Polecane lornetki do obserwacji astronomicznych

PostGregory | 21 Sie 2006, 00:31

Moje zdanie dotyczace BPC 20x60 juz wyrazilem. Moim zdaniem to dobra lornetka a mialem juz okazje patrzec przez wiele innych lornetek. Oczywiscie BPC trzeba zamontowac do statywu. Ja wykorzystuje statyw PZO. Jednak takie rozwiazanie ma pewna wade, trudno obserwuje sie obiekty w zenicie. Dlatego polecam np. zuraw P. Poruczki. To ogromna wygoda i przyjemnosc obserwacji.

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

Postaurynka | 21 Sie 2006, 07:06

A może ktoś wie ile kosztuje taka gigantyczna lornetka, jak te dwie przedstawione na fotkach? I gdzie można takie kupić? :?:
Awatar użytkownika
 
Posty: 493
Rejestracja: 09 Sie 2006, 10:55
Miejscowość: Rzeszów/Den-Haag

PostDarek. M | 27 Sie 2006, 11:18

Swoim skromnym zdaniem polecam BPC 20x60... Miałem kiedyś SkyMastera ale ostrośc obrazu i punktowośc gwiazd wydaje sie dużo lepsza w BPC...
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów

PostS_Adam | 27 Sie 2006, 13:22

Lornetka to podstawa ;-). Dla każdego ceniącego się astro-amatora jest niezbędna.

Podaje link do niezłej lornetki (średniak).

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... 89addcbe9a

Pozdrawiam, Adam :-).
Teleskop: Synta 8".
Okulary: SP 10mm, SP 25mm, SW UWA 15mm, SW UWA 9mm.
Lornetka: Kronos 20x60.
Kolimator laserowy
www.poa.home.pl
Znany jeszcze jako: adam_schutterly i adam_astro
Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Rejestracja: 26 Sie 2006, 23:20
Miejscowość: 49°52'34,9'' N | 20°51'10,5'' E

PostJanusz_P. | 28 Sie 2006, 11:03

Jeśli lecieć na rozmiar to rzeczywiście średniak ale jeśli interesuje nas jakość obrazu i trwałość sprzaętu to wyrób chiński w plastiku z fałszywą źrenicą wyjściową czyli znacznie poniżej krytyki w świecie astronomii :roll:
Jakością obrazu, kontrastem i punktowością gwiazd BPC 20x60 bije ją na łeb na szyję :lol:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostMisiak | 28 Sie 2006, 12:25

A ja jestem tym razem pomiędzy Deltą Optical Silver 10x50 i Konicą Minoltą Activa 10x50 WP.FP.
Pomóżcie która bo te się do mojego finału zakwalfikowaly. Zdecydowałam ze BPC na razie dla mnie za cieżki asortyment :P Jeszcze idę na rynek do ikraińców pooglądać ale jakby nic nie było to jestem pomiędzy tymi dwoma powyżej.
poleżałam, teraz raczkuję, aż zacznę chodzić ścieżkami astronomii...
 
Posty: 15
Rejestracja: 19 Sie 2006, 16:50
Miejscowość: Szczecin

PostZbig | 29 Sie 2006, 19:05

Misiak napisał(a):A ja jestem tym razem pomiędzy Deltą Optical Silver 10x50 i Konicą Minoltą Activa 10x50 WP.FP.
Pomóżcie która bo te się do mojego finału zakwalfikowaly. Zdecydowałam ze BPC na razie dla mnie za cieżki asortyment :P Jeszcze idę na rynek do ikraińców pooglądać ale jakby nic nie było to jestem pomiędzy tymi dwoma powyżej.

O Delta Optical Silver nic nie napisze bo jej nie mialem nigdy. Radze jednaprzy zakupie zwrocic uwage na takie parametry jak "trzymanie ostrosci" czy ogolnie rozumiana ergonomia (wygoda) patrzenia a nie tylko parametry optyczne o ktorych mozna poczytac i zmierzyc je dokladnie.
Uzywam Konicę Minoltę Activa 10x50 WP.FP od 3 lat i praktycznie nie mam zastrzezen. Nie ma niestety ostrosci po same brzegi. Ale to cecha lornetek o cenie minimum 2.5 tysiaca PLN. Np. Zeiss 10x50 też nie ma ostrosci po sam brzeg ale Konica jest lzejsza i znacznie lepiej trzyma ostrosc (!). System wykrecanych muszli ocznych to najlepsze jak do tej pory rozwiazanie w lornetkach. Nie tylko, ze mniej jest mozliwosci pojawiania sie rosy na okularach ale przede wsystkim mozna ja dobrze oprzec o "oczodoly" co znacznie zmniejsza drgania. Z powodu tej ergonomii drgania w rekach mojej lornetki 7x50 Zeissa byly znacznie wieksze.
Wady: to kiepski futeral i nienajlepsza nakrywka na okulary.
"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds", Self-Reliance by Ralph Waldo Emerson
Awatar użytkownika
 
Posty: 242
Rejestracja: 18 Kwi 2006, 18:37

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

AstroChat

Wejdź na chat