Bino Denkmeier z Akcesoriami.

Szukacze, nasadki, kolimatory, wyciągi, odraszacze etc.

PostKrzysztof_P | 29 Mar 2018, 04:58

Witajcie.

Ponieważ zakupiłem Bino Denkmeiera z akcesoriami postaram się opisać wrażenia z korzystania z tego ustrojstwa.
Leży mi już dość długo w domu i nawet nie miałem jeszcze okazji sprawdzić go na niebie. Ma mi służyć w Maku Intesa 8" jak i myślę powinno się sprawdzić w innych sprzętach.Zakupiłem ze względu na spore przeloty tego Bino i brak winiety nawet w Plosslach TV 32 mm , na co mam osobiście nadzieję.
Zakupiłem zestaw w walizeczce Pelican Case z trzema Barlowami 1,25" które można skręcać ze sobą w różne konfiguracje , korektorem vizualnym 2" o krotności 0.5-0.6X do Maków i SCT dającym wypadkową ogniskową z F10 na F5-F6 w zależności od konstrukcji teleskopu.W zestawie są też noski 2" i 1,25" , złączka jaskółczy ogon.
Muszę poczytać jak to wszystko się je , gdyż nie mam bladego pojęcia jak np. stosować Barlowy.
Niebawem fotki i pierwsze światło.Nigdy nie przepadałem za Bino , gdyż jednoocznie zawsze widziałem więcej detalu na Planetach i Księżycu , ale w obecnej sytuacji sprzętowej , myślę że będzie to udany zakup.
Posiadałem swego czasu dobre Bino Soligora z wbudowanym układem Lunetki Galileusza o niewielkiej krotności , które ostrzyło w Newtonie bez żadnych tam jakichś zbędnych Barlowów , ale Newton nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia i po naoglądaniu się Księżyca i gromad gwiazd w tym Bino , Bino pojechało do kolegi.
Aktualnie tak na oko kompletowałem okulary w parkach , które jeszcze nie wszystkie są w domu , ale będą to mianowicie:
TV Plossle 32 mm , TV Panoptiki 19mm , TV Plossle 15mm , Okulary Siebert UW 70 13mm i TV Plossle 11mm.
Niektóre parki już posiadam a reszta powinna dotrzeć po Świętach.Mam jeszcze zamiar dokupić parkę TV Panoptików 24mm , ale powiedzmy już nie koniecznie , gdyż wspomniany korektor vizualny Richfield Star * Sweeper ™ 2 " 0.5-0.6X powinien pięknie załatwić sprawę z F10 na co najmniej F6 w moim obecnym MK 8".

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P 29 Mar 2018, 05:57, edytowano w sumie 2 razy
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7916
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostDominik Woś | 29 Mar 2018, 09:47

Czyli znalazłeś się w sytuacji, w której ja byłem 11 lat temu. Gratuluję zakupu, czekam na zdjęcia nasadki i akcesoriów. Proponuję aby przy ustalaniu metodologii recenzji wziąć pod uwagę wcześniejsze opracowania z forum:

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=45&t=1417

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=45&t=1599

Dobrze, że zdecydowałeś się jednak wywalić to "beznadziejne" tłumaczenie opisu Denka z netu. :wink: Google jednak nie radzi sobie jeszcze z tłumaczeniami "astronomicznymi/sprzętowymi" i była to straszna niestrawna trawa. :wink:
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 29 Mar 2018, 10:28

To tłumaczenie z Googla ja wywaliłem po przeczytaniu frazy: "Nasza standardowa przeglądarka bokserserska" i poprosiłem Krzysztofa o jego prawidłowe spolszczenie a co do recenzji jakich kolwiek to masz rację że musi w niej brać udział kilka podobnych produktów i musi się to testowanie odbywać w tym samym miejscu i czasie na tym samym sprzecie bo inaczej wszelkie osobne testy przy innej pogodzie i innym niebie nie mają punktu odniesienia i są bardzo niemiarodajne więc takie osobne opisy nie mają statusu recenzji co jest dla nas oczywiste :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDominik Woś | 29 Mar 2018, 10:57

Janusz_P. napisał(a):To tłumaczenie z Googla ja wywaliłem po przeczytaniu frazy: "Nasza standardowa przeglądarka bokserserska" i poprosiłem Krzysztofa o jego prawidłowe spolszczenie a co do recenzji jakich kolwiek to masz rację że musi w niej brać udział kilka podobnych produktów i musi się to testowanie odbywać w tym samym miejscu i czasie na tym samym sprzecie bo inaczej wszelkie osobne testy przy innej pogodzie i innym niebie nie mają punktu odniesienia i są bardzo niemiarodajne więc takie osobne opisy nie mają statusu recenzji co jest dla nas oczywiste :arrow: :idea:


Bardzo słusznie Januszu, trzeba dbać o jakość informacji na Astromaniaku. :D
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postfranek | 29 Mar 2018, 13:37

Czy to jest DENKII :?:
Miałem takie bino,kupione jako używka.Była wyrażna różnica w jasności torów optycznych.Pryzmaty 26mm,przelot 25,5-26mm.
Czasem w jednym torze optycznym,pojawiał się odblask przekręcony o 90*.Gniazda okularowe miały możliwośc niewielkiej korekcji kolimacji.
 
Posty: 1771
Rejestracja: 07 Sie 2009, 15:10
Miejscowość: Bielsko-Biala

PostKrzysztof_P | 29 Mar 2018, 14:13

Witajcie.

Zatem nie będzie to Recenzja tylko moje wrażenia i opinie z korzystania , gdyż posiadam stosunkowo małe doświadczenie z nasadkami Bino i nie mam za bardzo punktu odniesienia , choć kolegi Zbyszka ZP53 Bino też Denkmeiera które sprzedał a nim oglądałem dawało wyrażnie jaśniejsze obrazy i bardziej krystaliczne od Bino WO , generalnie Księżyc wyglądał w nim pięknie i obraz nie był jakiś zdegradowany z widocznie gorszą jakością niż bez użycia Bino.Te obrazy znam dobrze z naszego Obserwatorium , Bino WO też było , ale nie dawało tak jasnych i dobrych obrazów jak z Denkmeiera. Ponadto większe przeloty Denka to możliwość stosowania szerszego zakresu ogniskowych okularów bez widocznej winiety co jest na bardzo duży plus przy stosowaniu małych powiększeń do szerszych pól widzenia , tutaj jest widoczna przewaga nasadki Denkmeiera nad tańszą konkurencją.
Co do Recenzji Teleskopów , Okularów jak i Refraktorów ED to mam spore doświadczenie i obrazy w głowie , tu nie obawiam się pisać , natomiast Bino to mój świeży zakup i wnioski mogą być różne.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P 29 Mar 2018, 16:31, edytowano w sumie 2 razy
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7916
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 29 Mar 2018, 14:16

Domek napisał(a):Czyli znalazłeś się w sytuacji, w której ja byłem 11 lat temu. Gratuluję zakupu, czekam na zdjęcia nasadki i akcesoriów. Proponuję aby przy ustalaniu metodologii recenzji wziąć pod uwagę wcześniejsze opracowania z forum:

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=45&t=1417

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=45&t=1599

Dobrze, że zdecydowałeś się jednak wywalić to "beznadziejne" tłumaczenie opisu Denka z netu. :wink: Google jednak nie radzi sobie jeszcze z tłumaczeniami "astronomicznymi/sprzętowymi" i była to straszna niestrawna trawa. :wink:


Cześć.

Dziękuje za Twoje linki do opisów , które z miłą chęcią przeczytam. :D
Fotki co kupiłem też wstawię jak znajdę chwilę , zakup był bardziej okazjonalny niż planowany , ale mam nadzieję że nie będę tego posunięcia żałował.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7916
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat