względu na koszmarną winietę, oraz fatalne rezultaty korekcji komy w górnych narożnikach (w użyciu był MPPCIII). Resize do wielkości ekranu. Kolor dalej na czuja, zielono-niebieski zafarb z filtra CLS dewastuje kolory i połowa całej obróbki to było ustawienie koloru. Cała obróbka w ACR i PS5.

Będę wdzięczny za uwagi.


Płomień i Koński łeb: NGC2024.jpg
 
Posty: 17
Rejestracja: 09 Paź 2016, 23:12
Miejscowość: Kraków/Maciejowice

 

PostMariusz Świętnicki | 04 Gru 2016, 18:22

Koński Łeb jest wymagającym obiektem. Świetna przejrzystość i niebo o niskim poziomie tła to jeden z podstawowych warunków jakie muszą zaistnieć. Dalsza edycja materiału to sprawa drugoplanowa, którą można ćwiczyć na wiele sposobów. To materiał wyjściowy jest najważniejszy, moim skromnym zdaniem. Trzy lata temu miałem ładne okno pogodowe i udało mi się zebrać trochę klatek tego rejonu, przez Newtona 205/907 z MPCC, na Nikonie D300. Pozdrawiam.
Załączniki
Płomień i Koński łeb: 01.jpg
 
Posty: 205
Rejestracja: 11 Lut 2015, 20:51

 

Postetomee | 06 Gru 2016, 13:54

Mnie podczas ostatniej zimy udało się po raz pierwszy pobawić w H-alfa. Wybór padł na Koński Łeb i Płomień. U mnie mogę toto focić tylko przez jakieś 2 godziny bo potem ucieka nad miasto i tonie w łunie nad horyzontem. Obróbka jeszcze kuleje no ale to hobby więc nie ma co się spieszyć :wink:
Za kolor się jeszcze nie biorę ale jak pogoda pozwoli to trzeba się będzie zmierzyć z nowym wyzwaniem.

13 x 10 min Ha
Załączniki
Płomień i Koński łeb: Konski Leb.jpg
Atiki, Skajłoczery,
Astrodony, Baadery,
Vixeny, Naglery,
Nikony... i inne bajery,
TAK85, EQ6-R, Atik 460Ex,
 
Posty: 51
Rejestracja: 13 Mar 2008, 22:39
Miejscowość: szczecin

Posttayson.82 | 07 Gru 2016, 22:44

Mariusz Świętnicki napisał(a):Koński Łeb jest wymagającym obiektem. Świetna przejrzystość i niebo o niskim poziomie tła to jeden z podstawowych warunków jakie muszą zaistnieć. Dalsza edycja materiału to sprawa drugoplanowa, którą można ćwiczyć na wiele sposobów. To materiał wyjściowy jest najważniejszy, moim skromnym zdaniem. Trzy lata temu miałem ładne okno pogodowe i udało mi się zebrać trochę klatek tego rejonu, przez Newtona 205/907 z MPCC, na Nikonie D300. Pozdrawiam.


w koncu ktos ustawil normalnie kadr!!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 1074
Rejestracja: 03 Lis 2007, 20:38
Miejscowość: Wołomin

PostKubaman | 12 Gru 2016, 21:40

w moim foto jak pisałem musiałem ciąć kadr by pozbyć się komy i winiety
 
Posty: 17
Rejestracja: 09 Paź 2016, 23:12
Miejscowość: Kraków/Maciejowice

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 71 gości

AstroChat

Wejdź na chat