Teleskop czy zabawka Vixen 50/800 f-16

Vintage, retro - czyli zabytki i astro-optyczne starocie. Ciekawe znaleziska, zakupy, renowacja, wrażenia z obserwacji...
Zablokowany temat

Postendriu624 | 21 Wrz 2019, 14:47

Danielu, jesteś 10 lat na tym forum , nikt nie zna tak użytkowników jak Ty. Nie wspomnę że dodatkowo jesteś bardzo lubiany i cenionym Kolegą.
Ja sam darzę Cię dużym szacunkiem, więc niech to będzie nauczką na przyszłość, i ja traktuję to jako błąd w sztuce moderowania, i czysty przypadek , błąd w używaniu klawisza usuń post.
Mam nadzieję że inni użytkownicy z usuniętymi postami również potraktują to jako błąd w klawiszologi komputerowej.
Dla mnie jest ważne , że cała zaistniała sytuacja została wyjaśniona.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postwampum | 21 Wrz 2019, 15:24

Badzo dobrze że Daniel usunął dużą cześć tego wątku, bo większa część to był po prostu "śmietnik".
Poszło z automatu kasowanie po stronie, bo fizycznie nie ma czasu przeczytac 80 wpisów z cytatami i zostawić te wartościowe a reszta do kosza....pamietajcie, że rozmawiamy o jednym watku (a gdzie reszta).
Ewidentnie brakuje "twardej ręki" Ś.P. Janusza - jak on to robił, że trafiał do każdego i trzymał ład i porządek, często gasząc delikwenta jednym krótkim zdaniem.....
Refraktor "ZEN_Ottiche" 120 F8 /Zen Ottiche 150 F6,6/ Sky Tee/ ATM-Uniwersal 150/2800/ Vortex Kaibab 18x56/okulary i dodatki
 
Posty: 1196
Rejestracja: 04 Cze 2016, 00:47
Miejscowość: Nowe Skalmierzcye

 

Postlukost | 21 Wrz 2019, 15:33

Tak myślisz? Otóż polityka jak to ładnie ująłeś "twardej ręki" nie prowadzi do niczego innego, tylko zubożenia forum (każdego), bo userzy po prostu odchodzą lub przestają się udzielać. Usuwanie postów to ostateczność - wywala się wpisy obraźliwe lub idiotyczne (płaska Ziemia itd).
 
Posty: 998
Rejestracja: 28 Lis 2009, 20:10

 

Postlolak89 | 21 Wrz 2019, 15:56

Ja sam poprosiłem Daniela o usunięcie swoich postów. Chciałem się wyłączyć z tej farsy pseudorecenzji bo jak się okazało ważniejsze jest "zadowolenie z obserwacji" niż merytoryczne podejście do RECENZJI TELESKOPU . Także ja do Daniela nic nie mam i dziękuję że mnie skasował.
lolak89
 

PostMaciek_Cz | 21 Wrz 2019, 16:00

Ja się nie obrażam. W szczególności, że do dalszej dyskusji powstał nowy wątek, który pozwoli znaleźć odpowiedzi na pewne pytania, tylko żeby nie został skasowany:D A skasowane linki mogę szybko odtworzyć bo znam te treści od dawna i wiem gdzie szukać.
Dlaczego w nocy niebo jest ciemne, skoro patrząc w każdym kierunku, patrzę na jakąś gwiazdę? Heinrich Wilhelm Olbers
Awatar użytkownika
 
Posty: 1198
Rejestracja: 22 Lip 2011, 12:27
Miejscowość: Lublin

 

Postkjacek | 21 Wrz 2019, 21:47

Panowie, Wy serio tak poważnie piszecie o tej lunetce? Jeszcze mogę zrozumieć lornetkę 10x50 bo ma szerokie pole. Ale jakie szczegóły można uzyskać na planetach z 50mm? Długa ogniskowa zwiększa trochę jakość optyki na jasnych obiektach, malutka apertura jest dużo mniej podatna na seeing, prawda.
Ale nikt nie przeskoczy praw fizyki. To za mała apertura do tego by uzyskać sensowne szczegóły na planetach.
Wątpię czy przerwę Cassiniego można zobaczyć.
Najlepsze obrazy planet widziałem z Maka 150 i 180. Obrazy z Maka 127 były już dużo uboższe w detale.
Obrazy z SCT8 i wyżej też są akceptowalne.
Nie wspomnę tu o refraktorach ale o aperturze 100mm i więcej, ED czy APO.

A usuwanie postów jest po prostu bardzo nieeleganckie...
Refraktor Messier AR-102XS 102/460 ED
Refraktor TS ED doublet APO 100/600 na Fpl53
 
Posty: 417
Rejestracja: 18 Lut 2015, 16:43
Miejscowość: Żukowo (Kaszuby)

 

Postjerzej | 21 Wrz 2019, 23:00

Jakkolwiek brzmi to podejrzanie koledzy dostarczyli podstawy teoretyczne a także mdzin linki do obserwacji włącznie z DS na podstawie których można powiedzieć ze 80 mm obiektywu achro dobrej japońskiej marki choć także pzo jest obiecujące można uznać za optymalna średnice teleskopu. Niewrażliwe na seeing, powerować można do 3 lub 4D. Przy źrenicach 0.5 mm i poniżej DS wyglądają wyraźniej bo jest ciemniejsze tło. Kontrast ulega poprawie. To trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy a nie pisać bez doświadczenia. W moim przypadku mogę to wytłumaczyć efektem Dunninga-Krugera ale u ciebie to po prostu złośliwość.
Tv76
Nikon 8x32 SE.
Vixen SG 2.1x42
 
Posty: 201
Rejestracja: 23 Mar 2015, 21:59
Miejscowość: Warszawa

 

PostDominik Woś | 22 Wrz 2019, 08:11

Gdybym nie był za polityką zbytniego nie ingerowania w forum, wywaliłbym ten cały wątek jako mało merytoryczny pod względem, że to nie była żadna recenzja tylko dywagacje na temat przydatności achromatów do obserwacji, oraz żadnej wartości merytorycznej wybranych postów. Myślę, że św.p. Janusz mógłby ze mną się zgodzić i mocno wyczyścić sam temat lub, co jest dużo mniej pracochłonne zwyczajnie go wywalić w kosmos.

Temat zamykamy, po wyczyszczeniu o te "moja kulpa" Daniela, ewentualnie przeniesiemy do odpowiedniego działu. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Zablokowany temat

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat