Mikrofocuser Lacerta - upgrade kit

Szukacze, nasadki, kolimatory, wyciągi, odraszacze etc.

PostNeferkare | 18 Sie 2013, 19:53

Witam,
Kilka słów na temat tego urządzenia.
Urządzenie przeznaczone jest do wyciągów Crayforda SW do teleskopów Newtona.

Po pierwsze - zamówienie i dostawa.
Sprzęt zamówiłem telefonicznie u jednego z wiodących dystrybutorów we środę po południu (we czwartek święto),
w piątek ok. 11.30 kurier zadzwonił do drzwi. Miłe zaskoczenie - dostawa błyskawiczna i do tego darmowa.
Po drugie - ogólne wrażenie.
Wykonanie dokładne, dopracowane w każdym szczególe, kolorystyka - czarny półmat+elementy chromowane.
Po trzecie - montaż
Niezwykle prosty i szybki - wszystko dokładnie dopasowane - jedynym mankamentem jest brak nacięcia na osi w związku z tym lepiej zastosować oryginalną osikę z wyciągu SW (ma nacięcie i przez to można dokładniej zablokować pokrętła).
Po czwarte - działanie.
Dziś miałem dopiero okazję aby sprawdzić w praktyce co warte jest to "cudo".
Korzystając z czystego nieba postanowiłem popatrzeć na Słoneczko. Okular Vixen 30 mm, power 33,3x, filtr Baader Solar Cont (+ oczywiście ND 5 na tubus) - noooo jasny gwint - ostrzenie perfekcyjne-obraz jak "żyleta" - granulacja, półcienie i kropki ( nie plamy lecz kropki) - idealna ostrość !!!
Okular GSO 15 mm (+ j.w.), power 66,6X - wrażenia j.w.

Podsumowanie:
Perfekcyjne ostrzenie niezwykle proste. Używając zwykłego fokusera trudno było w tak prosty i szybki sposób uzyskać takie efekty !!!
Ocena końcowa
Poziom zadowolenia - 10/10 - jednym słowem urządzenie warte swojej ceny i warte zakupu !!! :D
Na koniec dwa zdjęcia ogólnie prezentujące fokuser.
Załączniki
Mikrofocuser Lacerta - upgrade kit: Dsc00429.jpg
Mikrofocuser Lacerta - upgrade kit: Dsc00430.jpg
Pozdrawiam - Tomek
---------------------------------------------------------
SW 200/1000, eq3-2 na stali, SkyMaster 15x70, EOS 700D+kilka szkieł, kilka okularów i filtrów, mało czasu i mnóstwo chęci.
Awatar użytkownika
 
Posty: 70
Rejestracja: 18 Paź 2011, 19:07
Miejscowość: Kraków

 

Postpawelsz | 20 Sie 2013, 18:38

Identyczne wrażenia miałem u siebie :) zdecydowanie przydatna sprawa, o dużych powerach nie wspominając :)
Bresser-Messier AR-102 102/1000
WO SWAN 33 mm, ES 62 deg 20 mm, Svbony SV154 SWA 15 mm, BCO 10 mm, Starguider ED 8 mm
 
Posty: 89
Rejestracja: 02 Sty 2009, 14:42
Miejscowość: Gorlice

 

Postjointer | 23 Sie 2013, 18:37

Właśnie zamontowałem ten mikrofokuser u siebie i już widzę, że działa elegancko :D

PS. do odkręcenia oryginalnego pokrętła od tej ośki polecam użyć torxa (klucza gwiazdkowego) zamiast imbusa... moja śrubka już zaczęła objeżdżać i ledwo ją wykręciłem - torx zdecydowanie lepiej spasił! Kręcić trzeba z czuciem bo te śrubki lubią się wyrabiać i potem jest stres i pot na czole :wink:

Pozdro!
Synta 12" powered by Lacerta Microfocuser, Scopos 35mm, SW UWA 17mm, SW UWA 13mm, SW UWA 8mm, Baader Genuine Ortho 7mm, GSO ED 2x2", Neodymium Moon & Skyglow, Lumicon OIII, Zhumell VPF, Skylux 70/700 :-)
Awatar użytkownika
 
Posty: 71
Rejestracja: 20 Gru 2008, 15:57
Miejscowość: Silesia

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat