Dwa bardzo ciekawe filmy Pana Szostka Styczeń 2020

Postekolog | 04 Lut 2020, 23:19

Nie no fajny człowiek, szczupły (dba o zdrowie, może wegetarianin) natomiast kupować jego książki nie zamierzam.
Wątek należy przenieść do (pod)działu gdzie mamy ... Humor.
Einsteina już wielu OBALAŁO ale kończyło się na obalaniu napoju szybkiego zapomnienia (C2H5OH) po obaleniu obalenia :D :D :D

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,687033

"Autorzy zdają się być nieświadomi, że wyważają otwarte drzwi. Od co najmniej pół wieku jest wiadome, że dowolność cechowania jednoczesności pozwala na pewną dowolność wyboru relatywistycznych transformacji pomiędzy układami inercjalnymi. Jest to opisane przystępnie (choć po angielsku) w Wikipedii. Opis ten jest poparty bogatą listą prac źródłowych, które choćby częściowo powinny być cytowane w Szczególnej Teorii Eteru (STE).
Książka STE niewątpliwie zawiera błędy, choćby ten wskazany przez Ebvalaima. Niemniej zasadnicza idea STE, że z transformacji Lorentza można usunąć składnik synchronizacji vx/c2, jest poprawna. Usunięcie to jest równoważne przyjęciu parametru synchronizacji e1 = 0 (patrz arxiv.org/pdf/gr-qc/0409105v2.pdf ). Nie sprawdziłem, czy wszystkie wzory w książce STE są zgodne z takim wyborem parametru synchronizacji, bo jest to zadaniem autorów. Tak czy owak sytuacja jest jasna: jeśli teoria STE konsekwentnie trzyma się wyboru e1 = 0, to nie mówi nic nowego, a jeśli nie, to jest błędna.
Choć takie podsumowanie nie wróży teorii STE entuzjastycznego przyjęcia wśród specjalistów, to warto jeszcze zrozumieć przyczynę wyboru ortodoksyjnej Szczególnej Teorii Względności (STW) mówiącego, że jednoczesność odległych przestrzennie zdarzeń jest względna, skoro wybór ten nie jest konieczny. Dlaczego upierać się, że gdy spacerując obrócimy się na pięcie, to tym zwrotem zmienimy wiek odległych galaktyk o wiele lat? Dlaczego przeczyć zdrowemu rozsądkowi? Dlaczego STW a nie STE?
Dla specjalistów odpowiedź jest oczywista: STW odsłania nam piękno czterowymiarowych obiektów, czterowektorów. W STW czterowektory są proste i symetryczne, natomiast w STE są one brzydkie i koślawe. Opis zaawansowanych teorii, takich jak ogólnej teorii względności czy elektrodynamiki kwantowej, byłby mozolnym i niewdzięcznym zadaniem z użyciem STE. "(Fizyk)


> Nie widzę problemu z OTW, gdyż jest teorią błędną. Wszechświat się nie rozszerza, nie ma czarnych dziur ani ciemnej energii. Poczerwienienie wynika z innych efektów niż odległość tych obiektów. Zresztą ciemnej materii także nie ma.
Pozostawię to bez komentarza. (Fizyk)

"Przedziwna to publikacja.
Przede wszystkim rzuca się w oczy, że praca ukazała się w wydawnictwie Amelia (wydawnictwoamelia.pl/sklep/), niespecjalizującym się w publikowaniu opracowań naukowych, a już z pewnością niemającym nic wspólnego z fizyką, lecz wydającym chyba wszystko, niezależnie od dziedziny i poziomu specjalizacji." (inny dyskutant)

Siema
p.s.
Tak przy okazji rok minął, więc ewentualnie mogę zastanowić się nad funkcja Moderatora lub Administartora Astramaniaka
(co jeszcze nie znaczy że się zgodzę na tę ciężką społeczną pracę).
Awatar użytkownika
 
Posty: 6169
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postmakower | 04 Lut 2020, 23:51

No cóż, za trudny temat dla ciebie, szanowanego uczestnika forum astromaniaka, co ma najwięciej postów w temacie "humor astromaniaka".
To nie dla ciebie tylko dla ludzi co się interesują kosmologia i astrofizyką.
Pozdrawiam i zachęcam do dalszej aktywności na jako forumowy błazen.
------


[quote="ekolog"]Nie no fajny człowiek, szczupły (dba o zdrowie, może wegetarianin) natomiast kupować jego książki nie zamierzam.
Wątek należy przenieść do (pod)działu gdzie mamy ... Humor.
Einsteina już wielu OBALAŁO ale kończyło się na obalaniu napoju szybkiego zapomnienia (C2H5OH) po obaleniu obalenia :D :D :D

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,687033
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

Postekolog | 05 Lut 2020, 00:03

makower napisał(a):No cóż, za trudny temat dla ciebie, szanowanego uczestnika forum astromaniaka, co ma najwięciej postów w temacie "humor astromaniaka".
To nie dla ciebie tylko dla ludzi co się interesują kosmologia i astrofizyką.
Pozdrawiam i zachęcam do dalszej aktywności na jako forumowy błazen.
------


ekolog napisał(a):Nie no fajny człowiek, szczupły (dba o zdrowie, może wegetarianin) natomiast kupować jego książki nie zamierzam.
Wątek należy przenieść do (pod)działu gdzie mamy ... Humor.
Einsteina już wielu OBALAŁO ale kończyło się na obalaniu napoju szybkiego zapomnienia (C2H5OH) po obaleniu obalenia :D :D :D

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,687033


Makower, ale ja do Ciebie nic nie mam to czemu mi ubliżasz. Miałem znakomite oceny i fizykę relatywistyczną wykładaną na studiach dziennych MOICH !!!
Filmik na swój sposób uroczy. Facet druknął grubą książkę, nie wierzy w ekspansję kosmosu :mrgreen: i szuka sobie coś na kształt fanów nowych teorii spiskowych.
Pieniądze (i sława obalacza STW) prawie każdemu miłe.

Siema
EDIT: (po zobaczeniu odpowiedzi)
> Czy ja wiem czy ta istota musi być nieprawdziwa? Dobre geny, prawidłowy styl życia (dieta, aktywność fizyczna itp) oraz odpowiednie poza i voilà :wink:
No jak kobieta to mówi to ustępuję - bez żalu :D
Ostatnio edytowany przez ekolog, 05 Lut 2020, 00:23, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6169
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

PostMartita | 05 Lut 2020, 00:20

Czy ja wiem czy ta istota musi być nieprawdziwa? Dobre geny, prawidłowy styl życia (dieta, aktywność fizyczna itp) oraz odpowiednie poza i voilà :wink:
 
Posty: 54
Rejestracja: 08 Cze 2016, 15:43
Miejscowość: Poznań

 

Postmakower | 05 Lut 2020, 00:34

Doceniam odwagę tych braci. Stają przeciwko utartym prawom a to grozi nawet tym, ze ich wywalą z uczelni.
Ty jestes błaznem i tchórzem bo nawet mimo swoich znakomitych ocen tkwisz w skostniałej uczelni o czym Pan Szostek pisze. I jeszcze sie chwalisz, że łba nie wychyliłeś. Ty nawet odwagi tych ludzi nie jesteś w stanie docenić, czy maja rację czy nie. Skończyłeś studia a one skończyły ciebie. Co zarzuciłeś tym ludziom oprócz inwektyw. Jakies błedy medodologiczne? Błędy w równaniach? Też studiowałem i potrafię docenić prawdziwa odwagę. Ty nie. Po studiach z fizyki relatywistycznej zostałes błaznem na forum astromaniaka. I gnoisz wszystkich, którzy nie są jak ty.

-------

Makower, ale ja do Ciebie nic nie mam to czemu mi ubliżasz. Miałem znakomite oceny i fizykę relatywistyczną wykładaną na studiach dziennych MOICH !!!
Filmik na swój sposób uroczy. Facet druknął grubą książkę, nie wierzy w ekspansję kosmosu :mrgreen: i szuka sobie coś na kształt fanów nowych teorii spiskowych.
Pieniądze (i sława obalacza STW) prawie każdemu miłe.

Siema[/quote]
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

Postekolog | 05 Lut 2020, 00:46

Człowieku, ten Fizyk co jego opinię cytowałem to nie ja ale znam go i jego klasę.
Ja bardzo bym chciał żeby jakiś Szostak czy inny Polak odkrył coś ulepszającego fizykę.
Tutaj wszystko wskazuje na to że jest to szukanie na siłę innych, trudnych do stosowania wzorów.
Zapewniam Cię, że nikt tam na racjonalista.pl nie jest wrogiem takich odkryć tylko tu jest nie tyle odkrycie co przkoślawienie wzorów na rzeczywistość na "mojsze" :?
Filmu nie zakazałem oglądać, nawet pooglądałem spore kawałki.

Siema
Załączniki
Dwa bardzo ciekawe filmy Pana Szostka Styczeń 2020: sss.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6169
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postmakower | 05 Lut 2020, 01:04

ekolog napisał(a):Człowieku, ten Fizyk co jego opinię cytowałem to nie ja ale znam go i jego klasę.
Ja bardzo bym chciał żeby jakiś Szostak czy inny Polak odkrył coś ulepszającego fizykę.
Tutaj wszystko wskazuje na to że jest to szukanie na siłę innych, trudnych do stosowania wzorów.
zapewniam Cię, że nikt ta na racjonalista.pl nie jest wrogiem takich odkryć tylko tu jest nie tyle odkrycie co przkoślawienie wzorów na rzeczywistość na "mojsze" :?
Filmu nie zakazałem oglądać, nawet pooglądałem spore kawałki.

Siema


Teoria Szostaka nie obala szczególnej teori Einstaina. Wzory matematyczne są takie same. Inna iest interpretacja. Nic z tego nie zrozumiałeś. Posłuchaj jeszcze raz a przede wszystkim sprawdż wzory matematyczne. Może coś wykryjesz.
Niestety odsłoniłeś się jako zwolennik strony racionalista.pl co podważa twoje mozliwości poznawcze. Inteligenty człowiek jest zawsze otwary na wszelkie mozliwości. Ty się pokazałeś jako tępy darwinista. Fizyka kwantowa i jej konsekwencje są poza twoim horyzontem poznania.
Pozdrawiam
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

Postmakower | 17 Lut 2020, 23:51

Chciałbym uprzejmie przeprosić forumowicza "Ekolog" z grupy astromaniak.pl za zabyt mocny język, którego użyłem w dyskusji. Przepraszam.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

Postfreeman | 25 Lut 2020, 21:35

ekolog napisał(a):Tak przy okazji rok minął, więc ewentualnie mogę zastanowić się nad funkcja Moderatora lub Administartora Astramaniaka
(co jeszcze nie znaczy że się zgodzę na tę ciężką społeczną pracę).

makower za co ty go przepraszasz?

Ten EKOLOG po wielu kontrowersyjnych wpisach na AM, widać ma się tutaj dobrze jak ryba w wodzie i te jeszcze jego bezczelne zapędy na administrowanie AM.
Odzwierciedla to doskonale naszą aktualną administrację, że pozwala na takie pajacowanie tego astroklauna, który wraca jak zaraza na różne fora od lat, a tylko tu się uchował.
Normalnie astromaniakowy koronawirus.
 
Posty: 6
Rejestracja: 25 Lut 2020, 17:43

PostDominik Woś | 26 Lut 2020, 08:01

freeman napisał(a):
ekolog napisał(a):Tak przy okazji rok minął, więc ewentualnie mogę zastanowić się nad funkcja Moderatora lub Administartora Astramaniaka
(co jeszcze nie znaczy że się zgodzę na tę ciężką społeczną pracę).

makower za co ty go przepraszasz?

Ten EKOLOG po wielu kontrowersyjnych wpisach na AM, widać ma się tutaj dobrze jak ryba w wodzie i te jeszcze jego bezczelne zapędy na administrowanie AM.
Odzwierciedla to doskonale naszą aktualną administrację, że pozwala na takie pajacowanie tego astroklauna, który wraca jak zaraza na różne fora od lat, a tylko tu się uchował.
Normalnie astromaniakowy koronawirus.


Witamy ponownie na AM, długo nie wytrzymałeś. Pozdrowienia od tak nielubianej przez ciebie administracji. :wink:
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

AstroChat

Wejdź na chat