Bieszczady - gdzie co i jak?

Kudłacze, Lubomir, Bieszczady

Postwyvar | 14 Maj 2015, 06:45

Witam wszystkich!
Mam kilka pytań odnośnie wypadów w Bieszczady, stolicę ciemnego nieba w Polsce (o ile się nie mylę).
Pomijając fakt, że kocham górskie klimaty to bardzo chciałbym zobaczyć to smoliste niebo które wszyscy wychwalają.

1. Czy w tym roku szykuje się jakiś zlot w tamtejszych rejonach?
2. Z jakim kosztem trzeba się liczyć na powiedzmy 5 nocek? Domyślam się, że zależy to od schroniska, ale pytam o te w których ktoś z forumowiczów był, pamięta i poleca.
3. Jak zaplanować (i czy w ogóle się da) taki wypad żeby wstrzelić się w pogodę? Mieszkam na Kujawach i do przejechania miałbym jakieś 650km, ponad 8h jazdy więc delikatnie mówiąc wkurzyłbym się gdybym po przyjeździe nic nie zobaczył :D Tak czy inaczej ten czas spędziłbym na pieszych wędrówkach no ale nie taki mój cel.

Jak coś mi się przypomni to dopiszę :D Z góry przepraszam jeśli temat w złym dziale!
Pozdrawiam!
ED80 | LVW 13mm | ES 6,7 |
Awatar użytkownika
 
Posty: 211
Rejestracja: 06 Sie 2014, 08:56
Miejscowość: Solec Kujawski

 

PostBenedykt | 14 Maj 2015, 14:51

Czytaj tutaj: viewtopic.php?f=37&t=624&start=875
Co roku jest też organizowany zlot w Bieszczadach przez inne forum astronomiczne - byłem raz, widziałem, zobaczyłem i niestety nie polecam. Co prawda było tam mnóstwo fantastycznych osób, których zapomnieć się po prostu nie da, ale czar prysł przez fatalne zachowanie kilku osób (które np. rzucały ciężkiego kalibru wulgaryzmami przy małych (wtedy) dzieciach będąc - nazywając rzecz delikatnie - "w stanie głęboko wskazującym"). Z tego powodu chęć do powtórnego wyjazdu organizowanego przez tamtą ekipę przeszła mi na dobre.
Pozdrawiam
Benedykt
------------------------------------------------------------------
Nikon Action EX 10x50 CF, ROW10x40
TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem
PRONTO 66/392,60 mm na statywie z paralaktykiem od TALa
Awatar użytkownika
 
Posty: 850
Rejestracja: 29 Lip 2005, 08:41
Miejscowość: Małopolska

Postwyvar | 14 Maj 2015, 18:04

No czytałem ten temat. Zlot odbył się miesiąc temu. Ale dzięki za odp.
Ja mogę nawet sam się tam wybrać jeśli nic się nie będzie działo w terminie który mi pasuje. Jestem typem który lubi posiedzieć samemu od czasu do czasu. A jeśli miałbym zrobić sobie taki wypad solo w góry to już w ogóle. Chodzi o to, że dziewczyna mi wyjeżdża na 2 tygodnie i wtedy miałbym czas. Tylko ta pogoda :|
ED80 | LVW 13mm | ES 6,7 |
Awatar użytkownika
 
Posty: 211
Rejestracja: 06 Sie 2014, 08:56
Miejscowość: Solec Kujawski

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

AstroChat

Wejdź na chat