Bratnia pomoc SKY-Watcher HEQ 5 PRO

PostPaweł Baran | 30 Lip 2019, 08:12

Od wczoraj 2019-07-29 jestem posiadaczem nowego montażu do teleskopu, SKY-Watcher 6’’ kupiłem dzięki mojemu bratu, który dopomógł mi pożyczając, co nie, co kasy na ten montaż SKY-Watcher HEQ 5 PRO dla mnie jak by nie on zakończyłbym astrofotografię, myślałem już o sprzedaży kamery Atik dobrze, że do tego nie doszło, teraz nie pozostaje nic innego jak się nauczyć obsługi nowego montażu no i robić zdjęcia miarę dobre a potem super tak jak robią moi koledzy. Na koniec dodam, że nie znam jeżyka angielskiego, więc nauka potrwa zanim połapię, co i jak dobrze, że jest instrukcja w języku polskim. :wink:
Załączniki
Bratnia pomoc SKY-Watcher HEQ 5 PRO: DSCN1391.JPG
Bratnia pomoc SKY-Watcher HEQ 5 PRO: DSCN1392.JPG
Bratnia pomoc SKY-Watcher HEQ 5 PRO: DSCN1390.JPG
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

PostKrzysztof_P | 30 Lip 2019, 14:00

Cześć.

Gratuluję zakupu i Powodzonka w astrofoto.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostPaweł Baran | 31 Lip 2019, 08:25

Dziękuję za gratulacje Krzysztofie pozdrawiam. :wink:
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

Postfizyk5 | 31 Lip 2019, 08:27

Piękna bestyjka. Oby się dobrze prowadziła.
Będą fajne zdjęcia :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
 
Posty: 1037
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:10

 

PostPaweł Baran | 04 Sie 2019, 11:28

Najpierw muszę zapoznać z montażem nauczyć obsługi potem czekać na dobrą pogodę a potem astrofotografia jak mam czas zapoznaję się z montażem, montaż piękny od dawna marzyłem o takim, jak dostałem już do domu złożyłem go sam rodzicie nie wiedzieli wcale o tym, kiedy im pokazałem to byście, że śmiechu pękli, jakie mieli oczyska :shock: :lol: ze zdziwienia. Sam czasem zastanawiam się czy to sen czy naprawdę mam montaż HEQ5, cieszę się na całego, przyszłości mam zamiar kupić większy teleskop chyba 12 cali na razie o tym nie myślę muszę oddać kasę za montaż bratu. :wink:
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

PostPaweł Baran | 03 Wrz 2019, 10:15

No jak to bywa ostatnio, kiedy człowiek nie ma czasu, a jakaś praca w domu i koło domu zawsze jest, znalazłem czas by podłączyć mój nowy montaż HEQ5 PRO do laptopa, podłączyłem tak jak opisują i polecają inni, montaż działa da się sterować za pomocą laptopa, jestem szczęśliwy, jedynie, co mi przeszkadza to głupota ludzka, bo zaczęło się kopanie ziemniaków i każdy pali trawę tak, że ciągnie się smród i smog dymów, potem, kiedy ustąpią już dymy zaczyna się mgła no i muszę czekać, teraz znowu dzisiaj pada przelotny deszcz, są wieczorami mgły, no i tak nie ma, co narzekać ponieważ mam czas na dalsze poznanie montażu, a jak nadejście czas to prędko na łóżeczko nie wrócę :lol: z tego, co widać, bo co tam sam będę robił na łóżku jak będą pogodne noce. Nie mogę się doczekać i jeszcze jedno, kiedy zrobię pierwsze zdjęcie może nie będzie takie cacy dodam tylko na Forach Astronomicznych do pokazania a na FB raczej nie dodam, mam nadzieję, że każdego dnia na wolnym czasie obyczaje montaż na, tyle że będą wychodzić takie zdjęcia by ja był zadowolony, aby coś na nich było widać a nie tak jak to bywało ostatnich latach dodawałem Księżyc Słońce czasem tam jakąś planetę, liczę, że jak już się nauczę to pokuszę się na robienie zdjęć asteroidom, być może kometom no i oczywiście, to, co lubię najbardziej zakrycia gwiazd przez inne obiekty. Inne obiekty też będę robił zdjęcia, bo po to kupiłem montaż. A więc czekajcie cierpliwie na moje efekty zdjęć. :wink:
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

PostMaciek_Cz | 03 Wrz 2019, 10:20

Paweł Baran napisał(a):No jak to bywa ostatnio, kiedy człowiek nie ma czasu, a jakaś praca w domu i koło domu zawsze jest, znalazłem czas by podłączyć mój nowy montaż HEQ5 PRO do laptopa, podłączyłem tak jak opisują i polecają inni, montaż działa da się sterować za pomocą laptopa, jestem szczęśliwy, jedynie, co mi przeszkadza to głupota ludzka, bo zaczęło się kopanie ziemniaków i każdy pali trawę tak, że ciągnie się smród i smog dymów, potem, kiedy ustąpią już dymy zaczyna się mgła no i muszę czekać, teraz znowu dzisiaj pada przelotny deszcz, są wieczorami mgły, no i tak nie ma, co narzekać ponieważ mam czas na dalsze poznanie montażu, a jak nadejście czas to prędko na łóżeczko nie wrócę z tego, co widać, bo co tam sam będę robił na łóżku jak będą pogodne noce. Nie mogę się doczekać i jeszcze jedno, kiedy zrobię pierwsze zdjęcie może nie będzie takie cacy dodam tylko na Forach Astronomicznych do pokazania a na FB raczej nie dodam, mam nadzieję, że każdego dnia na wolnym czasie obyczaje montaż na, tyle że będą wychodzić takie zdjęcia by ja był zadowolony, aby coś na nich było widać a nie tylko jak to bywało ostatnich latach dodawałem Księżyc Słońce czasem tam jakąś planetę, liczę, że jak już się nauczę to pokuszę się na robienie zdjęć asteroidom, być może kometom no i oczywiście, to, co lubię najbardziej zakrycia gwiazd przez inne obiekty. Inne obiekty też będę robił zdjęcia, bo po to kupiłem montaż. A więc czekajcie cierpliwie na moje efekty zdjęć. :wink:


To ja czekam na Twoje zdjęcia i filmiki komet. Uwielbiam takie filmiki pokazujące ruch własny komety na tle gwiazd :wink:
Dlaczego w nocy niebo jest ciemne, skoro patrząc w każdym kierunku, patrzę na jakąś gwiazdę? Heinrich Wilhelm Olbers
Awatar użytkownika
 
Posty: 1198
Rejestracja: 22 Lip 2011, 12:27
Miejscowość: Lublin

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

AstroChat

Wejdź na chat