Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:)

Sklepy, giełdy, okazje, porady, pierwszy teleskop...

Postabc | 06 Maj 2020, 20:06

https://allegrolokalnie.pl/oferta/ts-op ... 80-triplet

Może dla kogoś cena okaże się atrakcyjna, lub potrzebuje części :roll:
 
Posty: 23
Rejestracja: 08 Gru 2018, 11:20

 

Posttowarzysz | 13 Maj 2020, 22:34

SCT Celestron 8'' | Maksutov Meade 7'' | Skytee 2
Vixen HF2-BT81S-A | Nikon Action EX 10x50 CF | Pentax Papilio II 6,5x21 | ATM Nikon TC-E2 2x53

odrobina muzyki mojego autorstwa: towarzystwoelektryczne.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 209
Rejestracja: 27 Lip 2018, 08:24
Miejscowość: Siemianowice Śląskie

PostKrzysztof_P | 14 Maj 2020, 08:38

Cześć.

No niezły jest , wygląda jak "Latawiec" , jeden z pierwszych Braci Wright – Orville i Wilbur , jeszcze skilimowany Laserowo a to drewno , dobrze że nie spłonął i nie doszło do zapłonu podczas kolimacji. :D Można dopytać czy Teleskop posiada jakieś zewnętrzne ślady "ofajcenia". :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postmidimariusz | 14 Maj 2020, 10:42

Krzysztof_P napisał(a):Cześć.

No niezły jest , wygląda jak "Latawiec" , jeden z pierwszych Braci Wright – Orville i Wilbur , jeszcze skilimowany Laserowo a to drewno , dobrze że nie spłonął i nie doszło do zapłonu podczas kolimacji. :D Można dopytać czy Teleskop posiada jakieś zewnętrzne ślady "ofajcenia". :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:


:lol: :lol:
Uśmiałem się do łez....
Synta 12", komplet ES-ów 30; 14; TS HR 7mm; filtry Lumicon 2" OIII, Polaryzacyjny.
DSC, Lornetki 10X50 20X80 TS 25X100

Awatar użytkownika
 
Posty: 811
Rejestracja: 20 Lut 2006, 22:27
Miejscowość: Czerwona Woda k. Zgorzelca

PostKrzysztof_P | 14 Maj 2020, 10:57

midimariusz napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):Cześć.

No niezły jest , wygląda jak "Latawiec" , jeden z pierwszych Braci Wright – Orville i Wilbur , jeszcze skilimowany Laserowo a to drewno , dobrze że nie spłonął i nie doszło do zapłonu podczas kolimacji. :D Można dopytać czy Teleskop posiada jakieś zewnętrzne ślady "ofajcenia". :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:


:lol: :lol:
Uśmiałem się do łez....


Ja też , od rana mam dobry humor i tak jakoś napisało mi się. :lol: :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postabc | 14 Maj 2020, 11:33

Takie czasy. Teraz status poważnego amatora astronomii to minimum 12" na Dobsonie, lub jakiś Cassegrain za nie mniej niż trzy koła używka. Oczywiście sama tuba. Niedługo będzie wstyd się przyznać w stopce do esa 14mm 82 stopni. :lol: Jak dla mnie, oryginalny teleskop, wykonany prawdopodobnie przez młodego zapaleńca, amatora astronomii z już niemałą wiedzą i zacięciem ATM. Tylko tak dalej, to w przyszłości Pan Tomasz może stać się poważną konkurencją dla "Taurusa", a Pan Krzysztof weźmie kredyt hipotetyczny w zastaw za swoje obserwatorium, aby posiadać teleskop firmy "Tomasz". :) Chciał bym w przeszłości mieć taki teleskop, jak w ogłoszeniu. Mój pierwszy ATM przyrząd obserwacyjny nie dorasta wyrobowi Pana Tomasza do Pięt. :( Nie każdemu Władysławowie Drudzy Jagiełło kłócą się między sobą w skórzanych sakiewkach. :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez abc, 14 Maj 2020, 16:38, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 23
Rejestracja: 08 Gru 2018, 11:20

 

PostMaxx | 14 Maj 2020, 15:19

Witam.
Przeglądałem wczoraj OLX ponieważ znajomy w Polsce
myśli o zakupie teleskopu słonecznego.

I co się okazuje ...
są dwie oferty:
1. za 2700 zł
2. za 2000 zł

Może nie byłoby tu nic dziwnego gdyby nie fakt że zdjęcia
i opisy obu są identyczne. Różnią się kontaktem do sprzedającego, miejscem zamieszkania oraz nr telefonu.
No i jak wspomniałem ceną.

Maxx
Załączniki
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): SmartSelect_20200514-152707_OLXpl.jpg
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

PostPawlik | 14 Maj 2020, 15:40

widziałem to PST z ogłoszenia jeszcze jakiś czas temu z ceną coś koło 3000zł. Wysoka cena biorąc pod uwagę że nowy w sklepie można kupić za 3300zł (w Polsce). Sądząc po zdjęciach jest to raczej stare PST (design), warto przed zakupem zapytać o nr seryjny lub datę pierwszego zakupu. Starsze PST mają zazwyczaj zużyte filtry ITF.
Sky Watcher 14" GoTo, TS 152/900 + Daystar Quark, SW AZ-EQ5
 
Posty: 241
Rejestracja: 01 Paź 2009, 13:55

 

PostMaxx | 14 Maj 2020, 15:49

Pawlik napisał(a):widziałem to PST z ogłoszenia jeszcze jakiś czas temu z ceną coś koło 3000zł. Wysoka cena biorąc pod uwagę że nowy w sklepie można kupić za 3300zł (w Polsce). Sądząc po zdjęciach jest to raczej stare PST (design), warto przed zakupem zapytać o nr seryjny lub datę pierwszego zakupu. Starsze PST mają zazwyczaj zużyte filtry ITF.


Cześć. :-)
O tym co piszesz to ja wiem doskonale ;-)
Mi tu chodzi o fakt że obie oferty mają te same foty i opis a pochodzą jakby od dwóch sprzedających ...
Na to chciałem uczulić , ale dzięki za odzew.

pozdr. Maxx
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

PostPawlik | 14 Maj 2020, 16:32

Maxx napisał(a):
Pawlik napisał(a):widziałem to PST z ogłoszenia jeszcze jakiś czas temu z ceną coś koło 3000zł. Wysoka cena biorąc pod uwagę że nowy w sklepie można kupić za 3300zł (w Polsce). Sądząc po zdjęciach jest to raczej stare PST (design), warto przed zakupem zapytać o nr seryjny lub datę pierwszego zakupu. Starsze PST mają zazwyczaj zużyte filtry ITF.


Cześć. :-)
O tym co piszesz to ja wiem doskonale ;-)
Mi tu chodzi o fakt że obie oferty mają te same foty i opis a pochodzą jakby od dwóch sprzedających ...
Na to chciałem uczulić , ale dzięki za odzew.

pozdr. Maxx


Może ktoś kto kupił od pierwszego właściciela odsprzedaje dalej, Nie chciało mu się robić fotek to użył fotek w pierwszego ogłoszenia.
Sky Watcher 14" GoTo, TS 152/900 + Daystar Quark, SW AZ-EQ5
 
Posty: 241
Rejestracja: 01 Paź 2009, 13:55

 

PostMaxx | 14 Maj 2020, 21:55

Pawlik napisał(a):Może ktoś kto kupił od pierwszego właściciela odsprzedaje dalej, Nie chciało mu się robić fotek to użył fotek w pierwszego ogłoszenia.


Dobra.
Nie będę generował nikomu niepotrzebnych wpisów, a jeśli admin uzna temat za nieistotny proszę usunąć.

Dzięki.
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Posttowarzysz | 16 Maj 2020, 21:41

Gdyby ktoś chciał osobiście dostrzec księżyce galilejskie wokół Marsa, ten sprzęt będzie w sam raz: https://olx.pl/oferta/teleskop-z-80-kro ... EVDTi.html
SCT Celestron 8'' | Maksutov Meade 7'' | Skytee 2
Vixen HF2-BT81S-A | Nikon Action EX 10x50 CF | Pentax Papilio II 6,5x21 | ATM Nikon TC-E2 2x53

odrobina muzyki mojego autorstwa: towarzystwoelektryczne.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 209
Rejestracja: 27 Lip 2018, 08:24
Miejscowość: Siemianowice Śląskie

Postlulu | 18 Maj 2020, 01:33

Nie wystarczy chcieć - trzeba dodatkowo wytężyć wzrok.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postlulu | 19 Maj 2020, 12:44

Widzieliście to: https://sprzedajemy.pl/optyka-carl-zeis ... nr61679545 ?
Tekst wygląda na przetłumaczony automatycznie, gość świeżo zarejestrowany w serwisie.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostSmorff84 | 19 Maj 2020, 15:21

Bino ATM
https://www.olx.pl/oferta/teleskop-astr ... EZkEa.html

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
SW N10 GoTo, SW 120/600, Mak150 ,Nex star 5i, AZ- 5, EX 8x40
 
Posty: 517
Rejestracja: 12 Gru 2019, 17:24
Miejscowość: Sosnowiec

 

Postendriu624 | 19 Maj 2020, 16:57

lulu napisał(a):Widzieliście to: https://sprzedajemy.pl/optyka-carl-zeis ... nr61679545 ?
Tekst wygląda na przetłumaczony automatycznie, gość świeżo zarejestrowany w serwisie.

Jeżeli ogłoszenie jest prawdziwe , to jest to prawdziwa gratka dla refraktorowców, to jeden z najlepszych obiektywów jakie kiedykolwiek powstały, cena 5500 zł to jak za darmo.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postwampum | 19 Maj 2020, 22:35

Co prawda nie OLX, ale nie wiedziałem, że są obiektywy fotograficzne wielkości SCT 8".
https://www.facebook.com/groups/polskagieldafoto/permalink/3938141152926458/?sale_post_id=3938141152926458
Refraktor "ZEN_Ottiche" 120 F8 /Zen Ottiche 150 F6,6/ Sky Tee/ ATM-Uniwersal 150/2800/ Vortex Kaibab 18x56/okulary i dodatki
 
Posty: 1196
Rejestracja: 04 Cze 2016, 00:47
Miejscowość: Nowe Skalmierzcye

 

Postlulu | 20 Maj 2020, 12:55

endriu624 napisał(a):
lulu napisał(a):Widzieliście to: https://sprzedajemy.pl/optyka-carl-zeis ... nr61679545 ?
Tekst wygląda na przetłumaczony automatycznie, gość świeżo zarejestrowany w serwisie.

Jeżeli ogłoszenie jest prawdziwe , to jest to prawdziwa gratka dla refraktorowców, to jeden z najlepszych obiektywów jakie kiedykolwiek powstały, cena 5500 zł to jak za darmo.


Dlatego właśnie zwracam uwagę na dziwny tekst i świeżą rejestrację - całość wygląda dziwnie.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostKrzysztof_P | 20 Maj 2020, 13:05

Cześć.

Pani Maria Gutierrez odpisała na mojego maila:

Witam,
Poniewaz mam wszystko tutaj w Hiszpanii, nie sadze, ze jest to opcja dla ciebie, Teleskopu zbiera sie tutaj osobiscie. Byc moze tylko wtedy, gdy jestes przypadkiem tutaj w Hiszpanii, a moze masz tutaj przyjaciela, który móglby je kupic w twoim imieniu.

Cena sprzedazy obejmuje równiez koszt wysylki na adres domowy. Dostawa jest przez DHL i trwa okolo 3 do 5 dni. Jesli zauwazysz po otrzymaniu, ze ci sie nie podoba, mozesz go odeslac.
Jesli zdecydujesz sie go kupic, umowa idzie scisle wedlug zasad i zasad serwisu eBay. Aby rozpoczac oficjalna transakcje, musisz podac mi swoje nazwisko i adres (na fakturze, która znam, gdzie ma zostac wyslana). Po uzyskaniu wszystkich danych rozpoczynam oficjalna procedure, a serwis eBay przesle Ci wszystkie niezbedne informacje i wskazówki. Aby je otrzymac, musisz wplacic pieniadze na konto biznesowe eBay.

Czekam na wiadomosc od ciebie!
Z przyjacielskimi pozdrowieniami,
Maria

Co Panowie o tym myślicie , ja osobiście widzę tylko zakup za pośrednictwem Pay Pala , aby była możliwość reklamacji jak przyjdzie obiektyw SKY-LUXA w Celi ZEISSA. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postendriu624 | 20 Maj 2020, 13:45

Pozostaje prosić o dodatkowe fotki obiektywu wykonane w odległości 2 m i z jakimś obiektem umieszczonym za obiektywem w podobnej odległości, lub w większej, pozwoliło by to wstępnie oszacować ogniskową obiektywu, oraz pod różnymi kątami aby oszacować wstępnie krzywiznę soczewek, po fotce na sprzedajemy.pl można sądzić że to jest ten obiektyw Zeiss. Wyraźnie widać że jest do dublet z dwóch soczewek, w internecie jest wiele fotek tego obiektywu więc można porównać fotkę sprzedawanego obiektywu.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostKrzysztof_P | 20 Maj 2020, 14:17

endriu624 napisał(a):Pozostaje prosić o dodatkowe fotki obiektywu wykonane w odległości 2 m i z jakimś obiektem umieszczonym za obiektywem w podobnej odległości, lub w większej, pozwoliło by to wstępnie oszacować ogniskową obiektywu, oraz pod różnymi kątami aby oszacować wstępnie krzywiznę soczewek, po fotce na sprzedajemy.pl można sądzić że to jest ten obiektyw Zeiss. Wyraźnie widać że jest do dublet z dwóch soczewek, w internecie jest wiele fotek tego obiektywu więc można porównać fotkę sprzedawanego obiektywu.


No Endriu , wiesz co kobitka ponoć nie wie za bardzo z czym ma do czynienia i ma zrobić fotki , itp... :lol: :D Dajesz popalić , jakie szacowanie , Endriu zejdż na Ziemię. :D Na razie korespondencja trwa , zobaczymy co z niej wyniknie. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 20 Maj 2020, 14:19

Chyba zaraz Zmykam stąd nie mogę.Endriu Przepraszam , ale nie wytrzymałem.Wiesz czego Ty oczekujesz od bidnej kobitki czy tam kogoś innego??? :lol: :D :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P 20 Maj 2020, 14:24, edytowano w sumie 2 razy
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 20 Maj 2020, 14:23

Pani Maria Guterriez nie posiada Pay Pala i chce przelew Bankowy , może to Pan Marian Gutierrez , potrzebuje pilnie Funduszy. :lol: Coś mi tu zalatuje Wałem. :lol: Zobaczymy co dalej odpisze. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 20 Maj 2020, 14:39

Hah...Pani Maria to chyba będzie Pan Marian , nie chce odpisać i podać swojego numeru telefonu aby nasz kolega z Hiszpanii do niej , niego zadzwonił w sprawie zakupu. :lol: Coraz bardziej jestem pewny wałka. :lol: Może ktoś chce kupić obiektyw ZEISSA AS 150/2250mm za 1/10 wartości jego ceny , to napiszę Prośbę o podanie numeru konta z pełnym danymi do wpłaty. :D :wink:

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwfifiak | 20 Maj 2020, 15:39

Krzysztof_P napisał(a):Pani Maria Guterriez nie posiada Pay Pala i chce przelew Bankowy , może to Pan Marian Gutierrez , potrzebuje pilnie Funduszy. :lol: Coś mi tu zalatuje Wałem. :lol: Zobaczymy co dalej odpisze. :wink:


Hej!!!
Pragnę przypomnieć jak mnie Włoch wyrolował na eBay'u. Też nie miał Pay Pala. Do dzisiaj działa i naciąga innych. Policja nic nie wskórała, eBay nic nie zrobił. Nawet nie raczyli odpowiedzieć Policji na oficjalne pisma (tak twierdzi Policja). Płacąc przelewem, podejmuje się wielkie ryzyko.

Pozdrawiam Wojtek.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

AstroChat

Wejdź na chat