INTES ALTER M500 , Wielki Mały Teleskop Maksutov-Casegrain.

Teleskopy zwierciadlano-soczewkowe

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 08:10

Witajcie.

Wczoraj otrzymałem przesyłkę.Mój nowy nabytek ze stajni INTESA.Fajny mały ekstra sprzęt , zamiast długiego Refraktora APO czy ED , około D-100-110mm.
Alter M500 MK 127/1270mm F10.
https://www.widescreen-centre.co.uk/int ... scope.html
Postaram się opisać wrażenia z użytkowania tej fajnej małej maszynki na niebie.
Maczek będzie wisiał na jednym montażu AZ EQ5 SW z większym bratem Intesa MK 8" F10.
Po lewej stronie montażu AZ GO-TO Intes M500 5" a po prawej Intes MK 8". Taki sobie tandem wymyśliłem.
Teleskop prezentuje się wyśmienicie , ekstra mały lekki Mak 127mm F10.
Kolega Zbyszek ZP53 posiada Maczka SW 127/1500mm , więc na pewno zrobimy jakieś porównanko tych Teleskopów na niebie.
Niebawem Fotki i dalszy opis.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postforem | 22 Lut 2020, 12:49

Nieźle - jest sprzęt, jest zabawa, byle jeszcze było czyste niebo :) Krzysztof, a to jest nowy egzemplarz podlinkowany czy nabyłeś starszy egzemplarz używany? Były w tym modelu jakieś rewizje, zmiany konstrukcyjne w czasie, ile lat ta konkretna konstrukcja jest na rynku? Mam też prośbę, abyś sprawdził jego współpracę z nasadką bino.

Jestem ciekawy Twoich wrażeń i spostrzeżeń, bo M500 ma obstrukcję centralną 34%, a więc znacznie gorszą niż np. 31% w sct8. Oidp pisałeś kiedyś, że OC musi być poniżej 20%, aby sprzęt można było używać do planet, a powyżej tego nie będzie dobrze...
1x0,25", srga 8x32, hd 10x50, se 12x50, zuraw
US: SCT 11" xlt, adv-vx, uniwersał 3.2, bino WO: 2x15, 2x20, 2x32, rk F/6,3
Mm: 4,6,9,15,32,40 Nos: 12,21,25,56,58a,80a
DS & g'n'g: GSO 12", mm: 30,22, xwa: 20,13,9. gso ed2x2"
Awatar użytkownika
 
Posty: 285
Rejestracja: 06 Maj 2018, 12:42
Miejscowość: Silesia Superior

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 14:01

Cześć.

Pisałem myślę trochę inaczej...W planetarnych sprzętach C.O. nie powinno być większe niż 1,57 po średnicy , C.O. tym samym na poziomie 33% a 11% powierzchniowo licząc stosunki powierzchni luster.SCT ma większą przeszkodę niż napisałeś.Maki są z samej zasady lepsze od SCT ze względu na to iż korektor w tym przypadku Menisk wprowadza mniej AC szczątkowej niż płyta korekcyjna Schmidta.Seryjne SCT są na poziomie Strehla 0,8 , wiem o tym na 100%. Zresztą kto poszpera to doczyta , przerzuciłem kilkanaście co najmniej wszelakich SCT od 6"-12" włącznie i znam ich jakość w praktyce w porównaniu do Maków Intesa MK czy to MN.Owszem C.O. na poziomie około 20% jest już tak małe że w praktyce już niewiele psuje nam kontrast obrazu o tym też mozna sporo poczytać w sieci.Porównywałem MK 7" F10 z MN 7" F6 i widać różnicę w obrazie , kontraście na plus.C.O. 33% czy 34% to niewielka różnica na minus i powiedzmy myślę mieści się jeszcze w granicach naciągniętego Kryterium planetarnych sprzętów.Co jest jeszcze ważne mamy optykę w standardzie 1/6L lub lepiej , czyli to wypadkowa całego układu a nie jak w przypadku chińskich wyrobów czy Taiwańskich deklarowana pojedynczego np. LG 1/8L.Ponadto F10 to świetna sprawa w porównaniu z F12 chińskiego Maka SW 127mm. Szersze pola gwiazd z N31 lub Pentaxem XW 40mm około 2*.Wykonanie Teleskopu i użyte materiały są o półkę wyżej niż w chińskim Maku.Regulacja ostrości bez przesunięcia obrazu , to wszystko zalety tej maszynki w porównaniu z chińskimi Makami 127mm przyciętymi do około D-118mm czynnej w praktyce Apertury i C.O. im też z automatu rośnie.Tu pracuje cała Apertura w pełnym zakresie ogniskowych używanych okularów.To rasowy system Maka w wersji Ruttena a nie Gregoryego jak w przypadku chińskich Maczków.Ten system też lepiej sobie radzi z większą ilością Abberek na osi i poza osią układu.Dla mnie osobiście zdecydowanie lepszy sprzęt.Posiadałem w sumie kilkanaście egzemplarzy Maków Intesa , czy to MK czy MN.Jak przetestuję i porównam to wszystko wam opiszę.Kupiłem go jako wypadowy sprzęt , tak na szybkiego.Będzie pracował w tandemie z większym bratem Intesa 8" F10 na montażu SW AZEQ5 lub samodzielnie na jakimś lekkim montażu AZ z GO-TO jak takowy do niego dokupię.Teleskop do tanich nie należy , używki na niemieckich giełdach w dobrym stanie około 1K EURO , ale wychodzę z założenia że wolę jeden dobry wyrób niż garść pół środków.Decyzja indywidualna , ja kupuję sprawdzone i dobre optycznie systemy i jak do tej pory na Intesy nie narzekam.Teleskop współpracuje z BINO , ale potwierdzę Ci to jak sprawdzę w praktyce.Teleskop jest lekki , zwarty i zgrabny w stosunku np. do długiego 100ED. Aperturka D-127mm też już fajna i jako trawellerek dla mnie bardzo dobra.Posiadałem Maczka Intesa MN 127/762mm F6.Mają go odemnie Koledzy Grzegorz i Krzysztof "Bolidy" , jakoś nie sprzedają go tyle lat , wiedzą że to fajny sprzęt , dający czarne Refraktorowe niebo jak to Maki w stosunku do szarego w SCT.Same gwiazdki , ich kolorki i punktowanie , obrazy dyfrakcyjne też widocznie lepsze od SCT , porównywaliśmy w naszym Obserwatorium Maki , SCT , Newtony , Refraktory i Maki dają najładniejsze obrazy Dyfrakcyjne po Refraktorach.Paru Kolegów z naszego Forum posiada Intesy w układzie MK i MN , nie narzekają , wręcz przeciwnie są z nich bardzo zadowoleni.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P 05 Mar 2020, 03:26, edytowano w sumie 2 razy
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Posttomeczz | 22 Lut 2020, 14:18

Przestalbys szukac nowych sprzetow jak bys kupil dobry 5 calowy refraktor.

Szkoda zycia na te lustra
Cóż piękniejsze niż niebo, które jest nad nami.
 
Posty: 516
Rejestracja: 30 Mar 2013, 18:48

 

Postforem | 22 Lut 2020, 14:20

Sorry, za mały offtopic, ale:

Krzysztof_P napisał(a):Seryjne SCT są na poziomie Strehla 0,8 , wiem o tym na 100%.

Ja właśnie czytam, że seryjne scteki ostro jadą z tymi całymi Mewlonami ;) Strehle współczesnych seryjnych sct po .95-.98, wpis #30, user Eddgie, ale wiadomo, każdy ma inne oczy... https://www.cloudynights.com/topic/4423 ... yth/page-2

Koniec offtopic, sorry. Teraz tylko o Twoim nowym nabytku :)
1x0,25", srga 8x32, hd 10x50, se 12x50, zuraw
US: SCT 11" xlt, adv-vx, uniwersał 3.2, bino WO: 2x15, 2x20, 2x32, rk F/6,3
Mm: 4,6,9,15,32,40 Nos: 12,21,25,56,58a,80a
DS & g'n'g: GSO 12", mm: 30,22, xwa: 20,13,9. gso ed2x2"
Awatar użytkownika
 
Posty: 285
Rejestracja: 06 Maj 2018, 12:42
Miejscowość: Silesia Superior

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 14:26

Cześć.

Hah.. posiadałem Świetne APO BORG 125mm z obiektywem Pentaxa Japan, oglądam przez inne APO , m.in CFF , jakoś mnie nie powalają tak aby płacić za nie Krocie.Owszem fajnie by było mieć do Planet przynajmniej 6" Taka APO lub Taka Refraktor 152mm FS.Ale nie 5" , to aktualnie dla mnie stanowczo za mało.Teleskop kupiłem jako Trawellerek , jego zalety są dla mnie odpowiednie.Oglądałem Planety Refraktorami 128 FS , są piękne ale małe niestety "D" ukazuje dużo mniej detalu niż mój obecny Mak 8" F10.Na Kudłaczach były Taki Kolegi Łukasza , obrazy Planet rewelacja jak to z APO a nie z ED.Zapewne kiedyś coś kupię większego z APO , wstrzymuje mnie przede wszystkim rozmiar kolubryny 6" w porównaniu ze zwartą konstrukcją bardzo dobrego też w wizualu rasowego Maka. Przyjedż na Kudłacze Zlot Sierpień 2020r ze swoim Takiem 128mm FS , porównasz sobie sam i się przekonasz w praktyce.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 22 Lut 2020, 14:31, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 14:28

forem napisał(a):Sorry, za mały offtopic, ale:

Krzysztof_P napisał(a):Seryjne SCT są na poziomie Strehla 0,8 , wiem o tym na 100%.

Ja właśnie czytam, że seryjne scteki ostro jadą z tymi całymi Mewlonami ;) Strehle współczesnych seryjnych sct po .95-.98, wpis #30, user Eddgie, ale wiadomo, każdy ma inne oczy... https://www.cloudynights.com/topic/4423 ... yth/page-2

Koniec offtopic, sorry. Teraz tylko o Twoim nowym nabytku :)


To dobra wiadomość , chętnie pooglądam przez taki dobry optycznie 8" SCT i porównam go z moim obecnym Makiem 8". Jak do tej pory nie trafiłem na godziwego konkurenta , Intes 8" jest lepszy na Planetach m.in. od naszego APO ED APM 152/1200mm F8. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJSC | 22 Lut 2020, 14:30

^^
Taaa... przekona się, że jest akurat zły seeing :mrgreen:
Refraktory: TS 102/1122 ED, Vixen 80/1200, SW 80/400, SkyLux 70/700
Newton: SW 200/1000
Mak: Bresser 100/1400
Awatar użytkownika
 
Posty: 2943
Rejestracja: 20 Mar 2015, 13:19
Miejscowość: Słupsk

 

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 14:32

JSC napisał(a):^^
Taaa... przekona się, że jest akurat zły seeing :mrgreen:


Wtedy D-80mm Vixena będzie rządzić na niebie , Na Kudłacze Zapraszamy. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 14:41

Koresponduję aktualnie z jednym chłopem co ma do sprzedania Taka FS 128mm , ale cenka ponad 4K EURO jest moim zdaniem nie adekwatna do tego co nim zobaczę na Planetach , choć wiem że jakość obrazu jest Świetna w tych Refraktorach.Dla mnie tylko i wyłącznie co najmniej 6" a lepiej tak 7".Catalin ma być w tym roku na Kudłaczach z 8" APO CFF , pożyjemy zobaczymy , temat cały czas uważam za otwarty. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostDominik Woś | 22 Lut 2020, 14:54

Jako, że obecnie temat nie ma cech recenzji przeniosłem go do bardziej odpowiedniego działu. :wink:
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 15:09

Dobrze , skoro taka decyzja to nie mam osobiście nic przeciwko.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 15:41

Proszę parę fotek Maczka , muszę zakręcić mu dovetail widoczny na zdjęciu , dobrze że mam jakieś zapasy dovetaili w magazynie. :D :wink:
Załączniki
INTES ALTER M500 , Wielki Mały Teleskop Maksutov-Casegrain.: Intes4..jpeg
INTES ALTER M500 , Wielki Mały Teleskop Maksutov-Casegrain.: Intes3..jpeg
INTES ALTER M500 , Wielki Mały Teleskop Maksutov-Casegrain.: Intes2..jpeg
INTES ALTER M500 , Wielki Mały Teleskop Maksutov-Casegrain.: Intes5..jpeg
INTES ALTER M500 , Wielki Mały Teleskop Maksutov-Casegrain.: Intes1.jpeg
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostTUR | 22 Lut 2020, 16:36

Krzysiek,

Fajny sprzęcik ! Gratuluję zakupu i udanych obserwacji :)
Najpiękniejszego Jowisza widziałem z Maka na Skale. Tyle, ze to był Zeiss 350mm średnicy.
Tak czy inaczej dobry Mak jest zdecydowanie lepszy od SCT. Chętnie popatrzyłbyś natomiast przez takiego TECa 200m apo :)

Pozdro
 
Posty: 1170
Rejestracja: 28 Lip 2005, 21:40

Postwitos | 22 Lut 2020, 17:57

Gratuluje fajnego zakupu. Mój intes M703 ma dotrzeć do mnie w tygodniu i mam nadzieję, że będę zadowolony z zakup tak jak ty :)
witos
 

PostMateusz F | 22 Lut 2020, 18:21

Krzysztof, gratulacje świetnego zakupu!
Newtony : ATM 12" F/6 , ATM 10" , ATM 8" F/9
Refraktory : WO 98 FLT , Vixen 81 SD, 70 APO , Achromat ATM 80 F/15
Awatar użytkownika
 
Posty: 619
Rejestracja: 07 Sie 2017, 09:44
Miejscowość: Andrychów

 

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 18:31

Cześć Koledzy.

Cieszę się że ktoś jeszcze docenia te Teleskopy.
Pawle Maka D-350mm z Obserwatorium na Skale w Krakowie znam.Jest to kawał pięknej maszyny , za dawnych czasów z Krakowskiego PTMA św.p. Janusz wykonywał nim Piękne zdjęcia Planet i Księżyca jeszcze na błonach w kasetach , które to oglądaliśmy wspólnie na poniedziałkowych spotkania w Krakowskim PTMA.Maki TEC F20 czy U.K.to też Super Sprzęt.A APO TEC 8" to już POTĘGA.:D Tomku fajnie że udało Ci się kupić już sporą maszynkę Maka Intesa M703 180/1800mm , Gratulki zakupu , na pewno nie pożałujesz jak pooglądasz nim Księżyc i Planetki , to świetny do tego celu sprzęt.Kompaktowy , wysoce mobilny i z bardzo ładnymi obrazami Planet i Księżyca w praktyce.
Mój nowy nabytek Mak Intesa M500 ma być trawellerkiem do uniwersalnego użytku a nie Planetarnym Pogromcom :D , to przede wszystkim jego rola jako wysoce mobilnego sprzętu , przy już przyjemnej Aperturze 5" F10. :D Mateusz Dziękuje , będę z nim na Kudłaczach , pooglądamy sobie wszystko , Zlot Sierpień 2020r. liczę na waszego Planetarnego Newtona 8" F9. :D

Dużo Pogody Dla Wszystkich. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostTUR | 22 Lut 2020, 20:14

Tak tak razem z Januszem spędziliśmy tam razem wiele nocy obserwacyjnych i natrzaskaliśmy sporo zdjeć analogowymi Praktykami :) Piękne czasy !
 
Posty: 1170
Rejestracja: 28 Lip 2005, 21:40

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 20:24

Pawle szczerze to szkoda że miałem wtedy naście lat i nie mogłem być z wami jako młodszy wtedy kolega.Oglądałem kiedyś tym Dużym Makiem Saturna , sam fakt bycia i obcowania z tak dużym Teleskopem , był wtedy dla mnie niezapomnianym wrażeniem na szereg lat.Miałem wtedy 13-14 lat , ale zdjęcia pamiętam doskonale , jakie Janusz przynosił wtedy na wykłady do PTMA.Na Kozłówek do Pana Jacka byłego Prezesa Krakowskiego Oddziału PTMA też uczęszczałem i tym Refraktorem Zeissem AC 110/1750mm Planetki też oglądałem.Był i Newton ATM 10" , zresztą z bardzo dobrą ręcznie wykonaną optyką. :D Zawsze bardzo miło wspominam te czasy. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 21:17

Cześć.

Dodam jeszcze niezbity fakt iż Maki dają przestrzenne obrazy Planet jak Refraktory w porównaniu z Newtonami i Teleskopami SCT.To też ich atut , często zapomniany w opisach tych konstrukcji Teleskopów. :D Zanim wypowiemy ostatnie zdanie, warto jednak porównać i pooglądać Planety czy Księżyc i inne obiekty naszego nieba wszelakimi konstrukcjami optycznymi w praktyce.Jestem zawsze otwarty na wszelaki nowy nie znany mi sprzęt i z miłą chęcią poczytam o waszych wrażeniach z oglądania przeróżnym sprzętem skarbów nieba. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostTUR | 22 Lut 2020, 21:24

Krzysiek,

Mam nadzieje, że uda mi sie rzucić okiem na planety przez Twojego Maka 20cm.
Może na Kudłaczach :)

Pozdr
 
Posty: 1170
Rejestracja: 28 Lip 2005, 21:40

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 21:34

TUR napisał(a):Krzysiek,

Mam nadzieje, że uda mi sie rzucić okiem na planety przez Twojego Maka 20cm.
Może na Kudłaczach :)

Pozdr


Pawle na pewno , jeżeli tylko pojawisz się na Zlocie. :D Będzie też dużo innego dobrego sprzętu.W imieniu Wszystkich Serdecznie Wszystkich Zapraszamy.Zlot Kudłacze od 20 Sierpnia 2020r. przez okres około 14 dni. :D :wink:

P.S.
Jestem zakręcony na Punkcie Planet , może kiedyś kupię APO 8" i wtedy Wszyscy będziemy mieli okazję Wspaniale pooglądać Planety , kto wie , może coś strzeli mi nagle do głowy i będę się kredytował.Była by wtedy frajda dla Wszystkich i to sprawia mi największą radość , Wspólne oglądanie z Koleżankami i Kolegami przez Wyśmienity Sprzęt. :D :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 22 Lut 2020, 21:41, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostTUR | 22 Lut 2020, 21:36

Może uda mi sie przyjechać :) Przywiozę 11”SCT to pobawimy sie w porównania ;)
 
Posty: 1170
Rejestracja: 28 Lip 2005, 21:40

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 21:39

Oczywiście , każdy z własnym sprzętem Bardzo Mile Widziany. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2020, 22:00

Szczerze to zrobię Wszystko co w Mojej Mocy aby Propagować Tą Wspaniałą Pasję jaką jest Miłośnicza Astronomia w jeszcze szerszym kręgu ludzi niż tyko Astronomiczne Fora i Organizowane Zloty.Na szczęście pomimo mojego słabego już serca nie brakuje mi entuzjazmu i zaparcia oraz uwielbienia do tej Pasji.Będę zawsze propagował miłośniczą Astronomię , Wszędzie Gdzie jest to możliwe co robię od lat i postaram się aby ta Nauka i Pasja była znana jeszcze w większym i szerszym kręgu ludzi , gdyż to Piękna i Wspaniała Sprawa Jest , Oglądanie i Podziwianie Skarbów Nieba Na Własne Oczy w kręgu tak samo zakręconych na punkcie miłośniczej Astronomii jak ja. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat