Mój astrograf.

PostProt | 21 Lip 2006, 19:34

Witam

Niedawno skończyłem składanie mojego astrografu.

Refraktor ED80+300D, w roli guidera Skylux na PZO+nieprzerobiona vesta 690K, wszystko na CG5 z pełnym systemem L.J.

Image
zdjęcie jeszcze bez mocowania Skyluxa na PZO!

Kupując chiński montaż EQ możemy trafić na udany egzemplarz lub nie, nawet jeżeli poszczęści nam sie i trafimy na lepszy model, trudno nam będzie poprowadzić expozycje powyżej 1 min.
Ja niestety nie trafiłem...!

Na szczęście spaliłem swój firmowy sterownik... i trafiłem na Leszkowy system :P

Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu taki zestaw, naprawde warto!

Zdjęcia mówią same za siebie: 6min Iso 800 okolice Łabędzia, 3min ISO 800 M27.

Image

Image
Tu niestety kłania się obróbka-musze troche poćwiczyć :wink:

Pozdrawiam

Andrzej
 
Posty: 11
Rejestracja: 06 Mar 2006, 17:51
Miejscowość: Koło

PostJaLe | 21 Lip 2006, 19:51

Widzę tu małą prowokacje ;)

Z tą góra w tle z pierszego zdjęcia mam jakieś skojarzenia co do podobnych z Rio :wink: .

A Koło o którym mowa w podpisie Prota znajduje się chyba w Europie środkowej :lol:

Po za tym astrograf jak się patrzy :!:
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostGregory | 21 Lip 2006, 22:16

JaLe napisał(a):Widzę tu małą prowokacje ;)


Alez jaka prowokacja? Raczej kawal bardzo solidnie i dobrze wykonanej pracy! :) Niepokoi tylko to abberacyjne kolko przy jasnej gwiazdce na pierwszym ze zdjec. Np. w MTO zjawisko takie nie ma miejsca. ;-)

Pomimo to, jak widac system Leszka doskonale sprawdza sie rowniez w przypadku innych montazy. :) Ladne punktowe gwiazdy, a do tego dochodzi jeszcze dobra korekcja pola, szeroki kadr w przyzwoitych rozmiarach (takie lubie) i lagodna obrobka. Gratuluje Prot. 8) Wyniki sa wiecej jak przyzwoite.

No, ale musze powiedziec ze do niedawna uruchamialem swoj zestaw mozna powiedziec na cwierc gwizdka albo nawet i nie to. :) Nienajlepsze warunki miejskie nie pozwalaly na wiecej. Niedlugo jednak to sie zmieni za sprawa chociazby tego, ze jade poza miasto. :D Sadze ze uda sie wreszcie przeprowadzic juz te wymarzone, docelowe ekspozycje na pelnej mocy zarowno pod katem zwiekszonej dokladnosci prowadzenia, ustawienia ostrosci, mozliwosci aparatu jak tez samego MTO. :)

Zreszta ostatnie testowe proby to potwierdzily:

Image

Wylaczajac kiepsko ustawiona ostrosc, i jeszcze wysoka temperature otoczenia (nie cierpie szumu), zapowiada sie to pod ciemnym niebem naprawde fajnie. Jednym slowem, bedzie wiecej jak OK. :wink:

Pozdrawiam,
Gregory

ps. w przypadku powyzszego zdjecia dodam tylko ze MTO guidowany byl za pomoca ogniskowej 780 mm. Docelowo lepiej wypada jednak w przypadku SVP guidowanie z ogniskowa 1200 mm i tego nalezy sie trzymac. :)
Gregory
 

PostProt | 22 Lip 2006, 00:26

Dzięki Gregory

Potwierdzam to nie była żadna prowokacja!

PS: Ta aberracja to chyba jakiś jakiś odblask.

Pozdrawiam
 
Posty: 11
Rejestracja: 06 Mar 2006, 17:51
Miejscowość: Koło

PostGregory | 22 Lip 2006, 00:43

Prot napisał(a):Dzięki Gregory

Potwierdzam to nie była żadna prowokacja!

PS: Ta aberracja to chyba jakiś jakiś odblask.

Pozdrawiam


Tak, to jest odblask. Jednak swiatlo czesciowo przechodzilo przez szklo, a w pewnym stopniu odbilo od jednej z wielu wypolerowanych powierzchni soczewki obiektywu, co dokladnie zarejestrowal sensor uzytej kamery.

W zaleznosci od uzytego sprzetu, trzeba liczyc sie z zaletami i mozliwymi do wystapienia utrudnieniami, i laczyc to w kompromisy, starajac sie omijac te utrudnienia.

Nie wiem czy jest juz sprzet idealny, przy ktorym o nic nie musielibysmy sie juz martwic? Chyba nie. ;-)

Pozdrawiam,
Gregory

ps. Bardzo podoba mi sie zdjecie pierwsze. Ladnie widac niebo, ale tez odpowiednio doswietlone wyswietlacze urzadzen dodaly tej magicznosci. Czuc klimat spokojnej, gwiezdzistej nocy. Gratulki. :)
Gregory
 

PostJaLe | 02 Sie 2006, 07:59

Co do tej prowokacji to pisałem o tle zdjęcia Prota z astrografem, a nie o jakiś odblaskach.

Image

Image

Takie luźle skojarzenie, gór typu głowa cukru ;)


Prot, jeszcze raz podkreślam że astrograf jest naprawdę super.
Teraz czekam na Twoje zdjęcia. Myślę, że będą udane.

Jeszcze raz gratuluję.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

AstroChat

Wejdź na chat