Co jest lepsze SkyView Pro czy EQ5??

PostDominik Woś | 10 Wrz 2005, 20:26

Janusz_P. napisał(a):2 Ampery to niesamowita i koszmarna rozrzutność, powinien zadowolić się 200-300 mA a po ustawieniu na gwiazdę na ekraniku prowadzenia to musi mieć jeden przycisk "ON" i po zawodach :lol:


He he, też taki chcę. Kto to wymyśli i wyprodukuje dostanie pewnie Nobla :lol:

No z tym 2A to trochę przesadziłem pewnie - to jest maksymalny pobór prądu przy rozpoczeciu chłodzenia chipu kamery (tak jest chłodzony w SBIG STV). Normalnie to pewnie max 0,5 - 1 amp.

Co do dorobiena wiejścia autoguidera do SVP to wyobrażam to sobie tak:
- wysyłasz pilota do osoby, która go przerobi (ewentualnie Astrokraka);
- za kilka dni pilot do ciebie wraca z fachowo dorobionym wejściem (pewnie RS232) i instrukcją obsługi jak z tego korzystać :lol:

Podpinasz webkama z laptopem i jedziesz z fotkami po 15 minut :wink:

No i cykasz piękne foty Ameryki, M31 itp.

Niedługo wróci do mnie LXD55 Hypertuned, który odesłałem do USA po tym jak potraktowała go nasza poczta. Zrobimy testy z Gregorym - SVP vs. LXD55 Hypertuned (oczywiście jeśli będzie pogoda :lol: )

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 11 Wrz 2005, 10:22

Wiem, wiem, Domek, jestem marzycielem ale gdyby nie marzenia ludzkości i ich realizacja to do tej pory nie oderwalibyśmy się od zimi ani nie wynaleźli zapewne nawet lunety :wink:

Ps. Co do testów, porównania sam jestem ciekaw jak wypadnie ten hypertuned i co w nim takiego zmajstrowali chłopaki z jego mechaniką :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostGregory | 11 Wrz 2005, 19:32

Witam, daje tym samym cynk, iz wrocilem z kilkudniowego wyjazdu. Wracam a tu takie ladne rzeczy widze.
Gratuluje Januszu pieknej 6 minutowej M31 z SVP :D
Dominiku, chetnie zobacze Twoj podrasowany montaz i porobimy wykresy PEC na nowo :D

Slowo a propo mojego wypadu poza miasto. W sumie zaowocowalo to dwoma pieknymi gwiezdzistymi nocami a wiec moglem troszeczke zaszalec. Za niedlugo jak sadze powinny ukazac sie jakies fajne fotki z mojego zestawienia sprzetowego. Grzaleczka sie sprawdzila, zasilacz tez, o wilgoci moglem zapomniec. Caly sprzet ociekal od wody ale obiektywy byly suchutkie! Genialne urzadzenie :D Pozatym sprzet nie sprawil najmniejszego problemu czyli tym razem mialem okazje sie przekonac, ze wszystko zostalo doszlifowane na medal :) Podsumowanie z wyprawy? Lacznie wykonalem 10 zdjec - 345 minut czasu uplynelo podczas naswietlania. Daje to 5.75 godz. na ktore zlozyly sie nastepujaco takie ekspozycje: 4 razy po 60 minut , 3 razy po 20 minut oraz 3 razy po 15 minut. Wydaje mi sie ze te dwie noce wykorzystalem optymalnie.

Pozdrawiam
Gregory/Meteor

ps. W nocy dzielnie i wytrwale pomagala mi moja Pani, oprocz niej i malego brzdaca, ktory akurat juz poszedl spac, przyplatal sie tez taki maly kotek. Klimat astronocy najwyrazniej mu odpowiadal. Uczestniczyl w nich do samego rana :D

Image
Ostatnio edytowany przez Gregory, 23 Lut 2006, 02:16, edytowano w sumie 1 raz
Gregory
 

PosttomekL | 12 Wrz 2005, 12:09

Janusz_P. napisał(a):Nie bardzo wiem po co mu miała by być jedna klatka :shock:
Ale mogę wypalić na płytce i zgrać mu cały materiał z tej galaktycznej nocy, po co się tak rozdrabniać :lol:
Muszę tylko np dziś w nocy dorobić darki bo wtedy na Andromedzie i jej zdejmowaniu zastał mnie już blady świt i szybko zwaliłem sie w kimono do wygodnego pokoiku w schronisku 8)


OK, cały materiał to jeszcze lepsza rzecz :). Ponieważ jednak trochę się męczyłem ze swoją m31 bardzo chętnie bym się pobawił tym materiałem w celach porównawczo-edukacyjnych. Nie ukrywam też, że jako właściciel obiektywu Pentacon 300/4 (niestety nie posiadam w tej chwili materiału z niego) jestem bardzo ciekaw jak one mają się do siebie, bo faktycznie gabarytowo Rubinar jest zdecydowanie poręczniejszy.

Domek napisał(a):Jedna rzecz nie podoba mi się w Canonie - większość osób nie jest w stanie wyciągnąć z niego koloru (wyjątkiem jest Waldek Małecki, który odwala niesamowitą wprost robotę). Zdjęcia z Canona w większości wyglądają jak wyprane (przynajmniej jak dla mnie). Muszę zobaczyć jaki jest tego powód - czy sprzętowy czy kolor ginie w trakcie obróbki.
Dominik


Co do koloru to moim zdaniem przyczyna jest następująca: im wyższe ISO się stosuje w Canonie tym gorsze kolory się otrzymuje. Sukcesem Waldka jest to, że stara się on również focić na niższych ISO w przeciwieństwie do pozostałej rzeszy, która stosuje praktycznie 800ISO lub 1600ISO. No ale wiadomo, im niższe ISO tym więcej materiału potrzeba, tym dłużej trzeba naświetlać, etc.
Awatar użytkownika
 
Posty: 170
Rejestracja: 03 Sie 2005, 11:55

PostJanusz_P. | 12 Wrz 2005, 12:14

Tą różnicę w kiepskim kolorze na wyzszych ISO tez zauważyłem przy okazji testowania montażu obiektywem krótkoogniskowym na 100 ISO z długimi czasami naświetlania po około 30 i wiecej minut, wtedy kolor był żywszy i lepiej nasysony a nie taki wyblakły i jakby sprany jak przy ISO 800 i większym.
Jak widać pośpiech i tu jest kiepskim doradcą :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDominik Woś | 13 Lis 2005, 11:58

Domek napisał(a):Niedługo wróci do mnie LXD55 Hypertuned, który odesłałem do USA po tym jak potraktowała go nasza poczta. Zrobimy testy z Gregorym - SVP vs. LXD55 Hypertuned (oczywiście jeśli będzie pogoda :lol: )

Pozdrawiam,
Dominik



Melduję, że LXD55 Hypertuned jest już u mnie. Po skombinowaniu statywu do niego myślę, że można będzie przystąpić do testów :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 50 gości

AstroChat

Wejdź na chat