Który teleskop wybrać:Celeron C6 czy Messier N5?

PostIras | 16 Sie 2006, 12:42

Jak już wcześniej wspomniałem na forum, planuje zakup reflektora Newton 15cm na montaży paralaktycznym. Planuje zajmować się astrofoto , lecz na razie za pomocą jakiegoś dobrego aparatu analogowego (jakiś Canon czy Nikon z Allegro) i tu mam 2 sprzęty do wyboru
albo Celeron C6NHD na CG-5 (stalowy statyw)
http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... 07c36619b3

lub Meade Messier

http://www.dfoto.pl/sklep/customer/prod ... uctid=1489

Cena jest zbliżona. Mają w sumie ten sam montaż i stalowe rury. Wiem że do Astrofoto to za słabe ale na początek wystarczy (dokupie napęd w dwóch osiach). Więcej plusów przemawia za Messierem, bo ma 2" wyciąg co chyba jest lepsze od 1.25", poza tym ma więcej dodatków. Lecz proszę o radę: Który mi polecacie? Szczeglnie do astrofoto? Jak powiedziałem na początku analogowo a potem chyba nazbieram na jakiegoś Canona EOS300D itp.. Prosze o wskazówki. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
 
Posty: 112
Rejestracja: 13 Sie 2006, 13:48
Miejscowość: Wroclaw

 

Postqbanos | 16 Sie 2006, 13:42

Tylko ze ten messier ma ogniskowa az 1200mm a C6 tylko 750. Dluzsza ogniskoa - trudniej uprowadzic - potrzebny lepszy montaz :lol:
qbanos
 

PostIras | 16 Sie 2006, 14:35

Tez tak uważam.. A jesli chodzi do ten wyciąg 1.25" w Celeronie to czy jest regułą ze obraz winietuje (czy cos takiego-chodzi o pociemnienie na brzegach)? Czy w fotografii z zastosowaniem lustrzanki cyfrowej lub kamery CCD nie ma to znaczenia? Bo w sumie większość telepów ma taki wyciąg,, tylko kurde ten korektor komy to jest 2" :evil:
Awatar użytkownika
 
Posty: 112
Rejestracja: 13 Sie 2006, 13:48
Miejscowość: Wroclaw

 

PostJanusz_P. | 17 Sie 2006, 19:40

Jeśl myślisz o fotografii astronomicznej to mierz w teleskop koniecznie z 2" wyciągiem bo potem się będziesz meczyl i dusul z kadrem z tym winietowaniem i wymieniał i tak wyciąg na 2" więc lepiej zakup od razu telepa z 2" wyciągiem który już przewiduje i umożliwia aplikacje astrofotograficzne 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostIras | 20 Sie 2006, 19:25

No wlasnie, tylko ze z takim wyciągiem to (do 2000 zl) jest dostępny tylko Soligor MT800, który mimo ze ma super wyposażenie to jednak słabiutki chyba montaż do astrofoto.. ale coś za coś..

Moze zamiast tego Celestrona C6 to zainwestowac w Soligor:
http://www.astrokrak.pl/sklep/product_i ... cts_id=238 ???????

PS Gdzie w Polsce można kupić naprawdę dobry montaż do Astrofoto(coś jak VIxen, Takahashi.. bo nie spotkałem się , żeby ktoś sprzedawał)?
Awatar użytkownika
 
Posty: 112
Rejestracja: 13 Sie 2006, 13:48
Miejscowość: Wroclaw

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 67 gości

AstroChat

Wejdź na chat