Tani statyw do zamontowania tabletu?

Postjfd | 22 Kwi 2018, 22:33

Witam,

Chciałbym zakupić wysoki statyw do ok 200cm, tak abym mógł na nim zamontować tablet z mapą nieba (SkyGuide na augumented reality).
Znalazłem statywy typu tripod za ok 80-150zł do 190cm oraz oświetleniowe do 230cm (jakość wykonania nie jest dla mnie ważna, ważne żeby stał i można było obracać tabletem w osi X,Y).

Czy możecie polecić coś w miarę niskobudżetowego? Mierze 190cm więc chciałbym spoglądać na tablet z dołu :)

Statyw oświetleniowy:
http://allegro.pl/show_item.php?item=67 ... d00be2ff62

Statyw 190cm (być może trochę zbyt niski):
http://allegro.pl/statyw-video-camrock- ... 71641.html


Dzięki za Wasze podpowiedzi :)

Paweł
 
Posty: 9
Rejestracja: 09 Kwi 2018, 02:04
Miejscowość: Poznań

 

PostDominik Woś | 22 Kwi 2018, 22:44

jfd napisał(a):Witam,

Chciałbym zakupić wysoki statyw do ok 200cm, tak abym mógł na nim zamontować tablet z mapą nieba (SkyGuide na augumented reality).
Znalazłem statywy typu tripod za ok 80-150zł do 190cm oraz oświetleniowe do 230cm (jakość wykonania nie jest dla mnie ważna, ważne żeby stał i można było obracać tabletem w osi X,Y).

Czy możecie polecić coś w miarę niskobudżetowego? Mierze 190cm więc chciałbym spoglądać na tablet z dołu :)

Statyw oświetleniowy:
http://allegro.pl/show_item.php?item=67 ... d00be2ff62

Statyw 190cm (być może trochę zbyt niski):
http://allegro.pl/statyw-video-camrock- ... 71641.html


Dzięki za Wasze podpowiedzi :)

Paweł


Poczekaj, poczekaj, tutaj jest dział Astrofotografia. :roll: Czyżbyś miał zamiar używać statywu i tabletu do fotografowania nieba. :wink: :shock:
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postjfd | 22 Kwi 2018, 23:07

Domek napisał(a):
Poczekaj, poczekaj, tutaj jest dział Astrofotografia. :roll: Czyżbyś miał zamiar używać statywu i tabletu do fotografowania nieba. :wink: :shock:



Jesteście ekspertami od fotografii a co za tym idzie statywów, więc pomyślałem, że znajdę tu najlepszych ekspertów w tym temacie :) :)


Pozdrowienia
 
Posty: 9
Rejestracja: 09 Kwi 2018, 02:04
Miejscowość: Poznań

 

PostDominik Woś | 22 Kwi 2018, 23:17

jfd napisał(a):
Domek napisał(a):
Poczekaj, poczekaj, tutaj jest dział Astrofotografia. :roll: Czyżbyś miał zamiar używać statywu i tabletu do fotografowania nieba. :wink: :shock:



Jesteście ekspertami od fotografii a co za tym idzie statywów, więc pomyślałem, że znajdę tu najlepszych ekspertów w tym temacie :) :)


Pozdrowienia


Wydaje mi się, że dział sprzętowy byłby lepszy aby uzyskać satysfakcjonującą poradę w kwestii statywu. :wink: Do astrofoto zazwyczaj zależy na maksymalnej stabilności, zatem statywy "wysokie" nie są optymalne. Lepszy będzie niższy i bardziej masywny aby zapewnić tą stabilność. :wink:
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postjfd | 23 Kwi 2018, 00:01

Dzięki za odpowiedź :)

Przepraszam w takim razie za niewstrzelenie się w odpowiednią kategorię, temat do usunięcia.



Pozdrawiam
 
Posty: 9
Rejestracja: 09 Kwi 2018, 02:04
Miejscowość: Poznań

 

PostDominik Woś | 23 Kwi 2018, 00:20

jfd napisał(a):Dzięki za odpowiedź :)

Przepraszam w takim razie za niewstrzelenie się w odpowiednią kategorię, temat do usunięcia.



Pozdrawiam


Nie ma za co przepraszać. :wink: Przyznam się, że w zapodane wcześniej linki do Alledrogo nawet nie zamierzałem klikać i tego nie zrobiłem. 8) Za dużo jest na polskich forach oraz w okolicznych serwisach internetowych, nachalnej reklamy lub prób ulokowania zazwyczaj kiepskiej jakości produktów. :wink:
Domyślam się, że nie było to Twoim celem/zamiarem. :D

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postjfd | 23 Kwi 2018, 01:18

Domek napisał(a):Nie ma za co przepraszać. :wink: Przyznam się, że w zapodane wcześniej linki do Alledrogo nawet nie zamierzałem klikać i tego nie zrobiłem. 8) Za dużo jest na polskich forach oraz w okolicznych serwisach internetowych, nachalnej reklamy lub prób ulokowania zazwyczaj kiepskiej jakości produktów. :wink:
Domyślam się, że nie było to Twoim celem/zamiarem. :D

Pozdrawiam,
Dominik



Niestety dzieciństwo się kłania, na alledrogo siedzę od 2000 roku i po prostu szukam tam z nawyku, bo w dedykowanych sklepach poświęconym statywom raczej nie znalazłbym okrutnie taniego chińskiego szajsu :D
 
Posty: 9
Rejestracja: 09 Kwi 2018, 02:04
Miejscowość: Poznań

 

PostJanusz_P. | 26 Kwi 2018, 16:57

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu i mam gdzieś po budowie domu ze 3 takie wysokie statywy pod Halogeny, wysokie na około 2,5m mogę je zbyć po 50 zł za sztukę wyglądają prawie jak nowe bo były raz używane przy wylewaniu płyty stropowej bo zbrojarzom zeszło do nocy...
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 65 gości

AstroChat

Wejdź na chat