MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.

Teleskopy zwierciadlano-soczewkowe

PostKrzysztof_P | 12 Lut 2018, 19:53

Witajcie.

Przed chwilą otrzymałem zagraniczną przesyłkę z zakupionym Teleskopem Maka-Cassegraina w wersji STF MIRAGE 8" , F10 , na doskonałej optyce Intes Micro. Teleskop ma parametry D-203,2 mm , F-2030 mm , F10.
Piękna Maszyna , robi wrażenie , niebawem fotki i pierwsze światło o ile pogoda dopisze , teraz trzeba się przyjrzeć bliżej.

Tu Recenzja takiej Maszynki:
http://www.dark-star.it/astronomia-arti ... age-8-mak/


Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postkurp | 12 Lut 2018, 20:04

Cześć Krzysztof. Gratuluję zakupu i czekam na relacje z odpalenia maszynki i jej pierwszego światła. Pozdrawiam. :wink:
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1572
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

PostKrzysztof_P | 12 Lut 2018, 20:31

Cześć Krzysztof.

Dziękuje , właśnie poznaję sprzęt , niebawem wstawię fotki i czekam na pogodę.

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postendriu624 | 12 Lut 2018, 20:46

Gratulacje, widzę że to konkretny maczek , w końcu będzie można poszaleć z nasadką bino. :D
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostKrzysztof_P | 12 Lut 2018, 20:54

Cześć Endriu.

Bino Denkmeier też kupione i czekam na dostawę. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postendriu624 | 12 Lut 2018, 21:00

Krzysztof_P napisał(a):Cześć Endriu.

Bino Denkmeier też kupione i czekam na dostawę. :wink:

Pogody brak ,a prognozy złe :( , do testów na obecną chwilę pozostały anteny i dachy i lampy uliczne.
Ostatnio edytowany przez endriu624, 12 Lut 2018, 21:00, edytowano w sumie 1 raz
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postkurp | 12 Lut 2018, 21:00

Taki teleskop, aż się prosi o dobre bino i porządne okulary do niego. Myślę, że w bino nie tylko obiekty US ale także głębokiego nieba powinny dobrze wyglądać. To już porządna i jeszcze o znośnej jasności apertura.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1572
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

PostKrzysztof_P | 12 Lut 2018, 21:04

Czekam na pogodę , do Bino już mam parki okularów i kompletuję resztę , na start Plossle MEADE Japan , TV Plossle , potem może dwa TV Panopki 24 mm , zobaczymy , albo i LOA 3D 32 mm lub 21 mm. Jak do tej pory nie przepadałem za bino , ale przy tej Aperturze to już chyba warto. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postendriu624 | 12 Lut 2018, 21:06

Z recenzji , bardzo dobrze się prezentuje ustawianie ostrości, pewnie nie ma tam tej przypadłości kiwania lustra, i fokuser pewnie jest już precyzyjny, bo widzę tam dźwignię, gdzie siła podnoszenia lustra jest idealnie w osi. Chyba to najlepsze rozwiązanie.
Ostatnio edytowany przez endriu624, 12 Lut 2018, 21:07, edytowano w sumie 1 raz
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postokroj | 12 Lut 2018, 21:07

Gratuluję zadowolenia życzę. :D
Polarex 102/1500 f-15,,Unitron 75/1200 f-16, Vixen 50/800 f-16, GSO-12" .Lunt 50 Bino Nikon .Vixen SilverTop -5mm,7.5-,10.15,26,TV Ploosl- 10,5 .U Konig- 32 Celestron Ultima 30 42mm.Yashica 7x50.
 
Posty: 1342
Rejestracja: 03 Mar 2008, 21:49
Miejscowość: Tuszyn [pod Łodzią]

PostKrzysztof_P | 12 Lut 2018, 21:22

Cześć Krzychu.

Dziękuje , Proszę parę fotek w domu , Menisk delikatnie przykurzony do przedmuchania co jutro w dzień zrobię. :D
Dostałem go z VB 2" TS , ale kupiłem wcześniej do niego VB Baadera Clicklock 2" w USA u nas aktualnie brak , z tyłu popuszczamy trzy śrubki i mamy ukryte otwory na wlot powietrza pod pierścieniem który normalnie je zakrywa i uchylamy je tylko na czas obserwacji , mam też metalowe mocowanie szukacza z metalowymi obejmami. teleskop posiada przykręconego oryginalnego Dovetaila jak i Dekiel na przód i rączkę do przenoszenia.
Ogólnie Piękna Maszyna , podoba mi się bardzo. :D Nie jest tak bardzo ciężki , myślałem że będzie gorzej , z oryginalnym metalowym odrośnikiem ma długość około 70 cm i waży też około 10kg.Na moim EQ5 SW będzie pracował dobrze. :D

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:
Załączniki
MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.: IMG_0044.JPG
MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.: IMG_0043.JPG
MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.: IMG_0042.JPG
MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.: IMG_0041.JPG
MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.: IMG_0040.JPG
MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.: IMG_0039.JPG
MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.: IMG_0037.JPG
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postsnakersen | 12 Lut 2018, 21:58

Cześć Krzysztof. Zacny sprzęt! Gratulacje. Będę musiał się wprosić na lukanko do Ciebie. :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 209
Rejestracja: 22 Cze 2009, 13:41
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 12 Lut 2018, 22:01

Proszę link do sklepu , gdzie był sprzedawany jak był produkowany , aktualnie firma "STF" nie istnieje , teleskop był składany w Federacji Rosyjskiej przez grupę optyków "Vago" , którzy m.in. pracowali dla firmy STF.
https://www.widescreen-centre.co.uk/ast ... -telescope
To odpowiednik aktualnej wersji APM MK M809 która jest w bogatszej wersji z baflowanym odrośnikiem i wypisanymi dodatkami:
http://www.apm-telescopes.de/en/telesco ... ivery.html
Teleskop ma ponad dwa lata , według korespondencji z człowiekiem , który mi sprzedał teleskop , sprzedający sprawia wrażenie rzetelnego i uczciwego człowieka.Odpisuje cały czas na moje maile i prowadzimy małą korespondencję.Z otrzymanego info , Optyka ma najnowsze warstwy 96% i Menisk wielokrotnie powlekany ze stratą około 1% , był złożony w Federacji Rosyjskiej i był własnością jednego z członków wspomnianej grupy "Vago". Obstrukcja centralna C.O. wynosi 30,5% , czyli stosunkowo mała przeszkoda w porównaniu do 35%-37% SCT.
Dovetail ma trochę inny kąt ścięcia i chyba będę musiał wymienić , sprawdzę to jutro , dużych szukaczy od 60 mm do 70 mm mam trzy sztuki , są oryginalne metalowe obejmy z mocowaniem na szukacz do przykręcenia do OTA , więc to żaden problem i coś mu sklecę.
Szkoda że pogody brak , dzisiaj zapewne siedział bym z nim na balkonie do rana. :D
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 12 Lut 2018, 22:25, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 12 Lut 2018, 22:02

snakersen napisał(a):Cześć Krzysztof. Zacny sprzęt! Gratulacje. Będę musiał się wprosić na lukanko do Ciebie. :D


Cześć Marcin.

Zawsze Zapraszam. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 12 Lut 2018, 22:15

Marcin właśnie Zbyszek ZP53 przed chwilą oglądał Maka i powiedział że z takim sprzętem to już można być jako jednym , czekamy na Marsa i wspólne oglądanko na Kudłaczach , gdzie myślę też będziesz gościem.Zbyszek mówi jak tylko będzie dawał tak dobre obrazy jak Twój poprzedni STF MK 180/1800 mm taki sam jak ten tylko mniejszy brat o około 1" to nic nam więcej do Planet nie potrzeba , bowiem jak Zbyszek zobaczył w moim byłym Maku MK 180 mm Jowisza to swojego Maka od razu sprzedał na giełdzie. :D Taki widok jak był w poprzednim MK 180 mm już był wspaniały , teraz czekam tylko na pogodę i przekonam się jak wypadnie w praktyce różnica Apertury w MK 1". :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 13 Lut 2018, 06:51

Oględziny wstępnie przeprowadzone , stwierdzam że OTA ma lepsze wyczernienie niż mój poprzedni Mak-Cassegrain STF MIRAGE 180/1800 mm , gdyż zarówno tubus w środku jak i odrośnik są bodajże przetoczone na drobniutki gwint i farba czarny mat jest lepszej jakości i nie świeci , to mnie cieszy. Maka STF 180 mm miałem zamiar flockować a w tym Maku nie mam takiej potrzeby. :D
Dovetail też okazuje się że jest w standardzie Vixena i nie ma potrzeby wymiany , to jednak nie Rusek tylko standard Vixen.
Szukacz już jest 62/280 mm z Plosslem TAL 25 mm i kątówką pryzmatyczną dobrą Celestron 1,25" , 2" Baader Clicklock zakręcony , kątówka GSO 99% kwarcowa założona , wszystko się znakomicie prezentuje.
Regulacja ostrości pokrętłem na lustrach pracuje jak po masełku i mam nadzieje że nie będzie żadnego widocznego przesunięcia obrazu nawet w dużych powiększeniach , tak jak miałem w mniejszym poprzednim braciszku Maku STF 180 mm F10.
To już kawał Maszyny i jak tak leży na stole to samymi rozmiarami już robi niezłe wrażenie.Teraz tylko wypatrywać ładnej pogody i można zacząć oglądać :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postzloty_2000 | 13 Lut 2018, 14:17

endriu624 napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):Cześć Endriu.

Bino Denkmeier też kupione i czekam na dostawę. :wink:

Pogody brak ,a prognozy złe :( , do testów na obecną chwilę pozostały anteny i dachy i lampy uliczne.


Krzysztof, może wypatrz jakąś sąsiadkę i zdaj relację: "Ogląd sąsiadki w MK STF - porównanie obserwacji jednoocznych z bino" :-)
Pozdrawiam,
Andrzej

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100
Awatar użytkownika
 
Posty: 934
Rejestracja: 17 Paź 2014, 13:37

 

PostKrzysztof_P | 13 Lut 2018, 15:40

zloty_2000 napisał(a):
endriu624 napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):Cześć Endriu.

Bino Denkmeier też kupione i czekam na dostawę. :wink:

Pogody brak ,a prognozy złe :( , do testów na obecną chwilę pozostały anteny i dachy i lampy uliczne.


Krzysztof, może wypatrz jakąś sąsiadkę i zdaj relację: "Ogląd sąsiadki w MK STF - porównanie obserwacji jednoocznych z bino" :-)


Cześć. :D

To podstawa dziennych testów sprzętu , bez tych doznań wizualnych "ani rusz" a w Bino to uchwycę nawet ze dwie sąsiadki i będzie ekstra w stereo. :D

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 13 Lut 2018, 18:28

Proszę parę fotek po dołożeniu akcesorii , dovetaail w standardzie Vixen i metalowe obejmy z mocowaniem szukacza dostałem w oryginale :wink:
Załączniki
MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.: IMG_0048.JPG
MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.: IMG_0047.JPG
MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.: IMG_0046.JPG
MK STF MIRAGE 8" , F10 , na optyce Intes Micro.: IMG_0045.JPG
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJanusz_P. | 14 Lut 2018, 16:44

Z rozmiarem i przekrojem tego Dovetaila to się producent nie popisał :arrow: :shock: :oops:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostKrzysztof_P | 14 Lut 2018, 16:48

Cześć Januszu.

Dovetail jest wystarczający , ewentualnie jak będzie taka potrzeba to mam inny pełny do podmiany , sprawdzę w praktyce ale jak tak był używany i wszystko było OK , to myślę że będzie jak należy. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJanusz_P. | 14 Lut 2018, 17:13

To długa i ciężka tuba a punkty podparcia są bardzo blisko siebie, zbaczasz w praktyce jak to będzie wyglądać ze sztywnością tego mocowania do tuby... :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostKrzysztof_P | 14 Lut 2018, 17:22

Do lekkich piórek na pewno nie należy , waga z odrośnikiem to około 10 kg , doszły jeszcze akcsoria i myślę że waga wzrośnie do około 11-13 kg max. To już jest sporo przy około 70 cm długości , więc bardzo możliwe że będę musiał wymienić ten dovetail na solidniejszy , pełny , który akurat na szczęście mam w domu.
Czekam na pogodę i wtedy praktyka pokaże co jeszcze należy wykonać , aby sprzęt pracował jak należy.Tak czy siak , jest to już Poważna Maszyna i wymaga Poważnego podejścia do sprawy. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 16 Lut 2018, 23:56

Witajcie.

Dzisiaj było pierwsze światło , co prawda krótko , ale było , teleskop wcześniej godzinkę chłodził się już na balkonie.Pogoda teraz taka sobie , wcześniej było sporo lepiej.
Na montażu EQ5 SW Teleskop pracuje bez problemu i wystarczają oryginalne dwie przeciw wagi 5 kg.
Teleskop wydaje się poprawnie skolimowany i nie stracił kolimacji podczas długiej drogi , to też zaleta tych Maków że dobrze trzymają kolimacje.
Regulus przy około 400X z okularem Pentax XW 5 mm pokazał równomiernie rozłożone prążki dyfrakcyjne.
Szkoda że M42 uciekła mi za dom i już jej nie złapałem.
Sprawdzałem obrazy za i przed ogniskiem są jak należy , ponadto obrazy rozogniskowanych gwiazd są białe jak powinny być przy bardzo dobrych warstwach , miałem kiedyś takiego starszego Maka na słabych warstwach i po porównaniu z moim poprzednim Makiem STF 180 mm F10 te obrazy były widocznie słabsze i tracące tą biel , tu jest wszystko jak należy i oglądać czas zacząć.
Dzisiaj zapewne rano Planety , aby tylko pogoda dopisała i razem ze Zbyszkiem oglądamy.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 17 Lut 2018, 07:50

Dzisiaj rano oglądaliśmy z kolegą Zbyszkiem ZP53 Jowisza u mnie na balkonie nowym MK INTESA 203/2030 mm F10.
Seeng był nie najlepszy , jak i wpierw Jowisz był utopiony w cienkich chmurach , pomimo tego że z mojego balkonu aktualnie Jowisz jest nad miastem i jest zaświetlenie nieba to po przetarciu się chmur wypadł dobrze.
Nagler 12 mm T4 jak i TV Delos 10 mm były w użytku ze względu na Seeng nie dało się więcej zaszaleć. Seeng potem się nieco poprawił jak i chmury uciekły w dal , powiększenia około 170X i 210X pokazały pomimo nie najlepszych warunków pięknie tą Planetę.
Pociemnienia pocięte pasami , cień Ganimedesa chwilami jako czarny okrągły cień na tle pociemnienia biegunowego , białe i czarne chmury poprzyklejane do pasów na tle jasnych stref , kolorek Planety i Detalu bardzo ładny , bardzo dobre warstwy na optyce jak i sama optyka dają o sobie dużo znać.Widać białe chmury , twory atmosfery , owale , itp. na tle jasnych stref.
Przy dobrym Seengu będzie Rewelacja , gdyż dzisiaj przy przeciętnym było naprawdę dobrze , co 8" apertury Maka to 8" a to już naprawdę dużo , Kolega Zbyszek był zadowolony jak i ja , zakup się udał i teleskop już wiem na pewno , że mnie nie zawiedzie.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat