IC2118- Głowa czarownicy

Postpatrix | 23 Gru 2019, 22:00

Marcin niedawno wrzucał podobny kadr, ale z RPA. Ja swoją wiedźmę, paliłem ze Smerekowa w beskidzie żywieckim, czyli z jednej z naszych stałych miejscówek. Materiału tyle co kot napłakał, gdyż pod koniec nocy, chciałem zobaczyć, czy w ogóle jest szansa na ten obiekt. No i od tego czasu nie ma pogody, żeby porządnie zająć się tym tematem.

Canon 1100Dmod, Samyang 135mm f2.4, Star Adventurer - 42x150 sek ISO1600

Nie wiem tylko skąd mi się wzięło 150sek :roll: Zawsze daje 120,180,300 itd, ale 150???
Załączniki
IC2118- Głowa czarownicy: wiedzma.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Rejestracja: 07 Maj 2008, 18:04

PostJaLe | 23 Gru 2019, 22:16

Świetnie! Czyli jednak od nas też można.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postpatrix | 23 Gru 2019, 22:23

Dzięki Jarek. Tak, można, a najlepsze jest to, że tej nocy niebo nie było wcale rewelacyjne. SQM-L pokazywał wtedy coś koło 21.25, czyli daleko od tego do czego nas to miejsce przyzwyczaiło. A mimo to jasny obiektyw plus tak mi się wydaję, że też dużo robi tam wysokość npm, która odcina nas od całego "dziadostwa", wiszącego dużo niżej.
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Rejestracja: 07 Maj 2008, 18:04

PostDominik Woś | 23 Gru 2019, 22:41

Super wyszło, można jeszcze ewentualnie delikatnie podciągnąć pyły:

IC2118- Głowa czarownicy: wiedzma2.jpg


Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postpatrix | 23 Gru 2019, 22:57

Tak po cichu liczyłem, że coś "dłubniesz" i się nie zawiodłem. Możesz napisać co dokładnie zrobiłeś? Byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Rejestracja: 07 Maj 2008, 18:04

PostDominik Woś | 23 Gru 2019, 23:35

patrix napisał(a):Tak po cichu liczyłem, że coś "dłubniesz" i się nie zawiodłem. Możesz napisać co dokładnie zrobiłeś? Byłbym wdzięczny.


Postaram się za jakiś czas opisać jak to zrobić ale jeszcze muszę dopracować. Potencjał jest, do tego dość proste, ale jak wiadomo rzeczy najprostsze są jakieś takie trudne. :wink: Tak czy siak kolejka osób, które chciałyby skorzystać już się ustawiła. Pokażę może jeszcze raz potencjał na ostatnim zdjęciu Taysona, który pewnie obraził się na Astromaniaka gdyż unika publikowania zdjęć tutaj (to my się też na niego lekko obrazimy :wink: ). Animacja otwiera się po kliknięciu na miniaturkę:

IC2118- Głowa czarownicy: SH2-240-naWWW_.gif


Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postpatrix | 23 Gru 2019, 23:50

Dominik Woś napisał(a):Tak czy siak kolejka osób, które chciałyby skorzystać już się ustawiła.


W takim razie ustawiam się w kolejce i cierpliwie czekam :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Rejestracja: 07 Maj 2008, 18:04

PostJaLe | 24 Gru 2019, 10:12

Dominik Woś napisał(a):
patrix napisał(a):Tak po cichu liczyłem, że coś "dłubniesz" i się nie zawiodłem. Możesz napisać co dokładnie zrobiłeś? Byłbym wdzięczny.


Postaram się za jakiś czas opisać jak to zrobić ale jeszcze muszę dopracować. Potencjał jest, do tego dość proste, ale jak wiadomo rzeczy najprostsze są jakieś takie trudne. :wink: Tak czy siak kolejka osób, które chciałyby skorzystać już się ustawiła. Pokażę może jeszcze raz potencjał na ostatnim zdjęciu Taysona, który pewnie obraził się na Astromaniaka gdyż unika publikowania zdjęć tutaj (to my się też na niego lekko obrazimy :wink: ). Animacja otwiera się po kliknięciu na miniaturkę:

SH2-240-naWWW_.gif


Pozdrawiam,
Dominik

Powiedziałbym, że najtrudniej wpaść na rozwiązania najprostsze. Bo te skomplikowane rozwiazania każdy wymyśli, ale potem ma trudności z ich realizacją ;)
Zatem, Dominiku czekamy :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostDominik Woś | 24 Gru 2019, 10:58

JaLe napisał(a):Powiedziałbym, że najtrudniej wpaść na rozwiązania najprostsze. Bo te skomplikowane rozwiazania każdy wymyśli, ale potem ma trudności z ich realizacją ;)
Zatem, Dominiku czekamy :D


Dokładnie tak jest Jarku, pokażę też efekt na trochę słabszym materiale znalezionym na sąsiednim forum. Animacja otwiera się po kliknięciu na miniaturkę:

IC2118- Głowa czarownicy: meduza_.gif


Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Posttayson.82 | 24 Gru 2019, 14:27

Dominik Woś napisał(a):
patrix napisał(a):Tak po cichu liczyłem, że coś "dłubniesz" i się nie zawiodłem. Możesz napisać co dokładnie zrobiłeś? Byłbym wdzięczny.


Postaram się za jakiś czas opisać jak to zrobić ale jeszcze muszę dopracować. Potencjał jest, do tego dość proste, ale jak wiadomo rzeczy najprostsze są jakieś takie trudne. :wink: Tak czy siak kolejka osób, które chciałyby skorzystać już się ustawiła. Pokażę może jeszcze raz potencjał na ostatnim zdjęciu Taysona, który pewnie obraził się na Astromaniaka gdyż unika publikowania zdjęć tutaj (to my się też na niego lekko obrazimy :wink: ). Animacja otwiera się po kliknięciu na miniaturkę:

SH2-240-naWWW_.gif


Pozdrawiam,
Dominik


Nie obraził, tylko na PC nie mam zapisanego hasła i nie pamiętam. To pisze z tele. Fajne podciagniecie, ale jakoś nie jestem przekonany że dobrze wyglądałoby na docelowej rozdzielczości. Bardziej tak 50 proc tego co pokazałeś.
Wesołych ;-)
Awatar użytkownika
 
Posty: 1074
Rejestracja: 03 Lis 2007, 20:38
Miejscowość: Wołomin

PostDominik Woś | 24 Gru 2019, 14:57

tayson.82 napisał(a):Fajne podciagniecie, ale jakoś nie jestem przekonany że dobrze wyglądałoby na docelowej rozdzielczości. Bardziej tak 50 proc tego co pokazałeś.
Wesołych ;-)


Do animowanego GIF-a trochę docelowa rozdzielczość nie pasuje (za duży rozmiar na ekranie i pliku). Ale proszę bardzo, możesz sobie porównać z tą, którą zamieściłeś na sąsiednich forach. :wink:

IC2118- Głowa czarownicy: SH2-240-naWWW.jpg.c36c0a32e8bd92a6da973087a06c5e29_.jpg


Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostMaPa | 24 Gru 2019, 16:25

Dominik Woś napisał(a):Postaram się za jakiś czas opisać jak to zrobić ale jeszcze muszę dopracować. Potencjał jest, do tego dość proste, ale jak wiadomo rzeczy najprostsze są jakieś takie trudne. :wink: Tak czy siak kolejka osób, które chciałyby skorzystać już się ustawiła.


:D :D :D

Świat nie będzie taki sam po tym. No i trzeba będzie zacząć obrabiać stare materiały ponownie :mrgreen:
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

PostMaPa | 24 Gru 2019, 16:28

patrix napisał(a):Marcin niedawno wrzucał podobny kadr, ale z RPA. Ja swoją wiedźmę, paliłem ze Smerekowa w beskidzie żywieckim, czyli z jednej z naszych stałych miejscówek. Materiału tyle co kot napłakał, gdyż pod koniec nocy, chciałem zobaczyć, czy w ogóle jest szansa na ten obiekt.


42 klatki to potencjał. Bardzo Fajnie wyszło.
Ja robiłem wszystko aby tak skadrować aby nie było tej jasnej gwiazdy w kadrze.
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 58 gości

AstroChat

Wejdź na chat