apochroamty.pl

Postmiszka | 24 Cze 2006, 23:50

Witam, wszystkie zainteresowane tematyką apochroamtów osoby zapraszam na nowe forum poswiecone wyłącznie tego typu instrumentom optycznym - www.apochromaty.pl

pozdrawiam
Awatar użytkownika
 
Posty: 57
Rejestracja: 30 Lip 2005, 21:47
Miejscowość: Lublin

 

Postemde | 25 Cze 2006, 00:35

TEST-DZIAŁA!
Chciałem założyć nowy wątek o zmianach na www.astronoce.pl i zaprosić serdecznie użytkowników tego forum do zapoznania się z tym serwisem, ale coś nie mogę założyć nowego wątku...
Podłączę się zatem do tego, albo proszę moderatorów o utworzenie nowego o tytule ASTRONOCE.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 26
Rejestracja: 01 Wrz 2005, 17:32
Miejscowość: Puszczykowo/Poznań

PostGregory | 25 Cze 2006, 00:40

Przetestowalem, napisalem, fotke dolaczylem i dziala wysmienicie. :)

Gratulki. :)

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PostJaLe | 25 Cze 2006, 09:58

Dobry pomysł z tymi Apo, warto będzie poczytać co piszą specjaliści od takiego sprzętu.

Astronoce się rozwijają, chyba ku radości wszystkich którzy chcą wiedzieć więcej na temat porównań i testów.

I tak 3 mać :lol:
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostDominik Woś | 25 Cze 2006, 16:30

emde napisał(a):TEST-DZIAŁA!
Chciałem założyć nowy wątek o zmianach na www.astronoce.pl i zaprosić serdecznie użytkowników tego forum do zapoznania się z tym serwisem, ale coś nie mogę założyć nowego wątku...
Podłączę się zatem do tego, albo proszę moderatorów o utworzenie nowego o tytule ASTRONOCE.pl


Bardzo fajny serwis Emde.

Zajrzałem jednak do pierwszego lepszego wątku "Ustawienie montażu paralaktycznego metodą dryftu" i przeczytałem aby rozpocząć procedurę od wypoziomowania montażu. :roll: Po jakiego czorta poziomować montaż paralaktyczny ? :D Po drugie opis jest niezbyt jasny bo jak to powinno wyglądać dla osób wykorzystujacych diagonal z refraktorem a jak dla posiadaczy SCT (z diagonalem lub bez) ? Pisanie dla samego pisania ma trochę mały sens. 8) Większość posiadaczy teleskopów innych niż Newton korzysta z diagonala. :wink:

Miałem też kiedyś uwagi do testu 80ED, nie mówię nawet o tych plastikowych odrośnikach ale o prostych rzeczach z identyfikacją parki M35 i NGC 2185 widzianą w okularze (chyba NGC2158 co ?). :( Jeśli serwis ma być w pełni profesjonalny trzeba zadbać o szczegóły. :wink: Ilość nie przechodzi zazwyczaj w jakość jak to nam sugerował pewien myśliciel. :wink:

Ale nikt nie jest doskonały więc mam nadzieję, że z czasem będzie to najlepszy serwis w Polsce.

Jeśli chodzi natomiast o Apochromaty.pl to jest to chyba pierwszy serwis tematyczny z dziedziny naszego hobby. Sprzętu tego typu będzie przybywać więc powinno przybywać osób zainteresowanych tą jednak wąską tematyką.

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 26 Cze 2006, 09:26

No niestety pośpiech nie jest dobrym doradcą przy stawianiu nowej strony, też już wysłałem na PW kilka błędów merytorycznych i co gorsze motodologicznych, tak więc liczymy na szybką poprawę błędów i powodzenia chłopaki z nową stroną, niech moc niezależności będzie z Wami i nie bójcie sie napisać prawdy o sprzęcie jak w recenzji w Sky&Telescope że coś jest Be jak rzeczywiście jest BE bo jesteście niezależni (tak sądzę przynajmniej) i nie żyjecie z reklam producentów jak redakcja Skay'a więc możecie mieć własne zdanie, chyba was jeszcze na to stać 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDarek. M | 26 Cze 2006, 13:16

Mnożenie for Astronomicznych jest nienajlepszym wyjsciem ale to oczywiście moje zdanie...
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów

Postzjelon | 26 Cze 2006, 14:41

Darek. M napisał(a):Mnożenie for Astronomicznych jest nienajlepszym wyjsciem ale to oczywiście moje zdanie...


Jestem tego samego zdania. Lepsze jedno drzewo z wieloma gałęziami niż gałęzie bez pnia. Ale może większość osób ma więcej czasu niż ja, aby się rozdrabniać to i gałąź w wazonie się utrzyma.
pozdrawiam Zbyszek
Awatar użytkownika
 
Posty: 187
Rejestracja: 18 Mar 2006, 17:12
Miejscowość: Jaworzno

PostJanusz_P. | 26 Cze 2006, 15:22

To fakt. luźne gałęzie to takie zarośla i krzaki, nie ma to jednak jak solidne drzewo z konarami na wysokości, i cień daje i przejść się da spokojnie obok bez targania portek :wink:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostJaLe | 26 Cze 2006, 16:06

Uważam, że czas zweryfikuje potrzebę istnienia takiego czy innego forum.
Specjalizacja chyba też jest potrzebna 8)
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostRammstein | 26 Cze 2006, 18:08

Większośc takich "kopi" niepopieram ale wasze forum różni się tym że skoncentrowaliście się na czymś konkretnym a nie "skopiowaliście" tego forum a więc życze powodzenia i szybkiego rozwoju
 
Posty: 576
Rejestracja: 16 Gru 2005, 22:09
Miejscowość: Wrocław

PostBogdan J. | 26 Cze 2006, 20:39

Mi też się to podoba!
Astrofotografia i zagadnienia związane z Apochromatami to temat najbardziej mnie interesujący.
Można coś skrobnąć od czasu do czasu lub podzielić się wynikami pracy. Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostDrakos | 28 Cze 2006, 16:07

W sumie można ale jeszcze jedno forum do obskoczenia mi się wcale nie uśmiecha , może pisać o tym tutaj w dziale sprzętowym, to doskonałe miejsce na taki temat :roll:
Kronos 10x50 i dobre chęci.
Soligor MT-750 i dwa dobre okularki LV2,5 oraz LVW-8mm to jest To !
 
Posty: 121
Rejestracja: 26 Wrz 2005, 21:56

PostDarek. M | 29 Cze 2006, 12:30

Stworzyć wątek "Apochromaty" i po krzyku :lol:
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów

Postmarcin122 | 19 Sie 2006, 15:26

kolejne forum i kolejne forum i jeszcze jedno astronomiczne forum.....

to tak jak z naszymi partiami politycznymi: prawica, skrajna prawica, centro prawica, umiarkowana prawica, kato prawica....

a teleskop zawsze pozostanie teleskopem.....
Dwie rury i trochę granatów.
Awatar użytkownika
 
Posty: 20
Rejestracja: 28 Lip 2006, 10:45
Miejscowość: Poznań

PostDominik Woś | 19 Sie 2006, 16:06

marcin122 napisał(a):a teleskop zawsze pozostanie teleskopem.....


Zgadzam się. :D Jednak pomysł aby było tylko jedno forum uważam za ... nie tyle zły ile szkodliwy. :wink:

Apochromaty.pl to trochę jednak inne forum niż polskie ogólnoastronomiczne fora. :wink:

Sam pisuję na dwóch forach - Astromaniak (ogólnoastronomiczne) i Apochromaty (bo sprawy szkiełek APO trochę mnie jednak interesują :wink: ).

Poza Polską masz naprawdę dużo różnych for astronomicznych i sporo tematycznych grup dyskusyjnych i nikogo to nie boli a wręcz one się wzajemnie uzupełniają. :wink: Trzeba trochę tolerancji i zrozumienia. :wink:

Gdyby było tylko jedno forum w Polsce to admini byliby jak bogowie (niestety nawet taka władza uderza do głowy). :wink: Przypominam sobie jak Bartek zamknął na kilka dni A4U bo mu się coś niepodobało. Potem Adam Jesion otworzył inne forum ale w pewnym momencie zaczął je traktowac jak swój własny folwark (kto nie jest ze mną jest przeciwko mnie :D ). Późniejsze próby scalenia for niestety się więc nie udały. 8)

Właśnie z powodu stosowanej (niestety) na forach cenzury masz możliwość wyboru któregoś, na którym możesz się spokojnie wypowiedzieć (oczywiście w granicach regulaminu). Przypominam sobie moje doświadczenia z A4U i Astro-Forum, gdzie w zasadzie jednego dnia zostałem pozbawiony dostępu do możliwości wypowiedzi (ban) i zostałem nieźle obsmarowany i zwyzywany od ostatnich (troli itd.). :wink: Panowie admini chyba się dogadali w kwestii Domka. :wink:

Demokracja to najgorszy z możliwych ustrój ale działa i służy wolności wypowiedzi. :D

Mam nadzieję, że Apochromaty.pl przetrwają spokojnie okres "nięchęci do innych for" i będą się rozwijać przede wszystkim dla dobra posiadaczy refraktorów APO. :D Po to właśnie są fora aby pomagać ludziom i umożliwiać wymianę informacji i doświadczeń, aby bardziej doświadczeni mogli nieść pomoc początkującym a początkujący mieli możliwość z takiej pomocy korzystać. :D

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJaLe | 19 Sie 2006, 16:51

Zgadzam się z Dominikiem. Po za tym samo życie skoryguje potrzebe zaistnienia tego czy innego . Przecież forum "żyje" tylko dzięki aktywnym uczestnikom, jeżeli takich braknie .............

Co z tego, że każdy może stworzyć forum. Ważne jest co z tego wyniknie.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostGregory | 19 Sie 2006, 17:02

Co racja to racja i tez sie pod tym podpisuje. Tymbardziej ze im wiecej bedzie tego typu polskich miejsc w sieci, tymbardziej astronomia w Polsce bedzie rozpowszechniana a to dobrze, ze tak sie wlasnie dzieje. :)

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PostDominik Woś | 19 Sie 2006, 17:05

Michał wie co robi i dobrze, że nie dał się namówić na utworzenie odrębnego działu o APO na jednym z ogólnoastronomicznych forów. :D Wziął sprawy we własne ręce. :D

Pozdrawiam,
Dominik
www.astrophotography.pl
www.astromaniak.pl
www.apochromaty.pl
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostGregory | 19 Sie 2006, 22:24

Domek napisał(a):Michał wie co robi i dobrze, że nie dał się namówić na utworzenie odrębnego działu o APO na jednym z ogólnoastronomicznych forów. :D Wziął sprawy we własne ręce. :D


Wzial, i zrobil to doskonale. :) Gratulacje Michal!

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot], wfifiak oraz 67 gości

AstroChat

Wejdź na chat