REGULAMIN GIEŁDY

Zablokowany temat

PostAdministrator | 29 Wrz 2022, 20:37

ZASADY:
1. Giełda służy zamieszczaniu prywatnych ofert, niemających związku z działalnością zarobkową lub gospodarczą.
2. Wyjątkiem od tej reguły jest dział "Oferty komercyjne", do którego zapraszamy dostawców i dystrybutorów.
3. Przedmiot oferty musi być zgodny z tematyką Forum Astromaniak.pl. W dziale "Oferty nieastronomiczne" użytkownicy mogą zamieszczać dowolne oferty prywatne.
4. Oferta musi zawierać cenę oraz opis przedmiotu obejmujący również stan techniczny oferowanych produktów.
5. Zachęcamy do zamieszczanie zdjęć ilustrujących ofertę. Zwiększa to jej skuteczność i ułatwia podjęcie decyzji.
6. Zabronione jest zamieszczanie linków do zewnętrznych serwisów aukcyjnych oraz sprzedaż w formie licytacji.
7. Zasady ewentualnej rezerwacji zależą od indywidualnych ustaleń między użytkownikami Giełdy. Forum Astromaniak.pl nie jest ich gwarantem.
8. Autor nieaktualnej oferty ma obowiązek oznaczyć ją jako przeznaczoną do zamknięcia poprzez zamieszczenie wpisu "Ogłoszenie do zamknięcia/nieaktualne". Zachęcamy do samodzielnego zamykania nieaktualnych tematów (opcja dostępna na dole strony, pod ostatnim wpisem).
9. Niedozwolone jest komentowanie i ocenianie ofert bezpośrednio w ogłoszeniu. Jeżeli chcesz poinformować o podejrzeniu nadużycia, zgłoś post moderatorowi (guzik ze znakiem wykrzyknika znajduje się pod postem).
10. Moderator może usuwać ogłoszenia naruszające prawo lub zasady obowiązujące na Giełdzie.
11. Moderator może korygować błędy w tytułach ogłoszeń bez powiadamiania Autora oferty.
12. Użytkownicy korzystają z Giełdy na własną odpowiedzialność. Forum Astromaniak.pl nie jest stroną transakcji zawieranych za pośrednictwem Giełdy i nie odpowiada za ich przebieg oraz ewentualne szkody.

PORADY:
1. Zanim dodasz ogłoszenie zapoznaj się uważnie z regulaminem Giełdy, ogłoszenia nie spełniające wymogów nie będą zatwierdzane.
2. Wpisy nowych użytkowników nie pojawiają się od razu, lecz podlegają zatwierdzeniu przez Moderatora. Status "Nowy użytkownik" obowiązuje do osiągnięcia progu 5 wpisów na Forum.
3. Aby zapobiec manipulowaniu treścią ofert, możliwość ich edycji jest ograniczona. W uzasadnionych wypadkach możesz zgłosić taką potrzebę korzystając z guzika ze znakiem wykrzyknika (wybierz opcję "Inny - Raportowana wiadomość nie pasuje do żadnej kategorii, użyj pola opisu"). Zalecamy skorzystać z tej opcji również w przypadku potrzeby ponownego otwarcia ogłoszenia.
4. Na Giełdzie obowiązuje regulamin Forum oraz ogólnie przyjęte zasady Netykiety. Szanuj innych użytkowników - zamieszczaj informacje pozwalające rzetelnie ocenić ofertę, pisz poprawną polszczyzną, z użyciem polskich znaków.
Właściciel
 
Posty: 12
Rejestracja: 29 Mar 2005, 22:45
Zablokowany temat

Użytkownicy przeglądający to forum: Frosch, Proxima, wampum oraz 95 gości

AstroChat

Wejdź na chat