Sh2-15 maleńswo schowane w chmurze gwiazd

PostMaPa | 08 Lis 2019, 17:45

Sh2-15 to stosunkowo niewielka mgławica wodorowa która ulokowała się na pograniczu morza gwiazd oraz ciemnych mgławic regionu. Wszystko Skorpionie.
Taki kadr wpadł mi w oko kiedy przeglądam szerokie kadry z dalekiego południa. Obiekt i obszar mniej znany więc warto poszerzyć horyzonty ;)

Sky90/Asi1600

Image

f4.5 LR(G)B+H 3.5h RPA
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

PostDominik Woś | 09 Lis 2019, 18:01

MaPa napisał(a):Sh2-15 to stosunkowo niewielka mgławica wodorowa która ulokowała się na pograniczu morza gwiazd oraz ciemnych mgławic regionu. Wszystko Skorpionie.
Taki kadr wpadł mi w oko kiedy przeglądam szerokie kadry z dalekiego południa. Obiekt i obszar mniej znany więc warto poszerzyć horyzonty ;)

Sky90/Asi1600


f4.5 LR(G)B+H 3.5h RPA


Wyszło genialnie. Skorpion to w Polsce trochę nieodkryty fragment letniego nieba (taką mamy szerokość geograficzną ... północną). Szacunek za pomysł tego kadru :!:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostMaPa | 09 Lis 2019, 23:36

Dzięki :)
Pamiętasz może jak rozmawialiśmy o kadrze, który był też niedaleko w tym rejonie ? Nie wiem czy nie Łukasz podpowiadał nam go. Ostatecznie jakoś wspólnie stwierdziliśmy, że obiekt wiodący jest zbyt mały na nasze setupy i ja chyba na pożegnanie spojrzałem na szerszy kadr obszaru i tak powstał pomysł na to co widać.
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

Postpatrix | 09 Lis 2019, 23:37

Ja trochę z innej beczki. Gdybyś kiedyś chciał sprzedać tego Sky90, to się nię krępuj i pisz do mnie śmiało. A dodam jeszcze, że im wcześniej, tym lepiej, szczególnie dla mnie ;)
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Rejestracja: 07 Maj 2008, 18:04

PostDominik Woś | 09 Lis 2019, 23:49

MaPa napisał(a):Dzięki :)
Pamiętasz może jak rozmawialiśmy o kadrze, który był też niedaleko w tym rejonie ? Nie wiem czy nie Łukasz podpowiadał nam go. Ostatecznie jakoś wspólnie stwierdziliśmy, że obiekt wiodący jest zbyt mały na nasze setupy i ja chyba na pożegnanie spojrzałem na szerszy kadr obszaru i tak powstał pomysł na to co widać.


Odważne, faktycznie stwierdziłem, że to zbyt trudny kadr. :wink: Łukasz to generator pomysłów na nowe obiekty, mam nadzieję, że dostarczę mu kolejnego karła w okolicach DM (Pegaz). :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości

AstroChat

Wejdź na chat