* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Temat postu: Modyfikacje Nikon d7000
PostWysłany: Śro Sie 22, 2018 9:04 pm 

Witam serdecznie zajmuje się może ktoś modyfikacja lustrzanek pod astrofotografie chodzi o pełną abym mógł z niego korzystać też w dzień dodam że dobrze byłoby gdyby to było w okolicach Kielc lub Krakowa

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Modyfikacje Nikon d7000
PostWysłany: Nie Sie 26, 2018 9:07 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Jeśli Baader robi do Nikona szkła korekcyjne przed matrycę do modyfikacji to zapewne się da, w przeciwnym wypadku będzie to niemożliwe z powodu braku odpowiednich materiałów do przeróbki na rynku :arrow: :wink: :roll:

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 27, 2018 5:42 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieliczka
Można użyć filtra do Canona - sprawdzone.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Paź 14, 2018 2:11 pm 

Miejscowość: Wro
Modyfikację możesz zlecić w każdym serwisie aparatów, a jak masz smykałkę to DIY. Swojego Nikona przerobiłem podążając tym linkiem: https://noctilove.co.uk/astro-modification-guide/
Masz tam link do Optic Store na Ebay, gdzie kupisz tafle 5x5 cm szkła borowego, którym po docięciu pod wymiar można zastąpić oryginalny filtr, nie tracąc możliwości ostrzenia na ziemskich dziennych obiektywach. Ale wtedy świat wychodzi bardziej na różowo :).
Nikon D5xxx/D7xxx generalnie nie wymaga przeróbek, uzysk z modyfikacji nie wiem czy jest wart psucia aparatu. Dłuższe ekspozycję plus odpowiednie filtry dadzą praktycznie ten sam efekt, kwestia jak długo światło musisz zbierać.
Mój Nikon po własnej przeróbce zachował sprawność z posługiwania się obiektywami w automatyce, ale ultradźwiękowe czyszczenie filtra przed matrycą jest niemożliwe, tylko odkurzacz po podniesieniu lustra. A to dlatego że podczas przeróbki ten element trzeba odlutować. Optolong produkuje bezinwazyjne filtry-clipsy do Nikonów. Jak chcesz dalej się cieszyć aparatem to rozważ taką opcję.

Tracking: HEQ5+ASI120MC-S

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Paź 14, 2018 11:38 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieliczka
thom napisał(a):
uzysk z modyfikacji nie wiem czy jest wart psucia aparatu. Dłuższe ekspozycję plus odpowiednie filtry dadzą praktycznie ten sam efekt, kwestia jak długo światło musisz zbierać.

Moim zdaniem to nie tylko kwestia długości ekspozycji. Bez modyfikacji gwiazdy "zakrywają" ciemniejsze obszary mgławic, przez co są one praktycznie nie do wyciągnięcia. No i bez moda mgławice wodorowe są bardziej niebieskie, niż czerwone. Mod daje bardzo dużo, no ale coś za coś. Ja właśnie nie wiem co robić, bo jedynego aparatu nie zmodyfikuję, a kupować tańszy pod moda też bez sensu. Jak dotąd staram się unikać focenia mgławic wodorowych, bo słabo wychodzą :)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Tharbad oraz 60 gości