Refraktor 127/1200 Księżyc po opadach deszczu

Postastrodarek | 02 Maj 2020, 09:50

Refraktor 127/1200 canon550D + okular projekcyjny 30mm
Wczoraj zrobiłem zdjęcia Księżyca w zbliżeniu.
Atmosfera o dziwo po opadach była spokojna.
Załączniki
Refraktor 127/1200 Księżyc po opadach deszczu: xxx_2.jpg
Refraktor 127/1200 Księżyc po opadach deszczu: xxx_1.jpg
Refraktor 127/1200 Księżyc po opadach deszczu: xxx.jpg
Pozdrawiam Darek Eq6-r, SW 200/800 carbon , Mak 150+ ASI715, ASI533MC-P, Canon1200D mod,
Awatar użytkownika
 
Posty: 755
Rejestracja: 03 Mar 2010, 16:30
Miejscowość: Nakło nad Notecią -Paterek-

 

Postlulu | 02 Maj 2020, 12:50

To jest Bresser?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postastrodarek | 02 Maj 2020, 13:33

Tak
Pozdrawiam
Pozdrawiam Darek Eq6-r, SW 200/800 carbon , Mak 150+ ASI715, ASI533MC-P, Canon1200D mod,
Awatar użytkownika
 
Posty: 755
Rejestracja: 03 Mar 2010, 16:30
Miejscowość: Nakło nad Notecią -Paterek-

 

Postaza | 22 Maj 2020, 16:39

Odświeżę trochę temat.

Dlaczego stosujesz okular przy tak długiej ogniskowej i prawie F10?
Dodatkowe szkła po drodze powodują dodatkową degradacją obrazu i skutecznie rozwalają całą Twoją pracę.
Staraj się również publikować zdjęcia w prawidłowym ustawieniu obiektu i jako porównanie dodaję swoje zdjęcie tego samego obszaru Księżyca, wykonanego znacznie słabszym teleskopem o zbliżonej ogniskowej.
Kamera z przedłużką w bezpośredniej ogniskowej teleskopu i jest to przerobiona MS LifeCam Studio 2Mpix, 1920x1080 pix, piksel 3x3µm, a zdjęcie z lekką korektą kontrastu i ostrości w PS. Jest to pojedyncza klatka.

Życzę ciekawych prac i ciemnego nieba.
Załączniki
Refraktor 127/1200 Księżyc po opadach deszczu: Porównanie.jpg
SW 203/1200 na Dobsie, SW 80/400 na EQ2 z napędem, Mak-90 na Dobsie ATM, Mak-127 na EQ3-2, lornetki 8x30 i 12x60. trochę szkła Baader, SW, Vixen, UHC-S, UV/IR-Cut, szary, zielony, kamery i inne. Jestem też krótkofalowcem i z tego powodu kilka radiostacji.
 
Posty: 62
Rejestracja: 23 Maj 2015, 01:13
Miejscowość: Legionowo

 

Postastrodarek | 22 Maj 2020, 16:56

Dlatego że ja robie zdjecie canonem a nie kamerka taka czy inną. Raczej jest różnica, prawda. Samo użycie kamerki powoduje że na zdjęciu pojedynczym mamy tylko niewielki wycinek księżyca co odzwierciedla się na powiększeniu.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Darek Eq6-r, SW 200/800 carbon , Mak 150+ ASI715, ASI533MC-P, Canon1200D mod,
Awatar użytkownika
 
Posty: 755
Rejestracja: 03 Mar 2010, 16:30
Miejscowość: Nakło nad Notecią -Paterek-

 

Postastrodarek | 22 Maj 2020, 19:09

Twoje zdjęcie z lewej strony OK ale z prawej przeorane.
Cytuje....Staraj się również publikować zdjęcia w prawidłowym ustawieniu obiektu...... To obowiązują jakieś kanony .....wygięta, szczupła z pośladkami :D .....Czy to trochę nie przesada, wyścig szczurów a gdzie hobby, gdzie zadowolenie ze własnego zdjęcia! Czy Ja muszę robić zdjęcia takie jakie muszą się podobać innym? Człowieku zwolnij w biegu....
Pozdrawiam
Zakochany w pięknie wszechświata. Darek
Pozdrawiam Darek Eq6-r, SW 200/800 carbon , Mak 150+ ASI715, ASI533MC-P, Canon1200D mod,
Awatar użytkownika
 
Posty: 755
Rejestracja: 03 Mar 2010, 16:30
Miejscowość: Nakło nad Notecią -Paterek-

 

PostKrzysztof_P | 22 Maj 2020, 21:35

Cześć Darku.

Tak to twoje indywidualne prace i tak trzymaj. :D
Co prawda nie jestem astro-fotografem , ale może nie wiem jak masz ustawiony aparat , koledzy kiedyś doradzali mi ustawić w Canonie wpierw podniesienie lusterka a dopiero po około 2-3 sekundach wyzwolenie samej migawki , tak aby zdjęcia nie były poruszone od ruchu podnoszonego lusterka.
Dużo Pogody. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postaza | 23 Maj 2020, 03:54

astrodarek napisał(a):Twoje zdjęcie z lewej strony OK ale z prawej przeorane.
Cytuje....Staraj się również publikować zdjęcia w prawidłowym ustawieniu obiektu...... To obowiązują jakieś kanony .....wygięta, szczupła z pośladkami :D .....Czy to trochę nie przesada, wyścig szczurów a gdzie hobby, gdzie zadowolenie ze własnego zdjęcia! Czy Ja muszę robić zdjęcia takie jakie muszą się podobać innym? Człowieku zwolnij w biegu....
Pozdrawiam
Zakochany w pięknie wszechświata. Darek

Również jestem zakochany w pięknie wszechświata obserwowanego przez teleskopy i to od około 60-ciu lat. A mam w tej chwili ich trochę ponad 73. Być może stare i konserwatywne zasady już nie obowiązują, a króluje wszechobecność "jak leci" i to jest dopiero piękne, a także niewątpliwie krańcowo głębokie.
Mam też jeszcze dłuższe inne hobby, co wymieniam w stopce.
Nie chcę być tutaj złośliwy, ale panuj trochę nad poprawną interpunkcją i pisownią drogi Kolego. Wyłącz też trochę swoje emocje.
Cieszę się że trochę ubarwiłem znikający temat.

Pozdrowienia
SW 203/1200 na Dobsie, SW 80/400 na EQ2 z napędem, Mak-90 na Dobsie ATM, Mak-127 na EQ3-2, lornetki 8x30 i 12x60. trochę szkła Baader, SW, Vixen, UHC-S, UV/IR-Cut, szary, zielony, kamery i inne. Jestem też krótkofalowcem i z tego powodu kilka radiostacji.
 
Posty: 62
Rejestracja: 23 Maj 2015, 01:13
Miejscowość: Legionowo

 

Postastrodarek | 23 Maj 2020, 07:47

aza napisał(a):
astrodarek napisał(a):Twoje zdjęcie z lewej strony OK ale z prawej przeorane.
Cytuje....Staraj się również publikować zdjęcia w prawidłowym ustawieniu obiektu...... To obowiązują jakieś kanony .....wygięta, szczupła z pośladkami :D .....Czy to trochę nie przesada, wyścig szczurów a gdzie hobby, gdzie zadowolenie ze własnego zdjęcia! Czy Ja muszę robić zdjęcia takie jakie muszą się podobać innym? Człowieku zwolnij w biegu....
Pozdrawiam
Zakochany w pięknie wszechświata. Darek

Również jestem zakochany w pięknie wszechświata obserwowanego przez teleskopy i to od około 60-ciu lat. A mam w tej chwili ich trochę ponad 73. Być może stare i konserwatywne zasady już nie obowiązują, a króluje wszechobecność "jak leci" i to jest dopiero piękne, a także niewątpliwie krańcowo głębokie.
Mam też jeszcze dłuższe inne hobby, co wymieniam w stopce.
Nie chcę być tutaj złośliwy, ale panuj trochę nad poprawną interpunkcją i pisownią drogi Kolego. Wyłącz też trochę swoje emocje.
Cieszę się że trochę ubarwiłem znikający temat.

Pozdrowienia


Jestem trochę młodszy i niedouczony, no cóż nikt nie jest taki idealny jak kolega. Jestem artystą i mam swoje wyczucie piękna taki tam mały samouk. Wiele moich prac znajduje się w kościołach na całym świecie i wykształcenie nie jest takie ważne. Ważne co w sercu. jeszcze wspomnę o Klubie Yamabushi do którego należę.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do internetu Dariusz Kucharzewski
Pozdrawiam Darek Eq6-r, SW 200/800 carbon , Mak 150+ ASI715, ASI533MC-P, Canon1200D mod,
Awatar użytkownika
 
Posty: 755
Rejestracja: 03 Mar 2010, 16:30
Miejscowość: Nakło nad Notecią -Paterek-

 

Postastrodarek | 23 Maj 2020, 14:45

Krzysztof_P napisał(a):Cześć Darku.

Tak to twoje indywidualne prace i tak trzymaj. :D
Co prawda nie jestem astro-fotografem , ale może nie wiem jak masz ustawiony aparat , koledzy kiedyś doradzali mi ustawić w Canonie wpierw podniesienie lusterka a dopiero po około 2-3 sekundach wyzwolenie samej migawki , tak aby zdjęcia nie były poruszone od ruchu podnoszonego lusterka.
Dużo Pogody. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:


Dziękuję bardzo za rade ale w moim Canonie stosuje LiveView , który w zupełności może zastąpić wstępne podnoszenie lustra. W tych aparatach, gdy włączymy tryb LiveView, lustro jest podnoszone, obraz z matrycy jest na bieżąco wyświetlany na ekranie LCD aparatu i nawet po zrobieniu zdjęcia lustro nie jest opuszczane.

Pozdrawiam i życzę czystego nieba Darek
Pozdrawiam Darek Eq6-r, SW 200/800 carbon , Mak 150+ ASI715, ASI533MC-P, Canon1200D mod,
Awatar użytkownika
 
Posty: 755
Rejestracja: 03 Mar 2010, 16:30
Miejscowość: Nakło nad Notecią -Paterek-

 

Użytkownicy przeglądający to forum: LesioQ, Majestic-12 [Bot] oraz 147 gości

AstroChat

Wejdź na chat