8x50 jako guider

Amatorskie modyfikacje sprzętu i budowa teleskopów

Post_blendzior_ | 07 Wrz 2018, 09:58

hej :) Posiadam szukacz prosty GSO 8x50 i chciałbym przerobić go na guider współpracujący z ta kamerą: https://pl.aliexpress.com/item/T7C-Astr ... 50389.html
Czy do połączenia tych dwóch elementów wymagane będzie skracanie tuby czy starczą same złączki? A jeśli tak to jakie konkretnie?
EQ3-2, Canon 450d, Tair 3s, Sonnar 135/3,5, Antares ALP
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Rejestracja: 25 Wrz 2017, 14:33
Miejscowość: Warszawa, Mazowieckie

 

Postkomprez | 26 Wrz 2018, 22:58

Powiem CI tak ... sam posiadam taki guider a nawet dwa ... jeden to przerobiony (skrócony) guider 9x50 ...
Z kamerką ATIK sprawował się dość dobrze natomiast przy ASI120 ... brakło tego skrócenia więc musiałem wykręcić ze swojego szukacza okular i tam wkręciłem
sobie kamerkę za pomocą adapteru ... tak ... będzie on potrzebny bo gwinty są inne ;)
Generalnie ja bym nic nie skracał a tylko zakupił adapter a pózniej pakował sie w przerabianie bo to koszta ... trzeba skrócić i nagwintować ...

Gdybyś chciał ... to ja taki guider posiadam kompletny wraz z szyną i obejmami ... i już mi siedzi zbędny ;)
--------------------------------------
Wydruki 3D na zamówienie - akcesoria astro, części zamienne itp
Wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, odzysk danych.
komprez_ns@o2.pl
------------------------------------
 
Posty: 143
Rejestracja: 02 Mar 2011, 14:10
Miejscowość: Nowy Sącz

 

Post_blendzior_ | 27 Wrz 2018, 12:15

Dzięki za odpowiedź ale ze względu na to że jestem niecierpliwy a zarazem nie mam umiejętności przerabiania kupiłem po prostu gotowy guider z obejmami dzięki czemu wszystko bangla i jest sztywno a koszta sumarycznie byłyby podobne ze względu na wspomniane obejmy i prawdopodobne przeróbki :)
EQ3-2, Canon 450d, Tair 3s, Sonnar 135/3,5, Antares ALP
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Rejestracja: 25 Wrz 2017, 14:33
Miejscowość: Warszawa, Mazowieckie

 

ATM

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

AstroChat

Wejdź na chat